Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Lasy Państwowe

Kartuscy leśnicy znów pomogą chorym dzieciom. Na Złotej Górze odbędzie się Leśny Onkobój

Opublikowany: 2017-08-23 12:40 Autor: nadesłane

Po "Spływaj białaczko" i "Dorwij blasta" przyszedł czas na "Leśny onkobój". Podczas trzeciej już akcji organizowanej przez kartuskich leśników, mającej pomóc dzieciom cierpiącym na białaczkę, w czterech sportowych konkurencjach rywalizować będą pracownicy Lasów Państwowych. Wszystko odbędzie się na Złotej Górze i połączone będzie ze zbiórką pieniędzy na sprzęt medyczny.

Płynęli już 500 kilometrów kajakiem, jechali na rowerach z Gdańska do Mirachowa, a teraz chcą ukończyć cztery trudne konkurencje podczas zawodów na Złotej Górze koło Kartuz. Właśnie w taki, aktywny i ciekawy sposób, łącząc wysiłek fizyczny z akcją charytatywną, kartuscy leśnicy pomogą dzieciom chorującym na białaczkę, będącym pod opieką Oddziału Hematologii Dziecięcej Gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Mottem Leśnego Onkoboju jest: „Czynów szlachetnych nigdy za dużo”.

Finał akcji Spływaj Białaczko. fot. archiwum/M. Dzienisz

Akcja Dorwij Blasta. fot. archiwum/Jacek Leszewski/źródło:gdansk.lasy.gov.pl

Rowerem, kajakiem i żaglówką, by pomóc dzieciom

- Po udanych akcjach Spływaj Białaczko i Dorwij Blasta przyszedł czas na kolejną, którą nazwaliśmy Onko-bój, czyli walka ze śmiertelną chorobą. W tle tej akcji promujemy również amatorskie uprawianie sportu na terenach leśnych i około leśnych – informują Wojciech Kiełpikowski i Jarosław Pawlikowski z Nadleśnictwa Kartuzy. – Najbardziej istotną częścią naszego wspólnego działania jest oczywiście zbiórka pieniędzy na zakup potrzebnego sprzętu medycznego.

„Winda do nieba”, „Wyspa skarbów”, „Piraci z Karaibów”, „BB (bikem w blasta)” – w takich konkurencjach uczestniczyć będą zawodnicy Leśnego Onkoboju. Ich zadaniem będzie: „katorżniczy” bieg po schodach amfiteatru Złota Góra na dystansie 1 km x 5 okrążeń, sprint kajakowy wokół wyspy na jeziorze Brodno Wielkie na dystansie 2,5 km, zawody żeglarskie wokół wyznaczonego toru wodnego na dystansie 2 km oraz sprint rowerowy na odcinku Złota Góra – Nadleśnictwo Kartuzy – Złota Góra (15 km x 2). W rywalizacji wezmą udział czteroosobowe zespoły złożone głównie z pracowników Lasów Państwowych i jednostek Regionalnej Dyrekcji Lasów w Gdańsku. Współorganizatorem zawodów jest Fundacja z Pompą.

Początek akcji „Spływaj Białaczko” w Nadleśnictwie Kartuzy. fot. archiwum/Magda Dzienisz

Od kilku tygodni w nadleśnictwach dyrekcji gdańskiej, ale i toruńskiej oraz instytucjach pokrewnych trwa także zbiórka do puszek. Pieniądze na sprzęt medyczny dla chorych dzieci można też wpłacać za pomocą strony siepomaga.pl – celem internetowej zbiórki jest zebranie 6 tys. zł na pompę infuzyjną. Również na miejscu imprezy będzie można nie tylko kibicować zawodnikom, ale wesprzeć akcję wpłacając datki do puszek.

Czy pobiją rekord zebranych datków?

Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano około 20 tys. zł. Dwa lata wcześniej – również podobną sumę.

- Dotychczas za zebrane pieniądze wśród leśników i zaprzyjaźnionych osób udało się kupić kardiomonitory, pompy dyfuzyjne i drobny sprzęt medyczny dla ratowania zdrowia i życia młodych pacjentów gdańskiego UCK – informują kartuscy leśnicy.

Leśny Onkobój rozpocznie się w sobotę 2 września o godz. 11.00 w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Finałem akcji będzie wielkie publiczne podliczenie pieniędzy zebranych do puszek oraz ogłoszenie zwycięskiej jednostki w najważniejszej konkurencji tj. ilości zebranych środków pieniężnych. Środki te uroczyście zostaną przekazane przez leśników gdańskich prezes Fundacji z Pompą – Marcie Czyż-Taraszkiewicz.

(materiał nadesłany przez Nadleśnictwo Kartuzy)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [6]

 • 2 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # :):):

  mega szacun

 • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obiektywna

  Wszystko fajnie, intencja i oddanie, ale miejsce nietrafione jeżeli chodzi o zbiórkę pieniędzy. Powodzenia!

 • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @obiektywna

  miejsce nietrafione? przelew internetowy! https://www.siepomaga.pl/onkobojlesny

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obiektywna

  Tak, za każdym razem wspomagam na "siepomaga", ale Złota Góra nie jest jakoś specjalnie atrakcyjnym miejscem gdzie zbierze się masa ludzi i będzie wrzucać do puszek. Tylko w tym sensie pisałam. Przyjdzie garstka mieszkańców, może jeszcze jacyś turyści, przejezdni, nie są to też osoby jakoś niesamowicie hojni. Cóż, zawsze coś tam się uzbiera.

 • 1 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # idą wybory

  koleś z OR.. i lasów, na siłę utrzymuje tę przewróconą do góry stępką, łódkę.
  Prywatna impreza Lasów Państwowych.

 • 3 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotr

  Cel szczytny lecz czas i miejsce chybione.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.