Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

List. Niebezpieczny wjazd do Biedronki w Borkowie

Opublikowany: 2012-09-18 10:42 Autor: nadesłane

Piszę w sprawie Biedronki znajdującej się w Borkowie. Sprawa dotyczy wyjazdu oraz wjazdu na teren sklepu.

Nie raz byłam świadkiem, jak ktoś wyprzedzał na wysokości zjazdu do tego sklepu. Dlaczego, na koszt właściciela sieci Biedronka nie można było przebudować ulicy tak, żeby w tym miejscu pojawił się dodatkowo lewoskręt?

Dość często jestem świadkiem sytuacji, gdy kierujący chcąc włączyć się do ruchu – w sytuacji, gdy od strony Żukowa nie porusza się żaden pojazd – w tym właśnie momencie przed maską „przelatuje” mu inny samochód wykonujący manewr wyprzedzania.

Proszę sobie wyobrazić sytuację, gdy ktoś jednak nie upewni się z prawej strony i wyjedzie na ulicę? Czy naprawdę musimy czekać, aż dojdzie do tragedii?

Katarzyna

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [22]

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Czy ta Pani stara się o pracę w rejonie dróg?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zniesmaczony wyborca

  Z tego co wiem to jest to wyjazd z prywatnej posesji a nie skrzyżowanie dróg. Skoro tak, to można tam wyprzedzać. Kierujący włączając się do ruchu MUSI się upewnić, że ma wolną drogę. To wynika z przepisów, a kierujący powinien je znać. Z resztą znaki dla kierowców specjalnej troski może ustawić właściciel terenu u siebie na wyjeździe a nie na drodze wojewódzkiej. Tak samo można domagać się budowy wiaduktów na skrzyżowaniu dróg z torami kolejowymi - bo, parafrazując powyższy list, "proszę sobie wyobrazić sytuację, gdy ktoś jednak nie upewni się z prawej strony i wyjedzie na tory?".

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ma rację

  bo też tam często jeżdżę i takie sytuacje tam się zdarzają. Tylko, że obawiam się, że jeżeli już rejon dróg zainterweniuje to w taki sposób, że postawi znak zakaz wyprzedzania i tylko tyle, a to nie jest rozwiązanie, bo nie długo dojdziemy do takiej sytuacji, że na trasie Kartuzy - Żukowo w ogóle nie będzie można wyprzedzić. Gmina Żukowo zezwalając na taka działalność powinna wymóc na właścicielu sklepu organizację wjazdu i wyjazdu- bezpiecznego i nie kosztem innych uczestnikom drogi w postaci kolejnych zakazów i ciągłych linii.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # brednie

  No najlepiej przebudować "ulicę" i zrobić lewoskręt. Proste! A może prościej namalować podwójną ciągłą? A może zupełnie zakazać wyprzedzania na drogach publicznych i ograniczyć prędkość do 30km/h - bo może ktoś wyjdzie na ulicę i tragedia gotowa. W sumie po co czekać, zlikwidujmy samochody i biedronki - zapobiegniemy w ten sposób wielu tragedią. Dziękujemy Ci Katarzyno!

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zgadzam sie

  mozna bylo utargowac od biedronki mala przebudowe tak jak to zrobiono kolo biedronki w osowie kolo castoramy tam biedronka przebudowala szose i jest bezpiecznie . co z tego ze przepisy kaza jechac i stosowac sie do przepisow jak zawsze znajdzie sie jakis glupek ktory ma gdzies przepisy i ograniczenia

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # brednie

  No zawsze można powiedzieć, że "znajdzie się jakiś głupek". Taki lewoskręt byłby tylko dla mądrych? A jak jakiś głupek zamiast z lewo pojedzie na nim w prawo? Tragedia gotowa! Więc jak już wspomniałem najbezpieczniej będzie zlikwidować biedronki i samochody.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kierowca

  Jadno jest pewne, to bardzo niebezpieczne miejsce. Już tam było kilka kolizji. Coś trzeba z tym zrobić i to szybko. Dopiero się zacznie dziać w czase gołoledzi i opadów śniegu !

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Myślenie nie boli

  Trzeba więcej myśleć i ostrożniej jeździć a nie robić wszystko za was.
  Byście chcieli tylko wsiąść do auta i wcisnąć gaz, a reszta uważać bo król jedzie.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pani Katarzyno

  ja tam jeżdzę i nie widzę problemu, trzeba się nauczyć jeździć...

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do burmiszcza

  W Żukowie pan krzyczał przed wyborami że biedronka nie przebudowała ul. Książąt Pomorskich i są korki, teraz pan rządzi (chyba) i co wywalczyliście z panem Falk, który też krzyczał przeciw biedronce...

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec Sierakowic

  Bierzcie przykład z Sierakowic: nie ma biedronek, nie ma problemów ;] z jakiegoś powodu Pan Kobiela został wybrany po raz piąty, a co do biedronki w Borkowie, to według mnie na pewno nikt nie będzie tej drogi przerabiał, jedynie znak zakazujący postawią i wtedy wszyscy "podziękują" Pani Katarzynie za to, że w końcu będzie bezpiecznie

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dlatego

  Dlatego jest taka drożyzna w Sierakowicach, właśnie z powodu braku konkurencji. Wójt nas otumanił. Bezrobocie totalne. Wrażenie dobrobytu jest spowodowane kumulacją handlu i usług na jdnej ulicy.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # w srakowicach

  to tylko dzieci sie rodza co rok pierwsze miejsce w polsce

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pani Katarzyna

  Moi drodzy, dość często bywam w tej Biedronce, i wiele widziałam. To co napisałam, jest całkowicie prawdziwe. Proponuje przyjechać i obserwować jak kierowcy w tym miejscu wyprzedzają. Powinna być przynajmniej linia ciągła. Dlaczego w "Kartuskim lesie" zrobili osobny lewo skręt na Kaliska a przy Biedronce nie można było. Przecież z dnia na dzień nie władze nie dowiedziały się, że będzie tam Biedronka

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Pani Katarzyny

  Z drogą na Kaliska jest chociażby ta różnica, że jest to skrzyżowanie (dróg publicznych). Przy Biedronce to ma Pani wjazd na prywatną posesję. Niby kto miałby zmusić prywatnego właściciela żeby przebudował drogę wojewódzką pod kątem wjazdu na swoją nieruchomość? To jakaś paranoja.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ŻĄDAMY

  Żądamy wszyscy przebudowy dróg i zrobienia zjazdu na każdą naszą posesję. Każdy miałby bezpieczny dojazd do swoich domków.
  A co nie można żądać?

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Święty Mikołaj

  ____________________________________________________________

  Chciałbym żeby każdy uczestnik ruchu włączył kierunkowskaz (z odpowiednim wyprzedzeniem) a potem hamulec.
  ____________________________________________________________

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pani Katarzyna

  Owszem, ma pan/pani rację, lecz większy ruch panuje na wjeździe do Biedronki niż na wjeździe do Kartuz. Ostatnio było zdarzenie z udziałem dwóch ciężarówek. W pobliżu jest szkoła. Zobaczymy co będzie jak zimą stanie się nieszczęście. Nie zapominajmy, że w przypadku Kalisk droga przebiega prosto a tutaj wyraźnie mamy drogę z górki i szkołę w pobliżu. Chodnikiem do domu wracają dzieci. Owszem szanowni internauci, możecie nie zgadzać się z moją opinią, lecz ja wolę dmuchać na zimne.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Masakra

  Jak tak czytam te wszystkie komentarze,to nie wiem,czy mam się śmiać czy płakać. Również często jeżdżę tamtędy (do pracy,do biedronki,itd.) i nie raz, nie dwa miałam sytuację,że przy moim skręcie do biedronki (podkreślam,że nie były to żadne "anemiczne" manewry, które by blokowały ruch i zawsze były sygnalizowane odpowiednio wcześniej włączeniem kierunkowskazu) nagle przed maską śmigały mi auta, które wyprzedzały bez odpowiedniego upewnienia się,czy w ogóle mają taką możliwość.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pani Katarzyna

  Owszem, ma pan/pani rację, lecz większy ruch panuje na wjeździe do Biedronki niż na wjeździe do Kalisk. Ostatnio było zdarzenie z udziałem dwóch ciężarówek. W pobliżu jest szkoła. Zobaczymy co będzie jak zimą stanie się nieszczęście. Nie zapominajmy, że w przypadku Kalisk droga przebiega prosto a tutaj wyraźnie mamy drogę z górki i szkołę w pobliżu. Chodnikiem do domu wracają dzieci. Owszem szanowni internauci, możecie nie zgadzać się z moją opinią, lecz ja wolę dmuchać na zimne

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tereska a.

  tak pani Katarzyna ma racje .trzeba z tym cos zrobic a nie czekac a stanie sie nieszczescie. to bardzo niebezpieczny wjazd iwyjazd.

 • 0 0 5 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # najbezpieczniej!

  najbezpieczniej będzie przesiąść się na rowery i furmanki oraz chodzić pieszo do GS-u, a nie starymi klekotami do Biedry jeździć. Zdrowo i ekologicznie przy okazji!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.