Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

List. Roman Sieradzki do działaczy PiS: Moralność została zagubiona

Opublikowany: 2016-02-16 14:11 Autor: nadesłane

Moim zdaniem najprawdziwsza jest hipokryzja. Ta bowiem mieści resztę: i kłamstwa, i relatywizm etniczny i wreszcie manipulację propagandową - pisze w swoim kolejnym ostrym liście Roman Sieradzki, były działacz kartuskiego PiS.

List otwarty do działaczy Prawa i Sprawiedliwości

Władza odwróciła się od ludzi i nie interesuje się ich problemami – uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że to można zmienić podczas wyborów. Wzywał członków PiS do zaangażowania i wytężonej pracy do końca kampanii wyborczej. Bardzo wielu Polaków uważa się za opuszczonych przez władze. Władza jakby odwróciła się tyłem, zapomniała o ich problemach. Uznała, że te problemy albo nie istnieją, albo nie są ważne, w każdym razie nie interesuje się nami- powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej PiS w Lublinie. Pan Kaczyński przekonywał, że wybory to jest ostatni moment, kiedy można powiedzieć: nie takiemu sposobowi rządzenia.

Już niedługo Polacy panie Kaczyński powiedzą to panu!

Moralność w Prawie i Sprawiedliwości została zagubiona z początkiem jego powstania, ponieważ pan Jarosław Kaczyński założył, że głównym lepem dla ludzi będzie patriotyzm i wiara katolicka, i to mu się udało. Ale jest to chwilowe zwycięstwo, ponieważ zakładając swoje prywatne Stowarzyszenie Ochrony Działaczy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, którego został pierwszym prezesem – rok założenia 2015. I tu się przeliczył w ocenie ludzi którzy mu zaufali. Ale jeszcze o tym nie wie, ponieważ będzie przez tych ludzi, których oszukał rozliczony. I nie będzie się chował za katastrofę Smoleńską.

fot.archiwum/W.Drewka

Moim zdaniem najprawdziwsza jest hipokryzja. Ta bowiem mieści resztę: i kłamstwa, i relatywizm etniczny i wreszcie manipulację propagandową. Synonimami hipokryzji są: stwarzanie pozorów, pajacowanie, kłamliwe udawanie, obłuda dwulicowość, fałszywość, nieuczciwość, faryzeizm, itp. Którą ten pan ukrył pod płaszczykiem prawicy.

Czy nie jest zastanawiające, że pan Jarosław Kaczyński od czasu gdy PiS wygrał wybory, nie jest atakowany przez Gazetę Wyborczą i Salon Warszawski na czele z panem Michnikiem, który jest wodzirejem tego Salonu? Ponieważ pan Kaczyński zakładając swoje prywatne Stowarzyszenie Ochrony Działaczy PZPR uzyskał względy tej grupy dysydentów.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, jesteście pełni wewnętrznego plugastwa – z wierzchu stwarzacie pozory, by wydawało się ludziom że żeście uczciwi, lecz jesteście pełni obłudy i nieprawości. Węże, plemię żmijowe – tak można nazwać posłów Prawa i Sprawiedliwości. Jesteście klasą przebiegłych arogantów przywłaszczających sobie wszędzie pierwsze miejsca i mających pretensje do ustalania norm.
Do siebie powinniście się zwracać haberim lub haberini, czyli towarzyszu albo towarzyszko. Jesteście ludźmi nadęci pychą, chciwi, mściwi względem swych rzeczywistych lub mniemanych nieprzyjaciół.

Nie można się dziwić, że salonowcom swoich czasów wygarnął wściekle Julian Tuwim:

Komunistyczni Doktorowie,
Moskwy, komunistycznej Mekki, flance,
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie <>
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje-
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

Roman Sieradzki
bezprawnie zawieszony działacz Prawa i Sprawiedliwości w Kartuzach

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [24]

 • 21 26 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Nic nowego. Pytam znajomych czy głosowali na PIS? Odpowiadają że nie! WSZYSCY! Nie chcą się przyznać bo po prostu im teraz wstd. Nowa władza cofa Polskę w rozwoju gospodarczym o conajmniej kilka lat i oczywiście skłóca polakow i wszystkie państwa sąsiadujące.

 • 6 32 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AQQ

  Oj Roman,Roman.

 • 8 19 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wybraliśmy "polskęzdława" i kochamy go

  więc nie dziwmy się, że kraj upodabnia się do kartuskiego skansenu (ale szansa naszego miasta jako stolicy kraju znacznie wzrasta dzięki tej "dobrej zmianie")

 • 11 31 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tylko spokojnie...

  Panie Romanie nie jestem w PiS ale jestem za realizacją ich programu. Pojęcia nie mam dlaczego Pana zawiesili i czy było to prawnie czy nieprawnie, to nie moja sprawa. Czytam ten Pana list i czytam i nie wiem , co tak naprawdę chce pan napisać , oczywiście żyjemy w wolnym kraju i Panu wolno, ale w mojej ocenie, jak chce pan wylać swoje frustracje na byłych partyjnych kolegów to niech Pan do nich listy roześle albo zadzwoni. Noo, to jest takie trochę żenujące bo co mnie obchodzi, że dla Pana zdaniem "posłowie PiS są pełni wewnętrznego plugastwa" to pana subiektywne odczucie i niech je pan dla siebie zachowa. Przecież ja też mogę napisać list o tym co sądzę na temat pana listów ...i co będziemy o tym na forum dyskutować? Po co?

 • 6 26 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gdyby "bezprawnie zawieszony" członek

  sekty nadal w niej działał, to sekta byłaby ciągle cacy, tak ?? (widziały gały gdzie działały)

 • 6 27 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tylko spokojnie...

  Jeszcze jedno panie Romanie, gdyby pan mógł w komentarzach wyjaśnić czym według pana jest relatywizm etniczny bo chociaż jestem dość oczytaną osobą to o takim zjawisku nic nie wiem. Bardziej skłaniam się ku temu, że chodziło panu o relatywizm etyczny , a pomiędzy "etniczny" a "etyczny" to jednak jest różnica i to zasadnicza.

 • 18 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żeby moralność zagubić ...

  to najpierw trzeba by ją mieć .... (ale takie słowo nie jest znane wśród tych kiboli politycznych)

 • 7 23 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tylko spokojnie....

  do "Żeby moralność ...."
  Trochę błądzisz logicznie , bo moralność jako taką ma każdy , inną kwestią jest subiektywna ocena tego co dla danej jednostki jest moralne lub niemoralne.

 • 9 27 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMM

  weź gościu wyluzuj, trzeba umieć przegrywać i odejść z honorem a nie robić z siebie pośmiewisko jakimiś wypocinami ~ bez sensu

 • 3 31 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Andrzej Korski

  No cóż Roman...to juz było i nie wróci więcej!!!

 • 9 26 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kilka pytań.

  Jaki cel ma cykliczne zamieszczanie "listów otwartych " przez jakiegoś sfrustrowanego Romana? Kto to jest i co zrobił ? Czy podstawą tego jak mniemam jest sympatia dla PO,którą reprezentuje redaktor Drewka ?

 • 10 21 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kilka pytań

  Dodam,że moim zdaniem temu panu potrzebna jest pilna pomoc specjalisty od nerwów. Takie mam wrażenie silne po przeczytaniu tego bełkotu.

 • 9 24 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stefek

  Ale beznadzieja, panie redaktorze z bożej łaski po co takie dyrdymały pan zamieszczasz? Przeciez widać że ten frustrat Sieradzki teraz ma żal że go z partii wyrzucili.

 • 3 38 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie Romku, pana miłość do sekty

  nie została odwzajemniona. Ma pan złamane serce i poczucie bolesnego odrzucenia, więc cierpisz i się pienisz ze złości i rozpaczy. Może trzeba było się pokajać, założyć włosienicę i przyjęli by nazad (jak Kurskiego i Ziobrę). Kajać się przed guru, kajać, trzewiki całować i kota głaskać, a kto wie ....??

 • 10 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bomba walneła!!!

  Wypłynęły akta Bolka.

 • 7 30 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Viagra

  Panie Romanie, z Pańskiego zawiłego tekstu nie wynika o jakiego członka Panu chodzi :
  zawieszonego, wiszącego, zwisającego ?- każdy przypadek jest Pańskim dramatem.
  Współczuję!

 • 5 31 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jojio

  A ja głosowałem na PiS i jestem z tego dumny. Realizują powoli swój program wyborczy chociażby 500+ na dziecko. Porąbany naród niby nikt teraz nie głosował na PiS a po pieniądze to będą pierwsi się pchać.Było by jeszcze lepiej gdyby PO ( posra..y) nie przeszkadzali tylko opuścili pokład z honorem . POpaprańcy rządzili tyle lat i mogę im tylko podziękować za wiek emerytalny i kradzież pieniędzy z indywidualnych kont Polaków z OFE. Czas na zmiany i proszę nie kwiczeć jak te dzikie świnie gdzie też jest naturalna selekcja i zmiana przywódcy.

 • 13 17 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krecik

  Panie Drewka, nie żal Panu, że taka rubryka, która w założeniu powinna być opiniotwórcza już od wielu miesięcy jest okupowana przez frustrata. Dziwię się Pańskiemu marnotrawstwu. - A może zmienić jej tytuł na ,,Frustracje, Żale i Pomyje". Nie pozdrawiam!

 • 27 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do romana

  kartuski pis nie istnieje

 • 35 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki

  Informacja dla tych co należeli do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, możecie wstępować do Prawa i Sprawiedliwości. Pan prezes Jarosław Kaczyński stawia w tej chwili na komunistów, na tych co przez pięćdziesiąt niszczyli Polskę i Polaków. Prawo i Sprawiedliwość przejęło międzynarodówkę która będzie śpiewana na każdym Kongresie partii, i konwencji partii.

 • 2 26 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cancel

  ten sieradzki musi być bardzo chory że ktoś za niego pisze.Kiedyś próbował sam pisać ale robił tyle
  błędów że trudno było zrozumieć o co mu chodzi.

 • 28 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki @ do cencel

  Jeszcze na twoją chorobę nie wynaleziono lekarstwa, i prawdopodobnie długo jeszcze nie znajdą. Prawdopodobnie do końca życia będziesz musiał żyć z tym swoim uszkodzonym genem tępego umorusanego Kaszuba.

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiSto PiC

  Spieprzajcie dziady !
  PiC-erom wolno: wyprowadzać ludzi na ulice, protestować, poniżać, obrażać, wyznaczać innym miejsca w strukturze społecznej,przydzielać intratne stanowiska, ustalać gdzie są miejsca kultu religijnego, dokonywać zmiany prawidłowo przeprowadzonych głosowań, podważać i nie przyjmować do wiadomości prawidłowo wykonanych czynności prawnych ponieważ...
  ONI MAJĄ (kupioną za 500+)DEMOKRATYCZNĄ WIĘKSZOŚĆ i ONI USTALAJĄ, CO JEST DEMOKRATYCZNE, A CO NIE !!! Możecie sobie zmienić Konstytucję i trybunały, opanować media, działające mniej lub bardziej ułomnie... ale z ograniczaniem praw obywateli tak łatwo wam nie pójdzie !!!
  A... ty ciemny ludu wyborczy ciesz się namiastką demokracji i przepraszaj PiS, że jeszcze pozwala ci oddychać w twoim własnym kraju, albowiem to PiC podobnie jak jego poprzednicy posiada monopol na wiarę, nadzieję i miłość do kraju, który PiC i jego POprzednicy skutecznie niszczyli przez 25 lat... W tym kraju nic się nie opłaca poza... byciem urzędnikiem, posłem, biskupem, senatorem/półanalfabetą, kur.ą i złodziejem... dlatego kilka milionów z nas wyjechało do krajów, gdzie pracę robotnika, inżyniera, technika etc., etc. wynagradza się ...GODZIWIE.
  Pozostali na stanowiskach oprócz w/w urzędników i reszty nierobów na intratnych stołkach "MIŚKI" i obszczymury z sekty PiC ... POdobno PiC chce to zmienić... a więc poprawić emerytury,umowy-śmieciówki, służbę zdrowia, polski węgiel (bua! ha! ha!) i energetykę, przemysł ciężki, panoszenie się korporacji i banksterów... za walkę PiC-u z obcym kapitałem ZAPŁACI głównie i znacznie więcej zwykły obywatel, a nie poseł-PiCer, spasiony senator, czy wojewoda-koleś..., bo nie chciało się rzetelnie policzyć kosztów, sposobów przeprowadzenia pseudo reform i przy okazji zatrudniało się bęcwałów-kolesi partyjnych !
  Teraz jeden z głównych banksterów co kasował PO 10 000zł/dzień nagle się nawrócił i będzie
  z tatusiem pracował dla uciśnionego i golonego do skóry narodu ... (co za wyjątkowa OBŁUDA !!!)
  Platforma z Bronkiem na czele za swoje skandaliczne nieróbstwo, cwaniactwo i kombinatorstwo zasłużyła na kopa POniżej pleców... Ale większość z nas nie zasłużyła na to co się teraz dzieje !

 • 18 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki

  Dobra zmiana nastąpi, jak taki, populista, kłamca, ignorant, obrońca komuchów, i czerwonej hołoty, który podszywa się pod patriotę zniknie z życia politycznego, wraz z tymi wszystkimi przydupasami i wazeliniarzami posłami. Jest to człowiek który nie ma odwagi cywilnej, patrzeć polakom prosto w oczy, tylko zasłania się ochroniarzami i wazeliniarzami posłami swojej partii. Tak panie Jarosławie Kaczyński, jesteś pan miernotą, z zaawansowaną chorobą, zwaną miażdżyca umysłowa.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.