Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kultura

 • Powrót do przeszłości w Sikorzynie 23x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Jest piękna, letnia pogoda. Zboże złoci się w słońcu. Jedziemy polną drogą z Gołubia do Sikorzyna. Drogowskazy prowadzą nas do celu – Dworku Wybickich. Za bramą posiadłości rozpościera się wielki ogród. Śpiewają ptaki w malwach i różach. W sieni domu z uśmiechem witają nas przewodniczki w strojach historycznych oraz właściciel tego uroczego miejsca – Leszek Zakrzewski, który dziesięć lat

 • Weekend kulturalnie 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Wystawa plastyka, scenografa teatralnego i filmowego, Mariana Kołodzieja w Galerii Refektarz w sobotni wieczór będzie niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego sezonu w Kartuzach. Zobacz, co jeszcze będzie się działo w ten weekend.

 • Kolejni zwycięzcy w letnim konkursie! Nagrody wciąż czekają! 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Karolina Wanta z Gołubia i Paulina Miąskowska z Kartuz są kolejnymi laureatkami naszego Letniego Konkursu Filmowego. Panie będą mogły wejść za darmo na każdy seans Orange Kina Letniego w Sopocie. Dziś kolejne pytanie konkursowe. Przysyłajcie maile i wygrywajcie!

 • Muzyczne lato w Sulęczynie 3x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Za nami sulęczyński festiwal Jazz w Lesie, przed nami koncert specjalny Łagodnych Spotkań Muzycznych – również w Sulęczynie. A tymczasem w tej uroczej wsi trwa Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy. Zobacz, czego jeszcze warto posłuchać!

 • Żukowo na święcie Wendelstein 2x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Haft żukowski, bigos, kiszone ogórki i krówki „żukówki” promowały panie z kół gospodyń wiejskich gminy Żukowo na święcie partnerskiego miasta – Wendelstein. Towarzyszył im zespół Bazuny, który również uświetnił 750-lecie istnienia niemieckiego miasta.

 • Jarmark Kaszubski. Po kostki w błocie, ale wesoło! 21x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Happy endem zakończył się Jarmark Kaszubski, którego pierwszy dzień opływał w strugach deszczu. Grupa Blenders, grająca na zakończenie drugiego dnia imprezy, dała czadu! – Już długo nie widziałam tak świetnego występu – przyznaje Aleksandra Maciborska-Pytka, dyrektor „Kaszubskiego Dworu”.

 • Złota tabakiera pojechała do Pucka 4x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Ksiądz Roman Skwiercz z Pucka zwyciężył w tegorocznych Mistrzostwach w Zażywaniu Tabaki, które tradycyjnie rozegrane zostały w Chmielnie. Pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów imprezy, więc uczestników imprezy było sporo. Chętni mogli na miejscu kupić najlepszą kaszubską tabakę i rogi wytwarzane tradycyjnymi metodami.

 • Folklor, jazz i kaszubski jarmark 37x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Pogoda nie sprzyja organizatorom imprez w plenerze. Szkoda, bo dziś na Kaszubach sporo się dzieje. W Sierakowicach i Ostrzycach trwa Festiwal Kultury Łowieckiej połączony z prezentacją zespołów folklorystycznych z Serbii, Rosji i Słowacji. Sulęczyno od piątkowego wieczoru żyje jazzem, a w Kartuzach odbywa się coroczny Jarmark Kaszubski. Gwiazdą dzisiejszego dnia imprezy będzie zespół Pect

 • Będzie się działo w weekend 15x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Przed nami kolejny weekend pełen kulturalnych wydarzeń. Już dziś rusza w Sierakowicach VI Festiwal Kultury Łowieckiej, a w Sulęczynie – Jazz w Lesie. W sobotę na Jarmarku Kaszubskim w Kartuzach wystąpi zespół Pectus, w niedzielę w Chmielnie odbędą się coroczne zawody w zażywaniu tabaki. Zobacz, gdzie warto się wybrać.

 • Zdobądź wejściówki na seanse na sopockim molo! 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Znamy już kolejnych laureatów Letniego Konkursu Filmowego organizowanego przez Express Kaszubski i Orange Kino Letnie. Nasza zabawa wciąż trwa. Odpowiadajcie na pytania i wygrywajcie darmowe wejściówki na filmy na sopockim molo oraz prezenty ufundowane przez Orange Kino Letnie. Losowanie co piątek!

 • Po festiwalu. Stary dobry blues 1x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Mamy festiwal bluesowy z prawdziwego zdarzenia! Z całą pewnością można stwierdzić to po trzeciej, udanej edycji Bluesa w Leśniczówce. Już premiera festiwalu zapowiadała powodzenie tego muzycznego pomysłu, a ostatnie za-granie potwierdza to w stu procentach!

 • Ulewa przerwała Biesiadę na Złotej Górze (film) 31x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Aura była bezlitosna dla organizatorów tegorocznej Biesiady Kaszubskiej. Z powodu burzy nastąpiło opóźnienie imprezy, a potem, kiedy już wydawało się, że pogoda „wytrzyma” – nagle lunęło. Deszcz padał krótko i pozwolił kontynuować program. Impreza zaczęła się rozkręcać, ale podczas koncertu De Mono na Złotą Górę spadła ściana wody i niebezpiecznie zbliżyła się kolejna bu

 • Pierwsi nagrodzeni w Letnim Konkursie Filmowym 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Wylosowaliśmy dziś pierwszych szczęśliwców, którzy otrzymają nagrody w Letnim Konkursie Filmowym. VIP Pass oraz prezenty od Orange Kina Letniego dostaną: Justyna Lubocka z Żukowa oraz Justyna Brzeska z Sierakowic. Kolejne nagrody czekają!

 • Kaszubsko-angielskie kolonie dobiegły końca 34x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Przedstawieniem zorganizowanym przez dzieci z Brodnicy Górnej, Ostrzyc, Chmielna i kilku innych miejscowości, zakończyły się kaszubsko-angielskie kolonie przygotowane przez stowarzyszenie „Eurofamilia” z Brodnicy Górnej. Dzieci już czekają na kolejną edycję projektu.

 • Makro Kaszuby - wystawa fotografii 6x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach oglądać można wystawę fotografii Marioli Karczewskiej i Renaty Wolskiej-Wardęskiej. Amatorki fotografii z Kartuz wystawiły zdjęcia z przepięknymi ujęciami kaszubskiej przyrody.

 • Górale, Kaszubi i gwiazdy pop 17x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Zobacz, kogo warto posłuchać na Biesiadzie Kaszubskiej. Oprócz zapowiadanych gwiazd muzyki pop – Kasi Kowalskiej i grupy De Mono, wystąpią też ciekawe grupy z powiatów: łowickiego, świdnickiego i tatrzańskiego. Impreza już w najbliższą sobotę na Złotej Górze.

 • Kolonie po angielsku i po kaszubsku 52x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Dzieci z Brodnicy Górnej, Chmielna, Ostrzyc i innych miejscowości powiatu kartuskiego uczestniczą w niezwykłych koloniach zorganizowanych przez stowarzyszenie „Eurofamilia” w Brodnicy Górnej. Wakacyjne wędrówki i zabawy połączone są z nauką języka kaszubskiego i angielskiego. W tej chwili trwają przygotowania do wielkiego przedstawienia kończącego kolonie.

 • Agnieszka Wolska z Kartuz zdobyła kolejny tytuł 11x

  Autor: Iza Landowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  W niedzielny wieczór na sopockim molo odbyły się kolejne wybory Miss Lata. Brała w nich udział Agnieszka Wolska z Kartuz, która zdobyła kolejny tytuł – tym razem I Wicemiss Lata. Organizatorem wyborów było Przedsiębiorstwo Impresario.

 • Ilona Stepanik została Kaszubskim Idolem! 11x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Ilona Stepanik z Czymanowa zdobyła tytuł Kaszubskiego Idola. Druga edycja tego konkursu miała swój finał w Wejherowie. Nagrodę specjalną Radia Kaszëbë dostał zespół Urwisy z Rumi, zaś nagroda publiczności przypadła Agnieszce Lubockiej z Wejherowa.

 • Letnie piękności w Niestępowie 25x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Jaqueline Sgonina z Gdyni została Miss Lata 2009 w Niestępowie. Impreza przyciągnęła zarówno tych, którzy chcieli zobaczyć piękne dziewczyny, ale też miłośników kabaretów i biesiadnej atmosfery. – Wybory Miss Lata odbywają się w Niestępowie po raz pierwszy i mamy nadzieję, że impreza na stałe zostanie wpisana do kalendarza – powiedział Zbigniew Szewczyk, sołtys Niestępowa.

« Poprzednia strona1142143144145146157Następna strona »