Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

Wybory samorządowe 2010

J. Byczkowska: Należy popracować nad komunikacją między ludźmi

Opublikowany: 2010-11-03 14:55 Autor: Wojciech Drewka

- Chcę być burmistrzem, który pracuje przy otwartych drzwiach. Uważam, że należy popracować nad komunikacją, zarówno w sferze infrastruktury, jak i komunikacją międzyludzką w naszej gminie - mówi Józefa Byczkowska, radna gminy Kartuzy, kandydatka na burmistrza. Jak Józefa Byczkowska ocenia minioną kadencję, jak postrzega urząd burmistrza - zobacz całą rozmowę.

Z Józefą Byczkowską, kandydatką na burmistrza Kartuz rozmawiamy o minionej kadencji oraz o jej pomysłach na zmiany w samorządzie. Zobacz rozmowę:

Już jutro rozmowa z Mieczysławem Gołuńskim.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [44]

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # //////

  Powiem to co kiedyś. Fajna z niej laska. Nic więcej nie widze

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bor

  Dobra strona ale słabo chodzi. Pozatym jest tam wszystko o czym zawsze mówił Gołuński. Mogła być jeszcze bardziej śmieszna :)

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bor

  Express padł ofiarą podstępu. Mam na myśli reklamę STOPY. Czułem, że tak będzie ....

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ZAL.PL

  Józia! Proszę Cię! Nie startuj!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do /////

  Fajna laska????? Hmm??? Nie zgadzam się z tobą!!! Jedno oko na maroko!!!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wxy

  gówno prawda :D
  obiecanki cacanki a głupim kartuzjanom radość :D

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Przy każdym wystąpieniu przed kamerę, sugeruje się ubiór w odcieniach kolorów szarego lub niebieskiego. Lepiej wygląda się w obiektywie. Jestem z całego serca po Pani stronie, dlatego sugerowałbym zaznajomienie się w podstawowymi kwestiami marketingu politycznego, co za tym idzie wystąpień publicznych. Pozdrawiam

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 4444

  Co ona tam pie........i!!! Z problemami to do psychologa albo do plebana, a nie do burmistrza,o jej jaka ona jest słodka że aż kwaśna!!!!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  Na początku chce zaznaczyć, że to moja subiektywna opinia, która nie ma na celu nikogo obrazić. Pan, który przeprowadza wywiad powinien moim zdaniem przejść kilka szkoleń, jeśli chce przeprowadzać wywiady. Rozumiem, że to portal lokalny, i ów wywiady nie obejmują swoim zasięgiem jakiegoś ogromnego regionu. Jednak kiedy chcemy zrobić coś fajnego nie warto byłoby zrobić na 100% profesjonalnie? Poza tym, kawa na stole nie wygląda zbyt poważnie, nie jest to program w telewizji śniadaniowej, tylko wywiad z kandydatką na burmistrza. Również kwiaty, które stoją za fotelami i prowadzącego i Pani Byczkowskiej nie powinny się tam znajdować. 4:51 w filmiku, idealne ujęcie, od pasa w górę - świetnie gdyby pozbyć się kwiatka - białe tło - super profesjonalnie.
  Jeśli chodzi o Pana prowadzącego. Raz, dużo słabiej go słychać niż Panią Byczkowską, rozumiem, że to akurat problem techniczny - do pokonania. Dwa, Pan prowadzący wywiad cały czas podpiera ręką głowę, siedzi jak na szpilkach, nie wiem co zrobić z rękoma, gdyby nie trzymał tej "ściągi", która zajmuje mu ręce byłby dramat. Nadużywa Pan słowa "rozumiem", strasznie bije po "uszach". Co do doboru pytań, moim zdaniem troszeczkę bez składu, nie mają logicznego ciągu, za długie pytania. W wywiadach pytania powinny być zwięzłe i konkretne. Na razie byłoby na tyle. Mam nadzieję, że moja wypowiedź nikogo nie uraziła. Jeśli ktoś chciałby zadać mi jakieś pytania, lub przedstawić swoje zdanie, proszę śmiało pisać na bartosz.sochacki@yahoo.com

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ziuta

  Pani Józia nie powiedziała, żadnych konkretów, kompletnie nie przygotowana do rozmowy , do mnie to nie przemawia. Na razie to proponuje tylko wymontowanie zamków we wszystkich drzwiach w urzędzie. Nie prościej by było wymontować je wszystkie. Nie byłoby przynajmniej dylematu, czy do nich pukać - to ja rozumiem jako drzwi otwarte dla Mieszkańców.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lubię Panią Ziutkę

  ale gdzie konkrety? ta Pani się powtarza.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # heja heja

  Pani Józiu, UG to nie ambona, naprawdę

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  W mojej opinii Pani Józefa Byczkowska jest miłą dyplomatką - niewiele krytykując skrytykowała bardzo dużo. Bez większych nerwów, przymilnie oceniła b....(ałagan) na kółkach jaki istnieje w Kartuzach!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PROBLEM

  TOBYŚ GOŚCIU MIAŁ GDYBY ONA CIĘ ROZPOZNAŁA. DOSTAŁBYŚ WIACHĘ I NA DODATEK OBCASEM.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # komentator

  Ziutka, dobrze mówisz. Tak dobrze, że aż nie wierzę w powodzenie takiego programu. Obecnie dostanie się do burmistrza graniczy z cudem. A jeśli już dojdzie do audiencji, to po wymianie jednego zdania już się poznaje swoje miejsce w szeregu.
  Powodzenia!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stopa

  Panie DREWKA. Pan jest młodym człowikiem, czasów PRL chyba Pan nie zna ? Ale co to jest cenzura opanował Pan extra.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # basia

  daj józiu sobie spokój z tymi wyborami. nic z tego dobrego nie będzie.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rady

  Litosci!! Toz to rady dobrej cioci. Niecch ta pani lepiej zajmie sie soba
  Burmistrz ma dzialac a nie urzadzac sobie pogaduszki przez cale dni

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wyborca

  Liczymy na to że media kartuskie w tej kampni wyborczej zachowają się tak jak powinne,bezstronnie i fachowo,nie oczerniajac nikogo i nie sugerujac wyborcom wyboru-Pełna Demokracja,jestesmy w Unii

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KOSZMAR

  ZDECYDOWANIE NA TAK DLA MIRKI. NIE MOWI O DZIALANIACH ALE O UPUPIANIU.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nie mam pytan

  dobra ciocia. zadnych konkretow. ta pani za duzo naczytala sie angielskich i francuskich klasykow i ich pogladow na panswto. Mamy XXI wiek. Mrzonki

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Andrzej

  Ziutka mam jedno pytanie ?
  co do tej pory - w ciągu dwóch kadencji załatwiłaś będąc Radną -dla naszego miasta - a nawet dla swojego osiedla ???
  NIC - tylko zostało po Tobie puste gadanie
  oj Ziuta wycofaj się - szkoda kasy na kampanię wyborczą >>>

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  No i odezwały się nadobne głosy parafialnych intelektualistów - 'wielbicieli Mirki', wiedzących i czytających 'klasyków'. W tym stylu byłam atakowana i ja, za o wiele mniejsze przewinienia.

  Radzę lokalnym parafianom nie zapominać, że w Kartuzach XXI wiek jeszcze nie zaistniał, tutaj jest dopiero początek i połowa XX wieku, to Wam omamy i mrzonki w głowie o XXI wieku.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bor

  Dajcie jej spokój , jest demokracja. Każdy może startować

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Andrzej

  ja też wysłuchałam 12 minut wywiadu przyszłej naszej pani burmistrz - szkoda mi tego straconego czasu na to słuchanie...
  ciągle powtarzała Józefa "komunikacja, komunikacja i komuikacja" ciągle to samo!!!
  a na pytanie np. "pracując w Komisji Społecznej naszej Rady podjęła się pani - zagospodarowaniem czasu wolnego dla naszej młodzieży na osiedlu Wybickiego??? co pani z tym teamtem zrobiła - odpowiedź - NIC nie zrobiłam bo nie było czasu - musiałam spotykać się z mieszkańcami i Ich wysłuchiwać... i na tym koniec odpowiedzi - a może to nie był temat dla Komisji Społecznej ???
  - czyli pustka... w wywiadzie...

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Do @ Andrzej,

  Czyli wniosek jeden wg Twojej opinii:

  albo 'siekierka albo kijek'?

  No to co wolisz?

  Postaraj się odpowiedzieć.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jan

  totalna porażka,co ta pani opowiada.Burmistrz jest od pracy a nie od przyjmowania spowiedzi od mieszkańców.Rozumiem ,że startować może każdy,ale litości nie ta pani,Ta pani może pracować w Gopsie czy byc wolontariuszką ale kierowanie magistratem nieporozumienie.Ona nie ma pojecia o finansach,ekonomii,zarzadzaniu.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # karol

  masz racje.znam ta pania jeszcze jak działała w AMWAYU.Tak samo wmawiała ludziom ciemnotę

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gabriel

  Od ekonomii i finansów ma się ludzi,burmistrz musi byc dobrym politykiem

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # umarlak

  w takim razie jak wygra pani Józia to nastąpi wymiana mebli w UG, zwykle krzesła i foteliki zastąpione zostaną przez konfesjonały i tam się będzie ludzi słuchać, słuchać i słuchać

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PETENT

  Kochana Ziutko, nie zostawiaj nas samych.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Radny na telefon?

  "Wiele środowisk nie posiada swojej reprezentacji w Radzie Powiatu i z tego powodu nie może wiele spraw być podjętych i zrealizowanych. Właśnie w powiecie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące podziału środków finansowych na poszczególne projekty i inwestycje. Jeżeli chcesz wiedzieć i mieć wpływ na co przeznaczane są pieniądze z naszych podatków, a do tej pory nie miałeś kontaktu z Twoim dotychczasowym radnym powiatowym, to już wystarczający powód aby to zmienić i zagłosować na mnie. Gdybym obiecał, że rozwiąże wszystkie Twoje problemy byłbym kłamcą ale obiecuję, że gdy zostanę radnym, będziesz miał ze mną stały kontakt i będę tam gdzie będzie potrzebna moja pomoc. Mój nr telefonu 501-181-842. Twój Radny na telefon."
  Nowa jakość pracy przyszłego radnego powiatu w Kartuzach- wystarczy telefon?

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Radny na telefon?

  ja tam jednak bym wolał kontakty z ładną radną i to takie częste

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # z Jawa

  Co to ma być wstaję rano otwieram okno a tu Mirka na każdej stronie świata ,czy mi się jeszcze śni,"czy to jawa czy sen"? nie bedę otwierać już okien do wyborów bo wpadnę w depresję

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @z Jawa

  wejdź do autobusu Gryfa, tam inna facjata Ciebie postraszy

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Z Jawa

  Tak widzialam wczoraj autobusami jeździ nasz wicestarosta P. Żurawicz kandydat na burmistrza Gminy Żukowa

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do MAWW

  Daj kobieto spokój! Twoje wypowiedzi na tym forum są żenujące. Krytyka wszystkich i wszystkliego. Jeśli nie podobaja się tobie KArtuzy XIX wieku to omijaj je szerokim łukiem.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gratulacje!!!

  Mój Kandydat- M.G. Gołuński na pierwszym miejscu w prawyborach!
  Tak trzymać!!!!!!!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Gratulacje!!!

  a gdzie miały miejsce owe prawybory? w domu kandydata? bo chyba nie te w Dzienniku zależne od aktywności jednego-dwóch internautów...?
  Mieczysław Grzegorz to nadal kandydat na skazanego !!! jestem tego pewny jak tego, że ML wybuduje stadion, ale z klocków Lego

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A. Winter-Walker

  Do 'do MAWW',

  Hej, menszczyzno!

  Twoja wypowiedź nic nie wnosi oprócz osobistych animozji i przytyków do mnie. Masz problem z obiektywną oceną Kartuz i tego jak i co w nich się dzieje? Taki z Ciebie tolerancyjny, demokratyczny i parafialny patriota, że chcesz abym ja i każdy inny kto myśli podobnie jak ja omijał Kartuzy wielkim łukiem? Chcesz kneblować usta i tępić wolność słowa opinii publicznej? Taki z ciebie lokalny burczybasek-bobasek?

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ktoś inny do M A.W-W

  Widać kobieto, że masz jakiś problem. I chyba uraz do mężczyzn. Czytam twoje wypowiedzi i twojego oponenta. Nie wiem tylko czemu z twojej wypowiedzi "do MAWW" takim jadem zionie? Parafialny partiota, burczybasek-bobasek. Inwektywy. I brak kultury wypowiedzi.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krysia

  Numer polega na tym, że Ziuta ma niby zdobyć kilka głosów i przekazać je na Gołego bo to całe towarzystwo sponsorów byłego niby-burmistrza liczy na drugą kadencję.
  Goły dogadał się z Ziutą i mają ludzi za baranów, którzy dadzą się złapać na tanie i amatorskie sztuczki marketingu niby politycznego. Liczą na sklerozę i anemię mentalną. Szkoda gadać... Wyborcy są mądrzy, a Państwo Goły z Ziutą doedukować się i nauczyć szacunku do ludzi!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jo jo

  Niestety ta Pani nie nadaje się na burmistrza kompletnie (pisać nie muszę dlaczego, wystarczy wysłuchać tego wywiadu). O poziomie wypowiedzi nie wspomnę (chociażby problemy z budowaniem zdań w jęz. PL) Z intencji rozmówczyni można wywnioskować że nieźle by się sprawowała w jakiejś organizacji społecznej ale niestety o reszcie nie ma pojęcia.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Franka

  A ja słyszałam że Mirka dogadała się z Ziutką i obiecała jej wiceburmistrzostwo czy to prawda?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.