Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

List

Członek kartuskiego PiS: Pani poseł wyśmiała mnie, bo jestem bezrobotny

Opublikowany: 2011-09-05 17:38 Autor: nadesłane

- Kiedy zostało wymienione moje nazwisko pani poseł zapytała się, czy to ten bezrobotny, który nie może znaleźć pracy i wybuchnęła śmiechem - pisze w swoim liście Roman Sieradzki, członek kartuskiego PiS, oburzony zachowaniem poseł Jolanty Szczypińskiej. Podkreśla, że swoje uwagi przesłał do biura prezesa PiS, ale nie doczekał się odpowiedzi. - Pozostały mi tylko media - pisze.

Pan Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości
Poseł na Sejm RP

W dniu 15.06.2011.r doszło do skandalicznego zachowania się, wobec mojej osoby, przez Zarząd Okręgu nr 26, który obradował w Słupsku pod przewodnictwem pani poseł Jolanty Szczypińskiej. Na posiedzeniu tym, były rozpatrywane kandydatury na listy wyborcze do Sejmu przedstawiane przez poszczególnych pełnomocników komitetów powiatowych.

fot.archiwum/W.Drewka

fot.archiwum/W.Drewka

Kiedy zostało wymienione moje nazwisko pani poseł zapytała się, czy to ten bezrobotny, który nie może znaleźć pracy i wybuchnęła śmiechem, a w ślad za nią poszła większość Zarządu. Nie o taką Polskę walczyłem narażając się w 1980 r., gdy zakładałem komitet strajkowy.

W stanie wojennym zostałem aresztowany, a za działalność związkową zostałem dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Później po latach w specjalnym piśmie przepraszał mnie za represje Prokurator Generalny. Z takiej reakcji śmiechu jaki zaintonowała pani poseł Jolanta Szczypińska mogę wnioskować, że okręg gdyńsko-słupski pójdzie do wyborów z hasłem: ŚMIEJMY SIĘ Z BEZROBOTNYCH, BO NIE MOGĄ ZNALEŹĆ PRACY".

Wynik wyborczy będzie oszałamiający. W ostatnich trzech kadencjach startowałem z list PiS do Rady Powiatu. W Prawie i Sprawiedliwość jestem od 2002 r., czyli dziewięć lat – w tym czasie miałem dwuletnią przerwę. Ta przerwa była moim protestem bo nie wrażałem zgody, aby do struktur Prawa i Sprawiedliwości byli przyjmowani działacze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Zrzeszenie to przed każdymi wyborami – czy do parlamentu, czy do wyborów samorządowych otwarcie popiera Platformę Obywatelską. Dlatego trzeba zadać pytanie, kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy – czyli infiltracje struktur Prawa Sprawiedliwości na Pomorzu. Ludzie, którzy zasilają struktury Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego to w pewnej mierze odpady polityczne z przeszłością PZPR i SLD.

W ciągu dziewięciu lat istnienia Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kartuskim pani poseł Jolanta Szczypińska na pełnomocników mianowała ludzi Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Chciałbym nadmienić, że w 2010 roku, gdy odbywały się przygotowania do wyborów samorządowych, poprzedni pełnomocnik mianowany przez panią poseł Jolantę Szczypińską bez porozumienia z działaczami Komitetu Powiatowego w Kartuzach promował kandydaturę wiceprzewodniczącego Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego Gminy Kartuzy na burmistrza Kartuz, który nie był działaczem PiS ani sympatykiem.

Gdy kandydatura ta została zablokowana przez działaczy PiS, pełnomocnik mianowany przez panią poseł Jolantę Szczypińską zrezygnował z funkcji pełnomocnika zabierając całą dokumentację z okresu dziewięciu lat istnienia Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kartuskim. Na prośbę obecnego pełnomocnika powiatu kartuskiego, aby pani poseł zwróciła się o zwrot całej dokumentacji komitetu, pani poseł powiedziała że nie może go zmusić do zwrotu ważnych dokumentów dla dalszej działalności struktur powiatu kartuskiego.

Nonszalancja, niekompetencja pani poseł odbiera ochotę do pracy na rzecz PiS. Obecnie ten pan (poprzedni pełnomocnik) przeniósł się do okręgu gdańskiego PiS, a konkretnie do Starogardu Gdańskiego. W 2010 roku dwa miesiące przed wyborami samorządowymi pani poseł zlikwidowała swoje biuro poselskie nie podając przyczyny swojej decyzji. Do obecnej chwili nie możemy prowadzić spotkań z członkami PiS ani zapraszać chętnych do wstąpienia.

Rozważam rezygnację z Prawa i Sprawiedliwości do czasu odniesienia się pana prezesa i jako Posła do moich zastrzeżeń i nieprawidłowości, które niszczą wizerunek uczciwych ludzi i którzy są obrażani, bo są bez pracy. To co zawarłem w tym piśmie do panna prezesa jest dużym skrótem niesprawiedliwości, niekompetencji i arogancji ze strony pani poseł Jolanty Szczypińskiej.


Gdy piszę ten list jest 02.09.2011 r. Na powyższe moje pismo zaadresowane do pana posła oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, nie otrzymałem odpowiedzi. Mogę wnioskować, że cenzura, która istnieje w biurze poselskim pana Prezesa lub w klubie parlamentarnym, a o której pan poseł nie ma pojęcia, niszczy się wizerunek Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Jolanta Szczypińska. fot.archiwum/W.Drewka

Poseł Jolanta Szczypińska. fot.archiwum/W.Drewka

Świadczy to o izolacji i dezinformacji o tym, co dzieje się w strukturach powiatowych. Jako wieloletni działacz w powiecie kartuskim informuję, że pani poseł Jolanta Szczypińska zniszczyła struktury PiS w powiece kartuskim. Wartościowi ludzie opuścili szeregi PiS. Na listach wyborczych do Sejmu – Senatu w okręgu nr 26 gdyńsko – słupskim część ludzi jest z tak zwanej łapanki nie należących do PiS, by nie mogli zagrozić w dostaniu się na następną kadencję pani Szczypińskiej. A starsi działacze, którzy przez powiatowe struktury zostali wytypowani są przez panią poseł Jolantę Szczypińską skreśleni.

Pytam się, gdzie jest ta demokracja? Członkowie PiS wybrani w swoich strukturach na listę wyborczą są chyba bardziej wiarygodni niż ludzie z łapanki, a niektórzy wyśmiani. Chciałbym się dowiedzieć, które hasło wyborcze będzie aktualne, to które osobiście zaintonowała pani poseł Jolanta Szczypińska 15.06.2011r na zarządzie gdyńsko-słupskim „ŚMIEJMY SIĘ Z BEZROBOTNYCH BO NIE MOGĄ ZNALEŹĆ PRACY”, które większością głosów zarządu zostało zaakceptowane, czy to które w dniu 27.08.2011r na konwencji wyborczej w Wrocławiu zaprezentował pan Prezes Jarosław Kaczyński – POLACY ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ.

Na liście Komitetu Wyborczego Gdyńsko-Słupskiego są ludzie, którzy należą do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, które to jak wyżej nadmieniłem od początku powstania Platformy Obywatelskiej jest jej fanem i otwarcie popiera tą partię. Więc pytam panią poseł Szczypińską: dlaczego na liście tej niektóre osoby zaakceptowane przez panią nie podały, że są członkami ZK-P. Czy wstydzą się, czy chcą być niewidzialni i demontować struktury PiS. Próba rozbicia struktur PiS powiatowych w Kartuzach przez Zrzeszenie w 2010 r. przed wyborami samorządowymi nie powiodła się, a którego to zwolennikiem był poprzedni pełnomocnik mianowany przez panią Szczypińską.

Jest to ostrzeżenie na przyszłość, aby taki/taka, pan/pani poseł, zrozumieli, że na ich sukces pracują ludzie, którzy angażują swój czas pieniądze, a w zamian chcą być szanowani, a nie wyśmiewani. List ten nie był w pierwotnej wersji przeznaczony do mediów. Ale ponieważ moje uwagi nie zainteresowały ludzi odpowiedzialnych w Prawie i Sprawiedliwości za wizerunek etykę i za to, co dzieje się w okręgu nr 26 gdyńsko-słupskim, ponieważ ponad dwa miesiące czekałem na odpowiedz i jej się nie doczekałem, pozostały mi tylko media. Chciałbym jeszcze nadmienić, że dwukrotnie kontaktowałem z asystentem osoby, której został przekazany mój list. Brak reakcji.

Roman Sieradzki
Członek Prawa i Sprawiedliwości w Kartuzach


Próbowaliśmy uzyskać komentarz pani poseł do niniejszego listu, ale póki co nie udało nam się z nią skontaktować. Do sprawy na pewno wrócimy. Redakcja.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [83]

 • 2 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS to PiC ?

  Szanowni Państwo,
  machloje i ceregiele tej salowej ze Słupska są od lat ZNANE !
  Pisaniem do Warszawy, do Kaczyńskiego, do biura politycznego
  NIC nie się nie wskóra.
  Ta Pani po najprawdopodobniej ma dostęp do WSZELKIEJ korespondencji i to co jej nie odpowiada ląduje po prostu w koszu
  na śmieci !!!
  Ona ma kaczora po prostu w ręku...
  Udaje jego niby narzeczoną dając mu swego rodzaju alibi...
  Przecież ta tchórzliwa człeczyna jest najwyraźniej bez określonej preferencji seksualnej i jako tego rodzaju osobnik byłby spalony
  na arenie politycznej...
  I chyba taka jest ta prawda...

 • 2 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ PiS to PiC ?

  Panie Romanie większość wie że to nie jest ten PiS co kiedyś. Zrób Pan to co planuje. Oni się już wcześniej skompromitowali.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jadwiga

  co do "nierobow" to salowa Jolka Szczypinska ma duze doswiadczenie : wszak uwielbia tanczyc na gumnie miejskim z plebanami i roza w zebach.

  nie jestem sympatyczka PISa, ale takie podejscie wladz tej mafii do jej szeregowych czlonkow jest obrzydliwe. Ostatecznie, na dzialnosc partyj politycznych ida setki milionow PLN z podatkow.

  Pan Jarek, koci prezes, nie da zrobic krzywdy salowej Jolce, bo tam mu daje jakies-tam alibi w sprawach powszechnie wiadomych.

  Sam Jarek opowiadal, jak to dla swojej mamusi kazal drukowac sfalszowane gazety, aby mamusia nie dowiedziala sie o wypadku samolotu pod Smolenskiem - to ostatecznie moge jeszcze zrozumiec.

  Ale mysle, ze Jarek w swoim odlaczeniu sie od realnego swiata poszedl juz tak daleko, ze niczym Stalin czy Gierek, zyje gdzies indziej niz 40 milionow Polakow.

  Jakie pojecie o codziennym zyciu moze miec gosc, ktory RAZ W ZYCIU sam zrobil zakupy, co pokazaly wszystkie media?

  Obsmiewac sie z kogos dlatego ze ten jest bezrobotny, to jest akurat w stylu szefostwa PISa bo to sa ludzie, ktorych widac na swiecznikach od przeszlo 20 lat, i niezaleznie od tego czy sa u koryta czy tez czekaja na swoja kolejke do tegoz - biedy nie znaja.

  Tak oto PIS, salowa Jolka i koci Prezes Jarek wypelnili slowo pisma z proroka Jerzego URBANA - ze jedni zawsze sie wyzywia, a holota niech sie martwi sama o siebie.

  Fanatykom PISa cala te gorszaca sprawe polecalabym pod rozwage, gdyby nie to, ze fanatyk i tak tego nie przyjmie do wiadomosci, tylko autora tego listu, tego bezrobotnego czlowieka z pieknym zyciorysem zaraz zelzy i wyzwie od komuchow albo ukrytej opcji.

  ps: poslalam link do tego artykulu na Kontakt24 TVN, niech sie sprawa naglosni

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Po przeczytaniu pańskiego listu jestem w 100% pewien,że podjąłem słuszną dezyzję o kandydowaniu z PSL.Ludzie nie chcą głosować na PO i PiS,bo mają dość kłótni i właśnie takich partyjnych gier,wstawiania na listę przypadkowych osób.Wielu wartościowych ludzi odeszło z tych dwóch ugrupowań.Mam nadzieję,że będziemy mieli 3 posłów z PSL.Okręgo jednomandatowe rozwiązałyby problem,głosowalibyśmy na konkretnego człowieka a nie partię.

 • 0 1 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  szkoda, że nie ma PZPR , tam byś pan pasował ze swoim uwielbieniem dla L.Millera
  a co do PSL - to taka polityczna prostytutka, raz w koalicji z SLD, teraz z PO, a jutro? a jutro nawet z samym diabłem, aby stołki się zgadzały

 • 2 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tata Joli

  z całym szacunkiem dla autora listu, ale nie rozumiem jego intencji? co pan chciał nam pokazać/przekazać? że Jarek to taki (prawie)Duce, a Jolka to durna piguła? to wiemy od lat i dopóki takie kreatury jak oni, czy tuskopodobni będą przy władzy to będzie jak jest,
  zaraz wybory - naród znowu wybierze PO lub PiS ... niestety ,
  bo to durny naród, co sam Piłsudski już głosił w tamtym stuleciu

  zawsze jest jeszcze pan Dorniak i PSL hehehehe

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Jadwigi

  Świetnie piszesz. Chciałbym Cie poznać bliżej

 • 0 2 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  niezły chwyt marketingowy...brawo brawo panie Sieradzki - ile POpaprani ci zapłacili za to ? hahaha
  faktycznie weź się chłopie do roboty a nie na ciepłą posadkę liczysz - umów się z Tuskiem na cmentarzu to może jakąś posadkę dostaniesz za wywrotową działalność przed wyborami hahaha

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # JO-JA

  ...czyt. JO- lka Kaczyńska i JA-Rek Szczypiński. Komentarza brak, bo oni się sami dołują.

 • 2 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do: Romana

  pomimo, że Szczypińska - poza galimatiasem w Zarządzie Kartuskim - niczego więcej dla Kartuz nie wykonała /bo cóż to ona jeszcze potrafi?/, to jednak nie lekceważcie tej oto Damy.

  Ma ona wieczne i silne poparcie wieczyście wdzięcznej Mirki za ustawienie jej na całe życie na foteliku z bardzo dostatnimi apanażami.

  Wielka przyjaźń rozpoczęła się również efektowną czystką w Zarządzie po wymieceniu z niego ówczesnego Prezesa Kruszyńskiego i samozwańczym ogłoszeniem 'jedynie słusznej' kandydatki na burmistrza gminy.
  I wówczas to rozwinięty został dywan dla intronizacji i wieloletniego sprawowania władzy przez dynastię Mirosławy.

  Tak więc w innym miejscu zagrają trąby zwycięstwa dla Szczypińskiej niżby to mogło wynikać z prostej partyjnej zależności i podległości - drogi panie Romanie.
  To zostało już chyba przesądzone...?

  Elwirka - pozdrawiam.

 • 2 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ xxx

  odezwał się zainteresowany. Nic ci nie przyjdzie chłopie po jej wygranej. Ona teraz szuka chętnych do wieszania plakatów. Najlepsza w tym osoba mieszka już poza powiatem kartuskim

 • 1 1 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szczypińska

  PIS TO BANDA ŁOBUZÓW, KAŻDY O TYM WIE. ICH ELEKTORAT TO CIEMNA POŁOWA TEGO NARODU

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  a ja od polityków niczego nie chcę oprócz tego żeby w Polsce przestrzegano w minimalnym stopniu wartości chrześcijańskich( nie mylić z katolickimi) - dlatego zagłosuję na PiS...nie chcę żyć w kraju gdzie np państwo będzie traktowało małżeństwo np dwóch gejów jako coś normalnego

 • 0 1 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @szczypińska

  dobrze że jasny elektorat PO zgadza się na np podwyżki podatków czy paliw....podziwiam jasność umysłów hahaha

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do "xxx"

  Czytam cię czasami i zdarza się, że piszesz z sensem i do rzeczy, ale tym "haha" osłabiasz wszystkie swoje wpisy - po prostu sam robisz z siebie głupka. Chyba niepotrzebnie, napisz coś konkretnego i wtedy będzie można z tym dyskutować - to taka mała sugestia.

  A co do tematu - bardzo dobrze, że takie rzeczy wychodzą przed wyborami. Powinniśmy znać prawdziwą twarz partii i polityków. PiS już wyśmiał się z rolników, teraz z bezrobotnego - gratulacje.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do romana

  Roman masz jaja i jesteś gość. Bardzo dobrze że to napisałeś. Co na to Pełnomocnik Pleszyniak?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Franek

  Sieradzki Na POsła ?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PIS

  Jaki Pełnomocnik?

  Strona PiS Kartuzy:
  "Koordynator Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości Kartuzy

  Andrzej Pleszyniak
  tel. 501-181-842"

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie, jaka cenzura?

  pan prezes nie ma cenzury w biurze, ino takich szarakow ma tam, gdzie i jego podopieczna z różą w zębach. Nie masz pan pracy - jestes pan, jak to prezes raczyl stwierdzic "z nizszej półki", "gorszego boiska", "brudnego podwórka". z taka historia w życiorysie, ze pan tak dlugo wytrwales w tym szambie to jest 8 cud siwata. porzadni ludzie juz dwano opuscili ta partie - zostaly same kanalie, o czym miales pan okazje przekonac sie bolesnie a dobitnie.

 • 2 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Donald

  W końcu się ktoś odważył napisać taki list.

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pisiaki

  PiS ma tyle wspólnego z prawem i sprawiedliwością, co PO ze zwykłym obywatelem - zakłamanie, obłuda, bandytyzm
  a na dodatek zajeżdża tow. Miller i Mupet Show w komplecie

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # no tak coś?

  To posłanka Szczypińska naszą Mirę popierała w wyborach? No dobrze ześta mnie ludzie oświecili bo jużem chciał na nią głosować. Ale jak tak to mowy nie ma , będę se głosował na Dorniaka.

 • 0 1 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @no tak coś?

  ja też, Dorniak to faworyt mojego psa i kota , ładnie fałszuje i kościoły zwiedza w tempie rakiety balistycznej

 • 0 1 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@no tak coś?

  A jak się piesio wabi bo ja bardzo lubiem zwierzątka?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Jadwiga

  Tak właśnie myślałem, że jesteś fanatyczką POcmentarnych i Tusk Vision Network...

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pytanie

  Kiedy ostatni Szczypińska była w swoim kartuskim PiS. Odpowiedz brzmi kilka lat temu .... taka z niej 1 na liście. Wstyd pani nie jest?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  GLOSUJMY NA DORNIAKA - KASZUBY TAKŻE MOGĄ MIEĆ SWOJEGO KONONOWICZA !!!!
  A PANI JOLCE, TYM Z PO I SLD - KOPA W D !!! WON!!!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@@no tak coś?

  A ja też mam kota niektórzy mówią nawet że dużego.

 • 0 1 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zakonnik

  " Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka "

  Tak to jest Panie Sieradzki. Kiedy Pan wspólnie z Panem Pleszyniakiem i obecną Panią Burmistrz przy pomocy Pani Arciszewskiej rozwaliliście demokratyczne struktury PiS, wtedy to było ok.
  A teraz kiedy w/w wypięli się na Pana to są be.

  Żyje Pan w urojonym świecie.

  Wybór kandydata z PiS czy PO to stracony głos dla Polski.

  Na szczęście nie muszę głosować na PSL.

  W PiS i PO byli też porządni ludzie i na nich będę głosował :

  P O L S K A J E S T N A J W A Ż N I E J S Z A - P J N

  W naszym regionie nr 1 to Pani Elżbieta Jakubiak :)

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gerard Lemoine

  Polityka nie powinna być wyłącznie domeną nieudatników zawodowych. Powinno tam być również miejsce dla bezrobotnych, którzy myślą.

 • 0 1 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zakonnik

  Jakiś problem edycyjny.

  Oczywiście powinno być : Polska Jest Najważniejsza

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # facebook, co ta idiotka wypisuje!

  Jolanta Szczypińska
  ‎:) a teraz wszystko na czas..nawet 40 kotletow mielonych przygotowalam i usmazylam w 20 minut..uff....to chyba niezły wynik?:)

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # facebook, dalsze kretyńskie komentarze..

  Jolanta Szczypińska
  ‎:) Czy ktos w ogole jeszcze czyta wyborcze ulotki?..
  Ja mam wielkie watpliwosci..ale dzisiaj muszę swoja opracowac..tylko ciagle brak dobrego pomysłu....

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Niech napisze jak zniszczyła struktury w Kartuzach!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Dorniaka

  Daruj pan sobie ,pewnie że trzeba mieć marzenia ,ale nie sądzę aby PSL w naszym okręgu wyborczym 26 zdobył jeden mandat poselski ,a na pewno już nie pan po tym pięknym wpisie promującym PZPR

 • 0 2 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Polit

  Panie Sieradzki (nieznany mi)- pisałm, że demontujecie struktury PiS-u.Opaprani jesteście politykami PO i jeszcze publicznie się usprawiedliwiacie.Wspólnie z Panem Pleszyniakiem i obecną Panią Burmistrz przy pomocy Pani Arciszewskiej rozwaliliście demokratyczne struktury PiS.Dlaczego Was drażni ZKP.Ludzie, którzy należą do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, wiedzą co robią na swoim terenie i oczekiwali by w PiS-e na Kaszubach zrównoważonych działaczy a nie oszołomów.
  "Pełnomocnik mianowany przez panią poseł Jolantę Szczypińską zrezygnował z funkcji ",zmusiliście go, bo pracował dla Pis-u i nie chołubił po cichu PO.Prawdopodobnie gdybyście nie byli jemu przeszkadzali struktury PIs-u w Kartuzach były by dziś przed wyborami parlamentarnymi najsilniesze jako powiatowe w kraju.Jednak za nim zgodził się na pełnomocnictwo miał żądać całkowitego rozwiązania struktury w Kartuzach i wykluczenia dotychczasowych wszystkich członków.Dziś by nie pisano o zablokowaniu tylko o miejscu na liśćie osób wykazujących troskę o Państwo

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

  Widzę,że niektórzy mają problem ze zrozumieniem mojej wypowiedzi-polskich słów,skoro piszą o promowaniu PZPR.Proponuję przeczytać jeszcze kilka razy dokładnie.
  PSL będzie miał w 100% minimum 2 mandaty.To nie tylko moje przypuszczenia ale wielu analityków.Lista kandydatów jest rewelacyjna: 2 starostów,wójtowie,osoba,która w wyborach przed kilkoma laty otrzymała 32 tys głosów.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jadwiga

  sa w zyciu pewne pewniki.

  sa np. nimi 10 przykazan, wartosc raczej wspolna dla ludzkosci, niezaleznie od rasy, religii,pogladow.

  innym pewnikiem jest to ze wybory tzw.demokratyczne nigdy jeszcze nic nie zmienily, bo gdyby mogly zmiesc moznych od koryta, to mozni zniesliby najpierw owe wybory

  sa z gory wygrani: plebani, kardynalowie i rozmaici kapciowi od podaania nocnikow, nawet jesli dzisiaj zawiaduja Wawelem.

  Ale, nawet zawiadowca stacji Koluszki, najwazniejszej stacji rozrzadowej w polskich kolejach, nie hest wlascicielem czegokolwiek procz swojej nedznej pensji - tak samo kapciowy jest tylko cieciem Wawelu i nikimi wiecej.

  Pisuje tutaj casami jakis maniak proPISa, co uwaza ze jak benzina dzisiaj jest po 5 PLN to jest wina Tuska. Temu gosciowi mozna mowic, ze w sklepie osiedlowym nikt nie placi - jak koci przes - banknotem 200zlotowym bo ludzie maja tyle na wyzywienie na CALY MIESIAC - ale niestety z talibami tak juz jest ze nic ich nie przekona ze "czarne jest czarne a biale jest biale".

  a tymczasem, stwierdzilam bez zdziwienia ze w ciagu ostatnich 3 tygodni polska waluta PLN kosztoujac kiedys 3,70E dzisiaj kosztuje 4,22

  dlaczego? ano dlatego ze przedwczoraj na gieldzie w Honkkongu - cytujac posla Gadzinowskiego - rozeszla sie wiesc ze za 12 godzin na gieldzie w NY ujawni sie wiadomosc o stanie kilku bankow z US i z FR. Co tez sie potwierdzilo, do czego przylozyly sie strefy czaswoe - ale to juz przekracza zdolnosc kognitywna fanatyka z PISa - i rzeczywiscie kilkanascie godzin pozniej gdy obudzila sie ameryka, polska zlotowka poszla w dol.

  W miedzyczasie, prezes rady ministrow RP, czy bbylby nim Palikot, czy Glodz albo i sam biznesemn Rydzyk - mogl sobie - do wyboru ; poruszac duzym palcem w bucie, podlubac w nosie albo pocalowac salowa Jolke Sz. w tylnia czesc korpusu (nie mylic z dyplomatycznym).

  I na takie rzeczy rada jest jedna a jest nia inwestycja gospodarcza i w szkolnictwo.

  Tymczasem, koci Prezesik ustami cypryjskiego kierowcy Melexa, glosi jako swoj program, zwiekszenie liczby senatorow tak aby Polonia byla liczniej reprezentowana. Do tego koci prezes chce polskich konsulatow w kazdej niemieckiej, angielskiej czy francuskiej wsi.

  jak wiec widac sa ludzie, oraz sa ludzie chorzy zyjacy w matrixie.

  pomimo faktu ze realnie zadne wybory nic nie zmienia - bo cena polskiej beznzyny decyduje sie w singapurze, tokio i NY - to mimo wszystko, jak twierdzi sam koci prezes - POLSKA ZASLUGUJE NA COS WIECEJ niz na goscia ktory jeden jedyny raz sam zrobil zakupy w zyciu, ktory nie ma prawa jazdy ni konta a internauta dla niego to zbocz brnadzlujkacy sie przed ekranem z puszka piwa.

  polska jest wiecej warta niz ex-salowa Jolka, niedoszla Madame de Pomipodou, babsko ktore potrafi lzyc publicznie czlowieka z zycirysem bo jest bezrobotny.

  Ta sama Jolka puszczala w gacie przed krakoprzedmiesciowskim krzyzem.

  POLSKA zasluguje na wiecej niz na kociego glaskaczo-mlaskacza bojacego sie rozmawiac z ludzmi. Na wiecej niz za ex-nocnikowa ze Slupska (choc chwala jej za to ze choc jednego plebana odwiodla, miejmy nadzieje, od tylko naszych wnukow).

  Ale nawet i to nie daje jej prawa do czegokolwiek

  Jej opatrzone i dosc nieswieze oblicze powinno spoczac godnie na wlasciwym miejscu, czyli smietniku historii.

  Czego sobie i Panstwu od serca zycze.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jadwiga

  EDIT: oczywiscie mialam na mysli moja daleka kuzynke Jeanne-Antoinette, markize de Pompadour

  a nie wielce szacowna malzonke prezydenta Pompidou. stara prukwa nota bene

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  Czy przypadkiem radnym z PiS nie był w poprzedniej kadencji nijaki Henryk L. A może ta pani z Hallera 1 załatwi mu opróćz dwóch posad w KPWiK stanowisko pełnomocnika? wszak ona ponoć może wszystko.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WŁAMANIE

  czy coś więcej wiadomo na temat nocnego włamania do dwóch budynków mieszkalnych w Sierakowicach? Oby szybko ich złapali.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pytanko

  To Heniu dalej ciągnie na dwa etaty?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  Chłopie - daruj sobie przynajmniej te wypowiedzi na forum. Ośmieszyłeś się dostatecznie tą "solidarnościową przeszłością w krótkich spodenkach"... Teraz obrażasz, sugerując, że "nie kumamy" Twoich wypowiedzi o PZPR... Może to Ty zbytnio kombinujesz? I do tego jesteś zbyt nachalny... I co Ty masz, właściwie, wspólnego z PSL?

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ksiądz

  ksiądz też jest bezrobotny, przez nią

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  BRACIA KASZUBI!!!!! GŁOSUJCIE NA LESZKA MILLERA ! TYLKO POSEŁ Z ŁODZI ZAPEWNI WAM DOBROBYT I STABILNOŚĆ WASZEJ RODZINIE, podobnie jak starosta góralka. wstyd dla KASZUB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryk

  Powiedzcie, kto nie jest zadowolony z rządów Mireczki?

  Gdyby nie PIS i Szczypińska i gdyby nie czystki w kierownictwie PIS-u w Kartuzach, które zrobiły obie koleżanki, to wy byśta nigdy taaaakiej Burmistrzowej jak una nie mieli ....!

  Ja wam to mówię - a nawet mogę zaśpiewać - ......

  Heniek

 • 0 1 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS to PiC ?

  Sz.Panie Sieradzki,
  Pan swego czasu przed poprzednimi wyborami poszedł razem z Pleszyniakiem, Mirką,Szczypińską i Arciszewską !
  Teraz jak , Pana i Pleszyniaka te bezczelne cwaniary zrobiły w trąbę i teraz jęczy Pan !
  Dużo lat Pan potrzebował na pójście po rozum do głowy !
  Głupich, ślepych,niemych,tchórzliwych nie sieją, oni sami się rodzą ...
  Dopiero jak ciemniak dostanie kopniaka w d..ę wie gdzie jego
  miejsce ... A puki co lepić plakaty i klaskać swojemu Guru = Jaro
  Sekta PiC pokazała to nie tylko Panu !!
  Sz. Panie Sieradzki spotkało Pana to na co Pan ZASŁUŻYŁ...
  Bo tak działa ta sekta ze swoim Guru z Warszawy.
  Życzę zdrowia !

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS to PiC ?

  Sekta PiC w akcji przedwyborczej.
  Jolanta-salowa ze Słupska wykosiła z listy szefową PiS w Gdyni
  Katarzynę Stanulewicz.
  Jest ona zbyt mądra, wykształcona i rzeczywiście atrakcyjna...
  Zaproponowano jej 25 miejsce z 28 możliwych na liście PiS !
  Mogłaby zaszkodzić fałszywej blondynce,tej niby narzeczonej
  Guru sekty PiC ...

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS to PiC ?

  Szkoda, ale obecna ekipa rządząca po prostu
  nie ma z KIM PRZEGRAĆ !
  Nie ma z kim wejść na ring przedwyborczy !
  Kalesoniarz Kaczyński zrobił ze zgrabnej i dobrze zapowiadającej
  się partii śmieszną SEKTĘ !
  Jedyna nadzieja w tym,że ten GURU sekty PiC po następnych przegranych wyborach wreszcie dojdzie do przekonania,
  że to już naprawdę jego KONIEC !

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  a ty myślisz że Tusek -historyk co to bujał w obłokach jak malował kominy to co ? do dzisiaj buja w obłokach a nawet w Słońce Peru się czasami zamienia hahaha

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  dajcie spokój Jolce - wszak ulotki roznosiła po Słupsku w imie wyzwolenia miasta z komuny - a tam milicjantów było pół miasta

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # www

  A ja mam wszystko w D...e , na wybory nie idę bo to oszuści za zela (Dla starszych :zela to złotówka )wszystko zrobią

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @WWW

  Ja nie jestem starszy, a nie słyszałem określenia "zela" jako złotówka, a jedynie "zybla", "zeta".

 • 0 1 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS to PiC ?

  Jedynie Palikot robi politykę za swoje własne pieniądze i to jest to
  najistotniejsze w tym całym wyborczym interesie !
  Mnie nie chodzi o dorabianie się, bo minimum na kilka pokoleń to ja mam, ale nienawidzę gołodupców typu salowa ze Słupska,
  czy inny matoł z tej sekty PiC co się dorwali do koryta poselskiego,
  co mnie okradają gdzie tylko się da.
  Rżną nas na ZUSie, POdatkach coraz wyższych, akcyzach,
  radarach, parkingach,becikowych i innych zbędnych pierdołach.
  Skoro ja mam za wszystko płacić po kilka razy,
  to za moje przychylne zdanie o tych gołodupcach z list wyborczych,
  o tych pseudopolitykach, albo o niedorobionych samorządowcach
  typu kartuskich radnych, czy tej Gbur=mistrz też trzeba płacić!
  Jak nie to spadać!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # broda

  Do kalesoniarza czyli picomówcy

  Jak sądzisz kto cię rżnie cię z ZUS-u i ci podwyższa podatki ?

  Kaczyński ZUS obniżył ,co zapomniałeś ?,a może ty tego ZUS-u wcale nigdy nie płaciłeś ?.Bałw-an jesteś ,ale pośmiać się z twych wpisów idzie ,dzięki i za to

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS to PiC ?

  Jak była koniunktura i trzeba było OSZCZĘDZAĆ i z głową inwestować, to matoły z PiSu + Samoobrony i LPRu ROZDAWAŁY kasę na potęgę!
  Kupowali tym przychylność wyborców (ciemnego ludu) !
  My teraz dalej to ciągniemy , płacimy i płacimy a dobijająca
  się do EU bliskość recesji też w Polsce daje się odczuć !
  Jak z tego wybrnąć?
  Jak odebrać ludziom co im dała koalicja sekciarzy i PiCerów ?
  Sprzedawać co jeszcze jest do sprzedania + podatki w górę...

  Pozdrawiam

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gminny Expert

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Poslanka-PiS-kpila-z-bezrobotnego-To-klamstwo,wid,13758365,komentarz.html

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS to PiC ?

  Przełomowym punktem zwrotnym w historii sekty politycznej jaką jest PIS były lata 2005-2007 czyli lata kiedy PIS w pocie czoła budowała w Polsce twór zwany IV RP w sojuszu z Samoobroną, LPR i głównym sojusznikiem o.Rydzykiem.
  Całe szczęście, że nastąpiło otrzeźwienie i mobilizacja inteligentnej części wyborców i całe szczęście, że doszło do debaty Kaczyński-Tusk, w której lider PO rozjechał Kaczora jak walec.
  Gdyby bowiem PiS wygrał wybory w 2007r. to Polska byłaby dziś krajem quasi-totalitarnym a Polska pewnym kandydatem
  na Grecję-bis !!!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jolcia gada

  "Ten, kto to wszystko wymyślił musi mieć świadomość, że nie tylko dyskredytuje moją osobę, ale działa na szkodę PiS. Wszelkie tego typu pomówienia spotkają się z konsekwencjami-Jolanta Szczypińska"

  chłopie bój się , zniszczy Ciebie ta piguła nawiedzona, że takie szmaciary w Sejmie zasiadają, kto je wybrał? Prezio Jaro? sam tego nie zrobił, pomogli durni ludzie - tzw. elektorat

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Tomasz Dorniak MASSUANA

  Jakby głupota miała skrzydła to byś pan latał jak gołębica

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # OLA

  Pis - ale macie posła, godny Waszej parti.

 • 2 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotr Kaczmarczyk

  Romku kiedyś powiedziałem prawdę o tej płaczącej pod pałacem królewnie. Ta "tańcząca z księżmi" nic nie zrobiła i nic nie zrobi jedynie chce się dalej utrzymać w sejmie wycinając wszystkich.
  Liczę że ludzie w tych wyborach nie dadzą jej nawet 10 głosów.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Zakonniku z tym wilkiem to dobre do pozostałej tresci sie nie wypowiadam , masz prawo tak myśleć bo słowaq , że Polska jest najważniejsza to my Polacy dobrze wiemy i mamy nadzieje, wynika to nawet z naszego Hymnu cyt...Jeszcze Polska nie zginęła......
  Problem jest w tym kto nas reprezentuje na nasz koszt bo ma na utrzymanie z budżetu,a n o te part6ie które sobi9e to od lat zapewniają tworząc , prawo i wszelkie korzystne ustawy.
  ...teraz najbliższej przyszlościwybo0rczej wymyślili okregi jednomandatowe na dołach i partyjne na górze,no i mamy przez 25 lat nam panujących posłów i senatorów i poczucie bezpieczeństwa gwarantowane immunitetem, nawet Stokłosa=obecnie senator się załapał
  @Roman , kliknij na googlach moje nazwisko Henryka Antczak poszukaj "List Otwarty Pani Henryki Antczak", czytaj wersje drukowaną nie pisaną, w tym samym temacie tez jest list członków PIS do władz, poczytaj , to tak celem przypomnienia co do tego wilka słów kilka!!!!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...jeżeli chodzi o zarzuty dot.startu Członków Zrzeszenia Kaszubsko -Pomorskiego to przegiąłeś, do Zrzeszenia tego zapisało się ,wielu ludzi i to z różnych środowisk społecznych , tak nie wolno..
  ....wielu moich znajomych należy do tego Zrzeszenia..
  ...nasz kolega Jurek K.i nie tylko On jest wieloletnim członkiem
  Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego i kuda ci do niego....

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ...przepraszam za błędy ,ale jestem przyzwyczajona do myszki, mój komputer popsuty , korzystam z nieswojego laptopa i palca.
  Pozdrawiam!

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxk

  http://www.youtube.com/watch?v=CB3pgot8hHU&feature=player_embedded

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  Do Romana!
  Muszę lojalnie powiedzieć, że z tej grupy, której zawdzięczają Kartuzy wybór władzy, a wymienionej w liscie otwartym tylko Ty i Pleszyniak pozostaliście na służbie , a szkoda.
  Krzyszto K. jako pierwszy , a po nim pozostali, zrozumieli swój błąd bardzo szybko i odeszli, zrozumieli tą obłudę..
  Dobrze wiesz , że wtedy złamano własny statut co zostało ponad wszelką watpliwość udowodnione.
  ...Kali , tak , ale Kalemu nie.....

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  PSL szczególnie odpowiada za stan Państwa , ponieważ była koalicjantem wszystkich partyjnych obcji.

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  ....a Samoobrona powstała z niezadowolenia z powodu PSL-u istnienia!!!!Pawlak przecie to jeden z uczestników "okrągłego stołu"

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jadwiga

  no a Jolka juz wygraza trybunalami i adwokatami, jak czytam..... tyle ze jeszcze nie teraz, nie od razu - a po wyborach.

  moze ex-nocnikowa ze Slupska boi sie, ze przepadnie z kretesem? ze koci prezesik juz nie potrzebuje Jolki jako alibi we wiadomych sprawach?

  moze ludzie przejrza na oczy i zobacza, czym jest sekta zwana PIS:

  - prezes ktory chce rzadzic w Polsce, a nie ma konta, zony, dzieci, prawa jazdy, stan wojenny przesiedzial pod maminym halkami

  - rzecznik Hofman, ktory polskich chlopow wyzywa od "durniow" i "baranow"

  - salowa Jolka ktora sie nadaje do rzadzenia ale basenami podawanymi pacjentom

  Prezesik zaczal nawet debaty wyborcze, ale zeby bylo PISowsko, prezesik tkwi nadal w swojej urojonej wyobrazni i debatuje sam ze soba (tak jak reszte tez robi sam ze soba)

  i ta zbieranina szumowin chce do koryta..........

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zdjęcie mowi wszystko

  tylko z litości można na nią głosować

 • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do romana

  Masz rację. Działacze Kaszubscy popieraja PO i dobrze napisałeś

 • 0 1 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Henryka Antczak

  @ do romana, roman popierał w 2006 roku dzieło zniszczenia Partii Prawo i Sprawiedliwosc która otrzymała poparcie wyborców z uzasadnionych powodów, dzisiejszy cel tej partii to utrzymanie tych choragwi ktore mają bo innych nie dopuszczają , napisałam PIS-owi kiedyś , że jak tak dalej pójdzie tona Wybrzeżu będziecie musieli przeprowadzić reinkarnację kadr, z danych na listach wyborczych wynika jednoznacznie , że to jeszcze nie ten czas.

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # maj

  Szczypinska na jedynke sie wdrapala i wszystkich swoich ,,przydupasow'' wykiwala.Do EUROPARLAMENTU sie nie dostala za to stolek w sejmie sobie juz przygotowala.Nawet klamca blyszczy jesli zlote szaty wlozy puki geby nie otworzy....

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  W mojej opinii, Pani Szczypińska to taki 'chętny mały pajacyk' co pociągnięty za szureczki przytakuje główką i wzrokiem, wykonuje właściwe gesty i mówi to co się od niego wymaga. Taki sobie pionek-przytakiwacz partyjny, a za wiernopoddańczość i wysługę lat już, należy jej się złoty medal. Butę i arogancję okazuje jedynie niższym sobie rangą, w zadufanym poczuciu władzy.

  W każdej partii są tacy ludzie, co nie oznacza, że takich pochwalam.

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zzzzzzzzzzzzzzzzzz

  PiSs ma już sojusznika - kryminalistów stadionowych. Beata Klempa wczoraj PORĘCZYŁA za BANDYTĘ uliczno-stadionowego Piotra S. ps. "Staruch". Tego, który dokonał niedawno rozboju na warszawskim Starym Mieście (za co trafił do aresztu), a wcześniej uderzył Jakuba Rzeźniczaka i ma zarzuty za udział w rozróbie w Bydgoszczy. PIS STOI TAM, GDZIE STOJĄ BANDYCI, A NIE TAM, GDZIE STOI UCZCIWY OBYWATEL.

 • 1 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Małgorzata A Winter-Walker

  A wielki intelekt i koneksje małżeńskie Pani Arciszewskiej-Mielewczyk wyjątkowo dobrze służą PiS-owi ku ozdobie.

 • 0 2 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS - jak to się stało ? (z odpowiedzią)

  Czytając list Sieradzkiego poprostu chce mi się naprawdę głośno śmiać.
  Jeszcze za rządów p. pełnomocnika Trepkowskiego na Zarządzie Okręgowym był z nim problem, bo na zebraniach nie chciał nigdy płacić składek członkowskich- tłumaczył się że bezrobotny nie płaci.

  Na tym zarządzie była ta sprawa poruszona i był tam też i Sieradzki, który powiedział, że nie będzie płacił składek członkowskich bo 5zł/miesiąc to go niestać. Powiedział przy wszystkich, że nie będzie nic płacić, a Szczypińska powiedziała, że musi płacić na miesiąc chociaż 1zł. Miał wielomiesięczne zaległości.
  To pierwsza sprawa.

  Następna to taka, że razem z kilkoma innymi osobami z Pis koniecznie chcieli wykopać z kartuskiego pis p Trepkowskiego, bo podczas dyskusji i głosowania niepodobało mu się, że p. Gołuński ma być kandydatem na burmistrza z PiS. Inne osoby ktore były omawiane też mu się nie podobały, tak jak i braciom Labudy.
  Co z tym oni zrobili?

  Otóż wywołali awanturę i na zarządzie Szczypińska się nie zgodziła na osoby ktore na zebraniu zostały przegłosowane i wytypowane do uczestnictwa w wyborach z pisu.

  Aby było weselej, to na tym zarządzie przynieśli w teczce i autami zwieźli do słupska niektórych ze swoich kandydatów na członków kartuskiego pisu- osoby które nie były przedstawione na zebraniu, bez podpisów osób rekomendujących, w tym też uczesatniczył Sieradzki.
  A teraz, żali się na p. Szczypińską i zarząd?

  -Przecież to byli tacy dobrzy ludzie, którzy zablokowali kandydowanoie z pisu osób zatwierdzonych przez kartuski pios na zebraniu, tylko dlatego, że pare osób nagadało na owe kandydatury.

  Ciekawy jestem czy Sieradzki ma już uregulowane składki członkowskie chociaż po 1zł/miesiąc - bo dobrze z mojej strony życząc myślę, że ta sprawa zdenerwowała panią poseł, że nie są płacone regularnie składki, a wydatki są.

 • 0 0 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sympatyk Pis Ludwik

  Dlaczego strona kartuskiego pis nie działa: (www.piskartuzy.pl)

  Czy kartuski pis został ZDELEGALIZOWANY i DZIAŁA W PODZIEMIU W KONSPIRACJI?

 • 0 2 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kowalski janusz

  co tu komentowac skoro ja wybrano a ona lekcewarzy to jest caly pis tak mi dopomoz bog

 • 0 2 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Izuchukwu

  Laisse-moi chatouiller ta ve9sicule biraiile que je t'explose la rate. Game ovaire, je te donne un bon temps, partitif des cuisses, jusque dans le ge9nitif. PIS QU'ILS MANGE DE LA BILE s'ils ne sont pas contenus! e pluribus concordia [Sick dans le texte].

 • 0 2 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Etty

  Allo Manon, Ben moi je pense que c’est bien simple… il faut tout simplement leur dire la vérité ! Les enfants sont bien plus capable de comprendre que l’on pense. Si ils sont assez vieux pour rester seul dans le salon 15 minutes pendant que tu est dans ta chambre, installe les avec un jeu ou devant la télé et dit leur que tu sera juste dans la chambre d’à côté. S’ils sont trop jeune, prendre ton 15 minutes pendant sa sieste est probablement le plus facile ou le confier à une autre personne pendant que tu en profites pour sortir. Quand ils ont l’âge de 12-13 ou 14 ans, ils sont capable de rester toute seul pour quelques minutes pendant que tu te rend au dépaneur ou tout simplement prend une petite marche tout pres de la maison. Ça les responsabilisent et toi tu apprend à te faire plaisr.Fait leur confiance, ils vont aimer ça !

  http://www.vehicleinsuronline.net/ http://www.getquotefreeonline.com/

 • 0 2 6 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tadek

  Pisdowata poseł w brudnych majtkach!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.