Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Mocny list Romana Sieradzkiego, zawieszonego członka kartuskiego PiS

Opublikowany: 2015-12-27 21:12 Autor: nadesłane

Apeluję do działaczy PiS: protestujcie przeciw takiej polityce w strukturach, nie dajcie się zepchnąć do roli potrzebnych co cztery lata do klejenia plakatów i wożenia na wiece jak ziemniaki na targ - pisze w ostrym liście otwartym Roman Sieradzki z Kartuz, zawieszony działacz PiS.

List otwarty

Do Pana Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa Prawa i Sprawiedliwości
Posła na Sejm oraz Prezesa Stowarzyszenia Ochrony Działaczy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej

Jest pan najbardziej obłudnym cynicznym i zakłamanym człowiekiem w Polsce. Jak pan może przyjmować do partii, która nazywa się Prawo i Sprawiedliwość, ludzi związanych z dawną nomenklaturą, związanych że Służbą Bezpieczeństwa, która mordowała patriotów, niszczyła Polską inteligencie przedwojenną, i powojenną, która niszczyła zwykłym ludziom życie.

fot. archiwum

fot. archiwum

To wszystko co się działo w PRL-u było za zgodą tych ludzi, którzy należeli do PZPR, a pan tych ludzi teraz przyjmuje pod swoje skrzydła. Niweczy pan swoim postępowaniem to, z czym Polacy przez pięć dekad walczyli, czyli z okupantem sowieckim. Ci ludzie którzy należeli do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej całym swoim oddaniem popierali okupanta sowieckiego, a pan tych ludzi przyjmuje do partii która nazywa się Prawo i Sprawiedliwość.

A ludzi którzy oddali życie za naszą kochaną ojczyznę, teraz przewracają się w grobach, tych imiennych i bezimiennych. Działacze PiS-u którzy piszą listy do pana biura poselskiego, są jeżeli mogę użyć takiego zwrotu, olewani i w stylu, „spadaj dziadu”, nie otrzymują na swoje listy odpowiedzi. Czy tak powinien postępować prezes wobec członków swojej partii?

Jest pan z twarzą faryzeusza. Wstając codziennie rano patrząc w lustro, powinien pan pluć na tego człowieka z odbicia. Chodząc do kościoła popełnia pan bardzo ciężki grzech, chyba że chodzi pan na msze, które odprawiają księża, którzy jako Tajni Współpracownicy współpracowali z organami bezpieczeństwa. Tych, którzy donosili na papieża, na księdza Popiełuszkę i innych księży, którzy czynnie przyczynili się do jego śmierci i innych swoich braci, i dalej pełnią posługi kościelne, jak spowiedź, komunia, chrzty, msze święte czyniąc to za zgodą swoich biskupów.

Panie Kaczyński dlaczego nie było pana na spotkaniu opłatkowym w Sejmie 22.12.2015 r.? Była pani premier, pan marszałek, cały rząd. Składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne, dzieląc się opłatkiem. A gdzie pan się podział? Gdzie się pan schował? Czyżby przestraszył się pan wody święconej, którą Kardynał Nycz poświęcił opłatki, którymi posłowie się dzielili i składali sobie życzenia świąteczne, a za pięć godzin wyzywali opozycję od złodziei. Czy tak zachowuje się partia o wartościach chrześcijańskich? Oglądała was cała Polska!

Czyżby przeląkł się pan wody święconej, która przez przypadek mogła spaść na pana i ludzie by zobaczyli jak spot pana garnituru wystają kopytka i ogon, czyżby się pan wstydził ludziom spojrzeć w oczy, czy pojechał pan do swoich towarzyszy z PZPR i z tajnymi współpracownikami w sutannach, którzy wydawali swoich braci SB i tam dzielił się opłatkiem?

Apeluję do działaczy PiS-u: protestujcie przeciw takiej polityce w swoich strukturach, nie dajcie się zepchnąć tylko do roli potrzebnych co cztery lata do klejenia plakatów, roznoszenia ulotek i wożenia się na wiece jak ziemniaki na targ.

Ostatnio bardzo nasiliło się w Prawie i Sprawiedliwości zawieszanie i wyrzucanie członków PiS-u, tylko dlatego, że w pewnych kwestiach mają inne zdanie i wypowiadają je głośno i publicznie. Są to starzy działacze związkowi, którzy nie zgadzają się z pana działaniem, jako prezesa, przyjmowania komunistów do partii i stawiania ich na najwyższych stanowiskach państwa i spółek Skarbu Państwa.

Apeluję także do pana Janusza Śniadka, aby nie łamał statutu, bo to co pan zrobił jest łamaniem prawa.

Panie Januszu Śniadek, panie pośle. Jako były przewodniczący Związku Solidarność, jak panu nie jest wstyd, żeby zostać marionetką okręgową struktur PiS-u w Gdyni i Gdańsku, być „pociąganym za sznurki” przez Jolantą Szczypińską i Dorotą Arciszewską–Mielewczyk, za którą uganiają się wierzyciele. Jak można tak nisko upaść?

Zawieszony działacz PiS-u z dniem 06.11.2015 r. bez podania przyczyny zawieszenia.

Roman Sieradzki

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [68]

 • 35 24 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Aahahahah, gdyby go nie wywalili, to wszystko byłoby ok, teraz to już nie pasuje :D Cała ta polityka to jeden wielki śmiech, każdy tylko pcha się do koryta.

 • 40 27 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # majnGOT

  Znowu sie odezwał,!!!!PANIE SIERADZKI JAK PANU COS NIE PASUJE..ZAPISZ SIE PAN DO PETRU,ALBO DO MIKKIEGO..FAJNE STOWARZYSZENIA.NAPRAWDE ,PRZEMYSL PAN TO!

 • 21 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # abc

  Wam to obojętne dokąd, byle by $$ się zgadzały

 • 4 19 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sort

  to ludzie tego gorszego sortu

 • 20 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @sort

  Trzeba być naprawdę niedorozwiniętym, żeby komentować słowa, gdy nie masz pojęcia kogo dotyczyły :)

 • 21 35 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiSior

  Drewka to lubi, on to lubi jak dowalają pisiorom bo on sam jest pachołkiem Tuska i Strycharskiej, pewnie zaraz mój wpis zniknie ;)

 • 27 15 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anatom

  a jak wygląda zawieszony członek ?

 • 9 17 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rychło w czas żeś się pan ocknął ...

  "Niepodważalna linia przywództwa partii" była od zawsze taka sama (i jest) w obydwu tych partiach, dlatego ludzie tego samego "sortu" do nich lgną (jak muchy do g....). ZDZIWIONY ???

 • 30 28 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Swój

  Ile jadu! Czy to tak ładnie kalać gniazdo w którym się onegdaj siedziało,za darmo nie wywalają.Ale życzę Panu wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 • 6 22 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ anatom

  ... Identycznie jak WYWALONY (atrakcja dla gawiedzi).

 • 5 21 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @swój

  za robotę jakąś się weś.

 • 8 18 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Medialna nagonka

  To jest właśnie medialny zamach stanu - mediom się wydaje, że są w stanie wpłynąć na państwo i zmienić demokratyczną decyzję wyborcom. Nie wiedzą jednego: sprzedajne media się czyta tylko dla śmiechu!

 • 8 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # HAHA

  Usuwanie komentarzy trwa:)

 • 11 19 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Swój

  @. Ja swoje chłoptasiu przepracowałem 45lat. I niejedno widziałem jak partyjniacy zmieniali rękawice,jak chorągiewki na wietrze. Tacy są najgorsi,nie wiedzą gdzie jajo znieść.

 • 22 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Antypisior

  A może to wszystko prawda co pisze. Gratuluję odwagi. jesteśmy z Panem.

 • 9 21 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie Wojtku

  Pan jako zwolennik PO (fejsbuk ) po co wstawia listy jakiegoś frustrata?

 • 26 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # brawo!

  Wreszcie ktos napisal z pisu prawde o nich!

 • 5 20 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # #brawo

  to prawda, kolesie prawdy o Partii Oszustów nigdy nie napisali bo byli zajęci np kupowaniem mieszkań czy zegarków za łapówki no i kolacjami u Sowy ;) pozdrawiam politycznych frustratów a szczególnie Drewkę , który i tak to znowu zaraz skasuje w imię politycznej poprawności ;)

 • 18 16 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ciebie tumanie brawo

  A powiedz mi za co jezdzi pawlowicz ze okrada panstwo tzw afera kilometrowek? Co robi mielewczyk arciszewska ze scigaja ja wierzyciele ta dluzniczke? Na co jarek wzial te pozyczki hahaha niby na chora mamusie w to nikt nie uwierzy. Pisiory klamia sciemniaja wciskaja kity mydla oczy to typowi kretacze i zlodzieje. Ulaskawiaja ludzi skorumpowanych winnych lamania przepisow haha i wy smiecie pisac cos o po petru psl czy sld? Wstydzcie sie. Nic dziwnego ze Walesa chce pojsc na czele marszu przeciwko wam -to wy jestescie komunistami pod plaszczem pseudo prawa i sprawiedliwosci. Caly swiat nna was patrzy ale sie doigracie juz niedlugo. Wasze dni sa policzone.
  zlodzieje to pis !

 • 3 20 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wrogowie naszego kraju są przeszczęśliwi

  bo demolują go polityczni kibole wybrani przez zwolenników zamordyzmu (a Żyrinowski tylko zaciera ręce i mówi: nuuu dawajt'ie, dawajt'ie jarosławieni mołodcy, nasze medal'ie na was żdiot')

 • 6 16 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nowe

  zacznijmy od początku; jakie wykształcenie ma Pani poseł Krzywonos-Strycharska. Na stronie Sejmu podaje że średnie ogólne skończone w CKU Gdańsk w 2004 r., gdzie indziej podaje, że CKU Kościerzynie, na stronie Solidarności, że ma podstawowe, pytanie; jakie wykształcenie ma ww poseł, kiedy i gdzie skończyła? jak jest to możliwe, że mój teść przepracował 45 lat w państwowych firmach w większości na stanowiskach kierowniczych ma trochę ponad 2 tys. zł, a ww. ponad 6 tys.

 • 9 18 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PISior

  PiS łamie prawo ale Partia Oszustów złamało całe społeczenstwo, karmiła swoich wyznawców a pracowników traktowała jak niewolników, ja wolę żeby PiS dalej szedł jak walec bo mi TK jest potrzebny jak dziura w moście
  sędziowie TK, którzy zarabiaja po 20 tys miesięcznie niech zajma się orzekaniem a nie polityką ;)
  skoro sedzie w Polsce jest apolityczny to dlaczego sędzia-kalosz Rzepliński biegał tylko do kolesiów z PO ? ja jako niezawisly sędzia biegałbym tylko do prezydęta Dudusia bo prezydęt z założenia też jest apolityczny

 • 7 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # #nowe

  jakby to powiedziała Strycharska - a to moja prywatna sprawa jakie mam wykształcenie , hehe, a może kupiła sobie maturę w srakójcach u armaniego, hehe

 • 22 25 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kartuzjanin

  Do Pana Sieradzkiego Szanowny Panie niech pan sie dalej kompromituje wstyd za takich ludzi jak pan robi pan to wszystko ze przegrał pan wybory do powiatu co prawda to prawda że w Kartuskim PiS powinien się zmienić zarząd ale to co pan pisze to jest nie do wiary że to PAN sięgną dna aby tak publicznie oskarżyć kolegów zastanawiam sie czy Pan to napisał po to aby zabłysnąć takie odnoszę wrażenie. Jeżeli nie zgadza sie Pan z PiS warto przemyśleć czy nie wstąpić do PO bo tam są tacy co niby Zatrzymali tramwaje i inni pana wystąpienie jest żenujące zastanawia mnie jedno zawsze Pan mówił źle o expresie Kaszubskim a teraz pan publikuje na łamach tego medium swój list to chyba nie na miejscu powiem że jestem rozczarowany pana postawą i chamstwem skierowanym do Posłanek J.Szczepińskiej i D. Arciszewskiej -Mielewczyk uważam że złamał pan statut Pis pozdrawiam

 • 29 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TKM - Spieprzajcie dziady !

  Pański list Panie Sieradzki nie jest pierwszym listem !
  Od 10 lat ludzie ślą listy, skargi i protesty do prezesa PiS. WSZYSCY są w dużym błędzie, wszyscy są po prostu NAIWNIAKAMI ! Niepoprawnymi NAIWNIAKAMI ! Prawda jest taka,że PiS to żadna normalna i demokratyczna partia, to po prostu zwykła spółka - sekta, której guru powinien jak najszybciej leczyć się w Tworkach, sekta która po prostu dopuściła się widocznej jak na dłoni KORUPCJI politycznej, przekupując naiwnych obiecankami i kasą 500+ dla "nibypotrzebujących"... Jak szaraczek, jak przeciętny, polski sort da kopertę urzędnikowi, to co się dzieje ? No co ? A jak idą bez koperty miliony na kupowanie wyborców to co się dzieje ? No co ? A no przejmuje się rządy !
  Nie będę tu już przypominał, że pielęgniarka ze Słupska nie mając prawka kasowała "sejmowe kilometrówki" za "przejechane" 1000siące kilometrów, a druga ekspertka od finansów parkuje dalej lewe $$$ męża na Cyprze ! Sam guru sekty PiC bez żenady pomieszkiwał do niedawna w will zarekwirowanej rodzinie polskiego patrioty ! Willa, była darem wujcia komucha dla rodzinki guru sekty PiC...

 • 29 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kartuzjanin

  Jesteś Pan w kompletnym błędzie, obie wymienione panie, to wyjątkowo podły sort ! Jak swego czasu pielęgniarki strajkowały, to narzeczona prezesa (pielęgniarka ze Słupska) bezczelnie i skutecznie szpiclowała koleżanki, w nagrodę mogła polecieć na inspekcję baz wojskowych w USA - w tym czasie, przed 8laty PiS przymierzał się do budowania bazy w Redzikowie ... Teraz marzą się cymbałom nawet głowice jądrowe w Polsce !!! Tacy pomyleńcy powinni po prostu leczyć się w Kocborowie a nie opowiadać o prawie,o demokracji,o rządzeniu czy o sprawiedliwości !
  Naiwniacy z Kartuz potrzebni są tylko do lepienia plakatów i do wyjazdów na wiece poparcia dla jedynej słusznej sprawy !
  Bua ! Ha ! Ha ! Ha !

 • 11 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzjanin

  do @kartuzjaanin proszę nie podpisywać sie moim nickiem i prosze spojrzeć na swoją historie panie Romku

 • 17 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @kartuzjanin

  @kartuzianin / taki wpis oznacza: odpowiedź do "kartuzianina",
  A ja na takie żądanie odpowiadam: fu !
  I jeszcze jedno do ciemniaka wybierającego półanalfabetę do senatu:
  Sytuacja w kraju wygląda tak:
  Doktor prawa wychodzi na największego idiotę w kwestii prawa.
  Maciorewicz zaatakował w nocy NATO - jako członek NATO.
  Prokurator - komuch, z PRLu naprawia demokrację rozwalając TK.
  Przygłupy - skuszone 500+ głosują na PiCerów.
  Oszołom- stolarz tapicer po zawodówce - zna się na literaturze jak mało kto !
  lol, lol, lol

 • 19 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # POzamiatane

  Panie Romanie w Żukowie tez tak potraktowali co niektórych ale z PO skreślali z listy członków kłócili sie jeden chyba z członków nawet odwołał się do Warszawy i odczekali na odpowiedni czas i też z nim pojechali na aut także nie przejmuj się i rób swoje, czas pracuje na Twoja korzyść czas pokaże jak cie nie chcą to się do nich nie pchaj.

 • 16 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TKM - Spieprzajcie dziady !

  https://www.facebook.com/sokzburaka/videos/1703957103171644/?pnref=story

 • 20 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TKM - Spieprzajcie dziady !

  Prof. Turko odmówił przyjęcia orderu od Dudy. "To tak, jakby dostać odznaczenie za męstwo od tchórza"
  - Prezydent w sposób drastyczny łamie zasady państwa prawa, łamie reguły zapisane w konstytucji - tłumaczy swoją decyzję o nieprzyjęciu odznaczenia od Andrzeja Dudy znany działacz opozycji prof. Ludwik Turko. Naukowiec został w tym roku uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności, ale orderu nie przyjął.
  - Krzyż Wolności i Solidarności jest odznaczeniem dla ludzi opozycji w PRL-u, którzy walczyli o powstanie wolnej i demokratycznej Polski jako państwa prawa. To miłe wyróżnienie, ale moje wątpliwości wzbudziła osoba dawcy odznaczenia - mówi prof. Ludwik Turko w serwisie Racjonalista.tv.
  Fizyk, wykładowca akademicki od lat związany jest z Uniwersytetem Wrocławskim. Przed wybuchem stanu wojennego był przewodniczącym komisji zakładowej Solidarności. Po wprowadzeniu stanu wojennego brał udział w strajku okupacyjnym, był dwa razy internowany, spędził kilka miesięcy w areszcie śledczym. Do 1989 roku prowadził działalność opozycyjną w podziemiu.
  Naukowiec zwraca uwagę, że prezydent Duda biorąc udział w zamachu na Trybunał Konstytucyjny w sposób drastyczny łamie zasady państwa prawa. - Złamał też swoją przysięgę, którą składał przy obejmowaniu urzędu prezydenta ślubując przestrzeganie reguł zapisanych w konstytucji. Tak samo postąpił stosując prawo łaski wobec Mariusza Kamińskiego i byłych współpracowników z CBA wyręczając w postępowaniu niezawisły sąd - wylicza prof. Turko.
  - Uznałem, że to ważne, kto przyznaj takie odznaczenia. To trochę tak, jakby dostać Krzyż Walecznych od przełożonego, o którym wiadomo, że był tchórzem. Uznałem, że w tej sytuacji miałbym kłopot z samy sobą przyjmując odznaczenie przyznane przez osobę, która łamie zasady, które legły u podstaw mojej opozycyjnej działalności - przyznaje wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego.
  W rozmowie z serwisem Racjonalista.tv profesor zwraca uwagę, że Lech Kaczyński, na którego spuściznę tak chętnie powołuje się Andrzej Duda, był człowiekiem zasad i nigdy nie łamał prawa [prof. Turko został odznaczony przez Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymał też Medal Komisji Edukacji Narodowej.
  - Mogłem się nie zgadzać z Lechem Kaczyńskim w sprawach politycznych, ale co do przestrzegania zasad nie było wątpliwości. To z czym mamy teraz do czynienia to całkowicie odmienna sprawa. Taka dawka cynizmu i bezwolności u prezydenta Dudy, to jest coś wyjątkowego w historii ostatniego 25-lecia - ocenia naukowiec.

 • 7 18 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Swój

  Każdy co pisze ma rację,więc kto ma rację? Jaka jest PRAWDA? Jak w przysłowiu-dwóch Polaków trzy racje. Żaden rząd nikomu jeszcze nie dogodził. Trzeba wybierać mniejsze zło. Osobiście dość już miałem tych afer pozamiatanych pod dywan za rządów PO-PSL. Pożyjemy zobaczymy,trzeba dać szanse.

 • 19 28 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ero

  Ten baran Sieradzki znowu choruje.Dziwne że Drewek pozwala mu pisać takie bzdury.Pisze od lat te same bzdury na te same osoby z PiS-u na Drewka.Myśli że jak coś napisze na PiS to wszyscy mu uwierzą.Sam od lat był w PiS-ie,wygląda na to że był wtyką.Parę lat temu go wyrzucili,na chwilę z powrotem przyjęli a teraz nareszcie go wypieprzyli.
  Powinien się zapisać do Platformy albo do Petru.Ale już wiedzą co to za ziółko i nikt go nie chce przyjąć.Skończony typ.

 • 4 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Swój

  Gdy cię napadnie bandzior, bo potrzebuje forsy - to ja przechodząc obok też się chyba powinienem zastanawiać: kto ma rację, czy ty że się opierasz i protestujesz, czy on, który musi mieć na flachę i zagrychę. Jaka jest PRAWDA ???

 • 9 15 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # DUDA-największa spalenizna polityki !!!

  Ludzie!!! Otwórzcie oczy!!!
  Np. taki Misiewicz (pomocnik aptekarza), teraz ma być pełnomocnikiem do spraw utworzenia Centrum Eksperckiego kontrwywiadu NATO???

  a tu kolejny "kwiatek" cytuję pawłowicz:

  DRODZY WYBORCY,
  Dziś po południu uchwalimy "małą" ustawę o tvp i radio publicznym.Zmienimy ich władze.Za kilka dni będą już uczciwe przekazy informacyjne.
  Wyborcy dowiedzą się wreszcie ,co robi dla nich rząd, Sejm i Prezydent,których wybrali.
  Pani J.Dobrosz-Oracz,p.Kraśko,p.Lewicka,p.Tadla,oboje Lisowie i reszta kłamczuchów dostaną skierowanie na kursy medialne resocjalizacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Torunia.Wykłady poprowadzi Ojciec Dyrektor.
  Taryfy ulgowej nie będzie.Pompki i przebieżki medialne z plecakami.Pod górkę.Osobne cele rozmyślań.
  Szkolenie do skutku.

  CZY TA KOBIETA JEST NORMALNA???

  Czy WY naprawdę liczycie na te 500 zł???

  Jestem przerażona, tym co się dzieje.

  (ta z gorszego sortu)

 • 32 7 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki

  W marcu w całej Polsce odbędą się wybory, do okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Czy pan Poseł Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości, oraz nowy i pierwszy Prezes Stowarzyszenia Ochrony Działaczy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, namaścił już pierwszych sekretarzy okręgowych, czy ten zaszczyt przypadnie ponownie dla pana Janusza Śniadka, byłego Przewodniczącego Związku Zawodowego Solidarność, gratuluję panie Pośle do powrotu, i do korzeni, i tak wychodzi obłuda ludzka. Czy też z powrotem powróci pani Poseł Jolanta Szczypińska jako krzykaczka omijająca mównicę ponieważ pan Prezes zabronił jej występów na mównicy że względu na niski poziom inteligencji, zasobu wiedzy, zrozumienia tego co mówią posłowie.

 • 2 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # lolo

  to wszystko to smiech na sali szkoda slow

 • 8 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do.POLECAM

  Prawda w oczy kole, czy pisząc te wypociny, wytarłeś umorusany nos od tabaki.

 • 13 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nie znam

  Nie znam zasług P. Romana i jego osobiście, ale co do tych dwóch Pań, mogę się jednak śmiało podpisać i oczywiście pod częścią listu ( nie całą )....

 • 14 18 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # znam

  Srani w swłeje gniozdo,ceż to je za kreatura zawiedzonó, ceż ten tu bajdurzy jaczis niezrównoważony,cze co? . wcale sa nie dzewia że jegłe czas ju downo miół bec skłuńczony, a niy żebe łen łepluwó kłegle kłelwiek Niweczy pan swoim postępowaniem to, co naród swoim całym oddaniem popiera pragnąc się uwolnić od byłych wpływów Oczywiste, że są potrzebni odpowiedzialni ludzie w tej formacji i jak się przekonam , że do tego zmierza kartuski Pis to jeszcze w tym roku postaram się o czlonkowstwo

 • 1 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Euro- podzielam

  No jo,wszestkłe wskaziwó, ze łen je chłeri,to trzeba jakłesnie dopuszczac do anarchi a niy jysz ji sprzejac

 • 1 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do duda

  jaczis zawiedzony z Po

 • 1 14 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Tkm

  wyciąganie błota -wycągnijcie to gorsze, które widać i wokół panowało i jescze grzmi

 • 19 25 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Sieradzki

  Komu Pan służy?Kto to ten jakiś Sieradzki, co to jest za człowiek ,co za objawienie na Kaszubach?

 • 2 19 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # znam

  Ktoś odsunięty próbuje dezawuowania polskiej Racji Stanu- oczekuje scementowania tych którzy widzą Polskę a nie tych ,którzy podobnie jak przed wojną ,także tworzyli różne obozy nie sprzyjające spójnej wizji naszej Ojczyzny

 • 0 16 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # twin

  Naród prezentuje nie zaprzeczalne wartości i wybrał to co uczciwsze, realniejsze-koniec kropka

 • 3 14 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # twin

  Naród prezentuje nie zaprzeczalne wartości i wybrał to co uczciwsze, realniejsze-koniec kropka

 • 20 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @twin

  Naród został zmanipulowany ciągłymi kłamstwami i nadal to trwa. Jarosław Kaczyński ma misję. Jest to powrót do narodowo-konserwatywnej, autorytarnie rządzonej i głęboko religijnej Polski a pierwowzorem jest Piłsudski. Kaczyński nie cofnie się przed niczym aby osiągnąć te cele, to widać. Obecnie sprawy gospodarcze, socjalne zostały odsunięte na dalszy plan. Chodzi o zdobycie absolutnej władzy i opanowanie mediów a wówczas będzie można naród okiełznać. Jak w Rosji: "co z tego, że nie było dzisiaj chleba ale Krym jest nasz".

 • 3 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @twin

  Zgoda- nie tylko kłamstwa,ale bezwzględny zajadły. zapiekły populizm."Misję -to istota szczególnie -dziś przy większości.Wykluczyłbym autorytarne sprawowanie rządów gdyż to nawet w dobie wypracowanych zrębów demokracji jest nie realne i taka jest świadomość obecnego obozu W tym momencie prezentowanie autorytaryzmu jest konieczne z oczywistych względów, Odwoływanie do Rosji nie ma krzty porównania, ale niewątpliwie Piłsudski stanowi wzór do naśladownictwa Gdyby wowczas nie było "przewrotu majowego i jego śmierci w 1935 -Myślę że Anglia i Francja wywiązały by się z zobowiązań.Buntownicy Komendanta wówczas też spiskowali w szerokim zakresie tak jak to czynią dziś ugrupowania wysyłając skargi- srając we własne gniazdo.

 • 4 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czekam

  Gdzieś usłyszałem powiedzenie. "Jak toczy się walka pomiędzy lodówką a telewizorem,
  to zawsze wygrywa lodówka"
  Czekam na 8000zł wolne od podatku, godną emeryturę na 60 urodziny, potem
  poproszę po 75 darmowe leki.

 • 19 29 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ero

  Sieradzki to człowiek PO.To przecież widać po wpisach.Nigdy nie krytykuje PO,ale za to wściekle PiS.Sprawdzono go już i PiS-owi nie będzie przeszkadzał,chociaż pisać będzie dalej.Niedługo będzie obchodził 15 rocznicę bezrobocia.Powinien się zabrać do pracy a nie pisać z błędami.

 • 14 27 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # aqnka

  Sieradzki to przyjaciel TkM ,który też jest wszędzie ,tak jak w okresie wojennym Kot- brużdżi, oskarża prowokuje nieświadomych do niecnych czynów to wyjątkowo szkodliwe, konfident ubrany w najciemniejszy uniform

 • 27 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Guru sekty PiC

  Panu Sieradzkiemu zyczymy wszystkiego najlepszego w Nowym 2016 roku !
  Pana serdeczni sympatycy!
  Cenimy Pana za nazywanie rzeczy po imieniu !
  Faktem jest ,ze Szczypinska to miernota-przyglup, Aarciszewska z kasa na Cyprze udaje swietoszka, Sniadek to karierowicz, a Bonkowski - 1/2 analfaneta i oszolom !
  https://www.facebook.com/sokzburaka/videos/1703957103171644/?pnref=story

 • 32 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki

  W ten pierwszy dzień Nowego Roku 2016r. wszystkim cenzorom mojego listu, życzę z całego serca, zdrowa,i spełnienia marzeń. Tym którzy ocenili go jako pozytywny, oraz tym jako negatywny. Tym co wylali na mnie tyle jadu, mam do was prośbę, abyście po świętach udali się do najbliżej placówki naukowej która znajduje się w Gdańsku i oddali nadmiar tego swojego jadu na surowicę która może was uratować przed jeszcze większą nienawiścią.

 • 1 22 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # twin3

  Myślę ,że dynamika prac sejmu i senatu , a także prezydenta i rządu spełniają oczek-wania normalnego polskiego społeczeństwa. Baczni obserwatorzy życia politycznego. medialnego i co za tym idzie na przyszłość gospodarczego wysoko cenią wnoszone projekty ustaw -okrślającje jako niezbędne, wręcz konieczne, gdy się pojawiają się w toku prac parlamentu. Szkoda że o swój "image" nie dba PO i Nowoczesna,a także PSL, które to poprzez próbę prowokowania chaosu i anarchii muszą w przyszłości utracić część elektoratu i ich obiektywny stosunek.Życzyć należy obecnym władzom wytrwałości i determinacji zmierzającej do uporządkowania występującej patologii i mam nadzieję że najbliższe święta wielkanocne nie będziemy karmieni przez media językiem nienawiści a słowem wyrażającym troskę o twórczość,rozwój i zgodę narodową

 • 14 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ twin3

  Oczywiście - najlepsze są kapturowe ustawy, uchwalane w środku nocy, wtedy gdy obywatele i normalni posłowie śpią.

 • 14 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ twin3

  Dzięki tej "dynamice" jesteśmy coraz bliżej Uzbekistanu, Tadżykistanu itp.... (Kaczystan doszlusowuje do nich zamieniając "dynamicznie" urbanizację na orbanizację). Na Kremlu przecierają oczy ze szczęścia i zadziwienia (takiego prezentu w postaci autodestrukcji wewnętrznej naszego kraju nie przewidzieli chyba)

 • 23 32 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ero do Romana

  Na ul.dworcowej 2 jest poradnia zdrowia psychiatrycznego.Tam się zgłoś jak najszybciej.Ciebie wyjątkowo przyjmą bez kolejki.

 • 32 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @euro do Romana

  popieram

 • 13 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkanka

  To nas czeka
  https://www.facebook.com/sokzburaka/videos/1703957103171644/?pnref=story

 • 1 17 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 3twin

  Jaki należy przesrzegać regulamin i kto nad tym czuwa-kto tu wciska jakieś ideologie"mieskanka " guru"-to nie narusza regulaminu?

 • 14 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Guru sekty PiC

  @ 3twin:
  fu !
  Kupcie sobie i Kaczafiemu odpowiedni kaftan i jazda do Tworek, a cenzura to czasy PRL-u !
  Pomieszlo sie wam kompletnie w pustawej glowie ?

 • 16 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TKM - Spieprzajcie dziady !

  PiC-manom wolno: wyprowadzać ludzi na ulice, protestować, poniżać, obrażać, wyznaczać innym miejsca w strukturze społecznej, miejsca kultu religijnego zamieniać w wiecowiska polityczne, dokonywać zmiany prawidłowo przeprowadzonych głosowań, podważać i nie przyjmować do wiadomości prawidłowo wykonanych czynności prawnych ponieważ...ONI MAJĄ DEMOKRATYCZNĄ WIĘKSZOŚĆ i ONI USTALAJĄ, CO JEST DEMOKRATYCZNE, A CO NIE !!! Możecie sobie zmienić Konstytucję i trybunały, opanować media, działające mniej lub bardziej ułomnie... ale z ograniczaniem praw obywateli tak łatwo wam nie pójdzie !!!
  A... ty ciemny ludu wyborczy ciesz się namiastką demokracji i przepraszaj PiS, że jeszcze pozwala ci oddychać w twoim własnym kraju, albowiem to PiS podobnie jak jego poprzednicy posiada monopol na wiarę, nadzieję i miłość do kraju, który PiS i jego POprzednicy skutecznie niszczyli przez 25 lat... W tym kraju nic się nie opłaca poza... byciem urzędnikiem, posłem, biskupem, senatorem/półanalfabetą... dlatego kilka milionów z nas wyjechało do krajów, gdzie pracę robotnika, inżyniera, technika etc., etc. wynagradza się ...GODZIWIE oprócz stanowisk i pracy w/w urzędników i reszty nierobów na intratnych stołkach... POdobno PiS chce to zmienić... a więc emerytury,umowy-śmieciówki, poprawić służbę zdrowia, polski węgiel (bua! ha! ha!) i energetykę, przemysł ciężki, panoszenie się korporacji i banksterów... za walkę PiS-u z obcym kapitałem ZAPŁACI głównie i znacznie więcej zwykły obywatel, a nie PiS-poseł, spasiony senator, czy wojewoda... bo nie chciało się rzetelnie policzyć kosztów, sposobów przeprowadzenia pseudo reform i przy okazji zatrudniało się bęcwałów-kolesi partyjnych ! Teraz jeden z głównych banksterów co kasował PO 10 000zł/dzień nagle się nawrócił i będzie z tatusiem pracował dla uciśnionego i golonego do skóry narodu ... (co za wyjątkowa OBŁUDA !!!)
  Platforma z Bronkiem na czele za swoje skandaliczne nieróbstwo, cwaniactwo i kombinatorstwo zasłużyła na kopa POniżej pleców... Ale większość z nas nie zasłużyła na to co teraz się dzieje !

 • 31 10 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki

  Wszyscy którzy brali udział w 1989r., przy przy okrągłym stole, a obecnie Posłowie, Senatorowie, niektórzy prezesi partii, biznesmeni, dziennikarze, niektórzy działacze Związku Zawodowego -Solidarność, powinni być skazani na banicję do końca życia, za to zgotowali polakom, ponieważ dopuścili się zdrady: jak podpisanie ze zorganizowaną grupą przestępczą jak tych ludzi, którzy wprowadzili stan wojenny nazwał Polski wymiar Sprawiedliwości. Pokolenia Polaków wypracowały ogromny majątek narodowy, a Ci ludzie z dawnej nomenklatury, i tak zwana opozycja antykomunistyczna zawarła porozumienie, które Polaków majątek uszczupliło przez te 25- lat na Bilion złotych, i nikt z tego tytułu nie poniósł żadnej odpowiedzialności. Dlatego z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że dalej Polską rządzi zorganizowana grupa przestępcza, która ma swoich ludzi we wszystkich urzędach w Państwie, i dalej nasze Państwo jest okradane, a Polski Wymiar Sprawiedliwości temu się przygląda i nie reaguje, to znaczy, że tym samym daje sygnał że mają pozwolenie na dalszą grabież, i także jest współwinny tej złodziejskiej transformacji grabieżczej. Dotyczy to także Trybunału Konstytucyjnego.

 • 23 21 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kkk

  Roooomek idz na spacer wyluzuj chłopie na stadion do szwagra na kawke. Na rybki na klasztorne są zdrowe tylko troche rtèci mają to nic. Wyluzuj masz w/g pisu do emerytury 5lat tylko 5lat. I po co ci to. Piwko cygareta i luz bluz. Bluz nie pis.

 • 5 8 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gorszy sort

  Kazdy z nas zdobyl lub zdobywa jakies wyksztalcenie a najpewniej chodzil do szkoly wiec powinien przynajmniej w malym procencie sam wyciagac odpowiednie wnioski i umiec czytac czy sluchac ze zrozumieniem. Prawo powinno byc stala wartoscia, zeby moc sie do czegos w zyciu odniesc i miec pewnosc, ze postepujemy uczciwie, ze nie skrzwdzimy nikogo a i nas nie skrzywdza. Gwarantem tego na pewno nie jest ani pan prezydent ani obecna wladza i parlament, w tym panie parlamentarzystki z jedynie slusznej parti.
  Dlatego dziwi mnie, ze ludzie badz co badz wyksztalceni nie widza tego falszu, manipulowania informacjami, agnorancji. Wszechobecna obluda. I ten maj, zenada.
  W parlamencie polskim opozycja dostaje po pysku ale w pe maja twierdzic, ze wpadli na grabie.
  Tworza nowe prawa dla nas ale sprawiedliwosc ma byc dla nich .

 • 4 12 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Na haju do raju ...

  Nudno tu, więc dla rozrywki fajny kawał z Kaczorkiem:
  :::
  " Kaczorek po nieszczęśliwym wypadku ląduje w czyśćcu.
  Tam Archanioł pyta go gdzie by chciał iść: do piekła czy do raju ? Mamy tu przecież też demokrację ! Kaczorek cwany więc pyta a mogę popatrzeć jak tam jest ?
  OK, mówi Archanioł i schodzą do piekła. Kaczorkowi dech zapiera, bo tam słoneczko, w ogrodowym basenie pluskają się zgrabne babki i niezłe chłopaki, od których nie może oderwać wzroku, na ławeczkach wypoczywa mnóstwo kolesi i znajomków...Hm,nieźle w tym piekle myśli.
  No to teraz popatrzmy jak tam w niebie.
  Idą na górę do nieba: a tam muzyczka organowa, na chmurkach z aniołami bujają się faceci w purpurach i modlące się babki w czarnych sukienkach, kolesi i znajomków jakoś nie widać...
  Wracają do czyśćca i Archanioł pyta no to na co się decydujecie Prezesie ?
  E, co tam, wybieram piekło.
  Idą powtórnie na dół, wchodzą, a tam walące się ruiny, brud i smród, a kolesie-obszczymury sprzątają i zbierają śmieci.
  Archanioł daje zaskoczonemu Kaczorkowi kosz i wali go kijem !
  Do roboty gnoju, sprzątać gówna !
  Qrwa ! Co jest ! Wrzeszczy wściekły Kaczorek !
  Przecież miało być inaczej !
  Na to Archanioł:
  Zgadza się.
  Jak ci pokazywałem to było przed wyborami, a teraz jest po wyborach ! "

 • 15 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki

  Na początku roku pisałem, że w marcu odbędą się wybory w okręgach PIS-u na pierwszych sekretarzy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, ale odbyły się z złamaniem statutu tej partii październiku z półrocznym opóźnieniem, i jak wtedy przewidziałem pierwszym sekretarzem okręgu Gdyńsko- Gdańskiego został pan były przewodniczący Solidarności Poseł Janusz Śniadek, zwany (marionetka) namaszczony przez Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, założyciela w 2015r Stowarzyszenia ochrony działaczy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Ludzie którzy oddali życie za wolność dla ojczyzny przewracają się w grobach. Kiedyś każdy stanie przed stwórcą który go zapyta, dlaczego zaprzedałeś się mamonie, kłamstwu, obłudzie, arogancji. Wszyscy Posłowie i Senatorowie tej kadencji którzy biorą udział w obaleniu swobód obywatelskich, za przyzwoleniem kościoła, który także odpowiada za istniejący stan rzeczy nie zabierając stanowiska, i nie sprzeciwiając się takiemu stanowi naruszenia prawa, także ponoszą pełną odpowiedzialność moralną, gdy władz łanie prawo. bo mamona jest ważniejsza, cenniejsza niż pismo święte, niż wiara.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.