Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kultura

 • Dożynkowa zabawa przy muzyce Boney M. 7x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Już w najbliższą niedzielę Dożynki Powiatu Kartuskiego! W tym roku przedstawiciele gmin, włodarze i rolnicy zjadą się do Stężycy. Tam, od godziny 15 na placu przy Domu Sportowca bawić się będziemy przy muzyce cygańskiej i piosenkach ABBY. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Boney M. Wstęp wolny.

 • Prezentacja Miast już wkrótce w Kartuzach! 14x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Prezentacja Miast Kartuzy-Bytów-Kościerzyna obędzie się w tym roku w Kartuzach i to już niedługo, bo 19 września. Będą turnieje, występy grup artystycznych z trzech miast i dużo muzyki. A na finał imprezy wystąpią: Krzysztof Krawczyk i Formacja Chatlet! Impreza odbędzie się na Wyspie Łabędziej.

 • Święto po ciężkiej pracy 7x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Aż w pięciu gminach powiatu kartuskiego odbyły się w niedzielę uroczystości dożynkowe. Okazję do zabawy mieli mieszkańcy gmin Chmielno, Przodkowo, Sierakowice, Somonino i Sulęczyno. Sołectwa tradycyjnie już prezentowały wieńce i kołacze dożynkowe. Były zabawy, konkursy i zabawa do późnego wieczora.

 • Zabawy na zakończenie zbiorów 7x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Aż w pięciu gminach powiatu kartuskiego odbywają się dziś uroczystości dożynkowe. Okazję do zabawy mają mieszkańcy gmin Chmielno, Przodkowo, Sierakowice, Somonino i Sulęczyno. W Przodkowie na zakończenie dożynek zagra zespół Ha-Dwa-O, natomiast w Sierakowicach Tomek Makowiecki, lider grupy „Makowiecki Band.”

 • Trwają Igrzyska Czterech Żywiołów 2x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Na Rynku w Kartuzach odbył się dziś happening zorganizowany przez uczestników Igrzysk Czterech Żywiołów. To impreza zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Kartuzach. Igrzyska organizowane są w ramach współpracy pomiędzy powiatami: kartuskim, łowickim, świdnickim i tatrzańskim.

 • "Bazuny" koncertowały w Bułgarii 2x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Dla żukowskiego zespołu „Bazuny” tegoroczne wakacje były pracowitym okresem. Najpierw przegląd zespołów w Łowiczu, następnie koncerty w Niemczech, a na koniec – festiwal w Bułgarii, gdzie kaszubska grupa występowała wśród stu zespołów z całego świata. Przeczytaj relację zespołu z wakacji.

 • Bartoszyce zwyciężyły w Pucharze Miast 3x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Zakończyły się rozgrywki Pucharu Miast. Zwycięska drużyna z Bartoszyc wygrała dla swojego miasta 100 tys. złotych. Drugi był Starogard Gdański (różnicą zaledwie dwóch punktów). Trzecie miejsce zajęło Wejherowo. Zawodnikom z Kartuz nie udało się dostać do finału.

 • Kartuskie "Òżniwinë" 64x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Wieniec przygotowany przez Radę Sołecką w Kiełpinie otrzymał pierwszą nagrodę od organizatorów Dożynek Gminy Kartuzy. Za pierwsze miejsce sołectwo dostało czek na 1 500 zł. Święto chleba odbyło się wczoraj. Mieszkańcy i włodarze gminy Kartuzy w tym roku spotkali się w Brodnicy Górnej.

 • Seanse pod gołym niebem 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Przed nami jeszcze tydzień atrakcyjnych seansów na sopockim molo, które serwuje Orange Kino Letnie. Dziś losowaliśmy ostatnie darmowe wejściówki do nadmorskiego kina, ufundowane przez organizatorów. Otrzymują je: Weronika Gańska z Chmielna i Katarzyna Bielicka ze Starej Maszyny. Gratulujemy!

 • Sukces truskawkowych dożynek w Wygodzie 8x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Jak smakują Kaszuby – wiedzą te osoby, które skorzystały z zaproszenia Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek na, organizowaną po raz pierwszy, imprezę w Wygodzie Łączyńskiej. Dożynki połączone z promocją kaszubskich specjałów kulinarnych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 • Noc pod Gwiazdami. Krystyna Giżowska porwała publiczność 28x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Krystyna Giżowska, znana z takich przebojów jak „Złote obrączki”, czy „Przeżyłam z tobą tyle lat” rozkołysała sierakowicką publiczność podczas sobotniej Nocy Pod Gwiazdami. Po jej płyty i autografy ustawił się tłum fanów. Wśród sierakowickich imprezowiczów znalazło się też wielu miłośników grupy „Manchester”.

 • Wieczór pod gwiazdami i smaki Kaszub 4x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Przed nami kolejny interesujący weekend na Kaszubach. Ciekawie będzie w Sierakowicach – tam jutro Noc pod Gwiazdami z zespołem Manchester. W sobotę warto wybrać się też do Wygody Łączyńskiej, gdzie po raz ostatni w tym roku będzie można nacieszyć się smakiem truskawek. Niedziela natomiast będzie ważnym dniem dla CEPRu. Szymbark wzbogaci się o kolejną atrakcję – zagrodę kanadyj

 • Ogromne zainteresowanie Kinem Letnim Orange 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Już ponad 50 tysięcy kinomanów było gośćmi wakacyjnej akcji Orange Kino Letnie. Zainteresowanie oglądaniem filmów pod gołym niebem, przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W seansach uczestniczy nawet czterokrotnie więcej widzów niż zakładali organizatorzy. Na łamach Expressu trwa konkurs, w którym można wygrać wejściówki i dołączyć do licznego grona widzów Orange Kina Letniego,

 • Pokaż swoje zdjęcia z wakacji! 3x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Zrobiłeś podczas wakacji fajne zdjęcia? Pokaż je innym! Wyślij na adres Expressu najlepsze letnie fotografie z Twojego aparatu, a my opublikujemy je w wakacyjnej galerii. Autorów najciekawszych fotografii nagrodzimy.

 • Policjanci i strażacy pokazali co potrafią 11x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Policyjne pokazy zasad samoobrony, prezentacja mistrzowskiego cięcia drewna, a wreszcie cięcie malucha na kawałki – czyli pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków, to wszystko zobaczyć można było w niedzielę podczas festynu w Chmielnie. Każdy mógł na chwilę poczuć się strażakiem lub policjantem. Na koniec dla wszystkich zaśpiewał Don Wasyl.

 • Łagodne granie w leśnym amfiteatrze 6x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Sprawdziły się nasze kulturalne prognozy. Można już z całą pewnością stwierdzić, że koncert specjalny Łagodnych Spotkań Muzycznych, który odbył się w Sulęczynie, był jedną z najciekawszych i najbardziej udanych imprez, organizowanych tego lata na terenie powiatu kartuskiego. W lasku Leśnego Dworu, nad brzegiem jeziora zabrzmiały piosenki pełne poezji, wykonane przez wielkie talenty. Publi

 • Koncert dla duszy. Dziś łagodna muzyka w Sulęczynie 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Krystyna Stańko, Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem, Weronika Korthals i wielu innych, świetnych muzyków znanych z lekkich, przyjemnych brzmień wystąpi na dzisiejszym koncercie specjalnym Łagodnych Spotkań Muzycznych w Sulęczynie. Na ucztę dla ucha i duszy zaprasza Powiat Kartuski. Początek koncertu godz. 18. Wstęp wolny!

 • Kinowe hity nad morzem. Darmowe wejściówki czekają! 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Magdalena Bielicka z Cieszeni i Karolina Niklas z Sierakowic wygrały kolejne wejściówki od Orange Kina Letniego w naszym Letnim Konkursie Filmowym. Panie będą mogły wejść wraz z osobą towarzyszącą na każdy seans wyświetlany tego lata na Molo w Sopocie. Kolejne VIP Pass czekają! Wystarczy odpowiedzieć na łatwe pytanie konkursowe.

 • Promyk słońca na Mariackiej 4x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Czwartek, samo południe. Ulice Gdańska przesiąknięte deszczem. Biegniemy na spotkanie. Mariacka – jesteśmy. Pani Ania, nasz „przewodnik” już czeka. Prowadzi nas do miejsca, gdzie mieszka Marian Kołodziej ze swoją żoną – na czwarte piętro dzisiaj mokrej, ale jakże pięknej i malowniczej Starówki.

 • "Trzeba dać świadectwo..." Wystawa Mariana Kołodzieja w Kartuzach 3x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  W Galerii Refektarz można już oglądać wystawę Mariana Kołodzieja, polskiego plastyka, scenografa teatralnego i filmowego, a przede wszystkim wielkiego człowieka, byłego więźnia obozu w Oświęcimiu. „Ocalałeś nie po to, aby żyć; masz mało czasu, trzeba dać świadectwo” – mówiła kuratorka wystawy, Małgorzata Abramowicz, podczas wernisażu. Słowami Herbarta podsumowała działal

« Poprzednia strona1144145146147148160Następna strona »