Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Lasy zapraszają

Lasy Państwowe
 • Kłusownictwo. Ciemna strona obecności człowieka w przyrodzie 16x

  Autor: redakcja. Opublikowany: 4 lata temu.

  Potrzaski, „szubienice”, wnyki – takie niebezpieczne urządzenia zakładają kłusownicy w kaszubskich lasach. Przy ich pomocy, nielegalnie, polują na zwierzęta. Takie pułapki odkryto niedawno w Leśnictwie Sianowo. Z jednej z nich udało się uwolnić sarnę.

 • 90–lecie Lasów Państwowych 2x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 4 lata temu.

  Nadleśnictwo Kartuzy ma 146-letnią historię, zostało utworzone w czasie zaboru pruskiego w 1868 r. Od tego czasu zaszło wiele zmian, ale dopiero przejęcie lasów przez państwo polskie i utworzenie w 1924 r. przedsiębiorstwa Polskie Lasy Państwowe dało możliwości pełnego rozwoju leśnictwa i spełniania różnorodnych funkcji lasu.

 • Las w styczniu. Czas na amory zwierząt i... grzybobranie 11x

  Autor: redakcja. Opublikowany: 4 lata temu.

  Zima w pełni, choć do niedawna tegoroczna aura zdawała się temu przeczyć. Las jednak nie śpi. Styczeń u zajęcy, lisów i dzików to gorący okres miłosnych zalotów. W tym okresie można się wybrać do lasu także na…grzyby.

 • Lasy zapraszają. Odkryj tajemnice i piękno przyrody 4x

  Autor: redakcja. Opublikowany: 4 lata temu.

  W tym roku obchodzimy 90. rocznicę powstania jednostki zarządzającej jednym z największych naszych bogactw naturalnych – lasami. W 1924 roku powstało przedsiębiorstwo Polskie Lasy Państwowe, któremu prezydent Stanisław Wojciechowski powierzył gospodarowanie polskimi lasami.

« Poprzednia strona191011Następna strona »