Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

List. Rzecz o tym, jak słowo kłamstwem się stało i ocieka między wami

Opublikowany: 2016-04-17 21:25 Autor: nadesłane

Moje Sierakowice zawsze były i pozostaną mi najbliższe, dlatego wolałbym, aby te tysiące euro pakowane w jakieś kancelarie, donkiszoterie z wiatrakami w tle, albo w próby linczowania za poglądy, spożytkowano lepiej - pisze autor listu, którego za granicą ścigano z powodu komentarza na temat urzędników gminy Sierakowice.

Kilka tygodni temu, jakieś 2 000 kilometrów od naszych pięknych Sierakowic słowo stało się kłamstwem, kłamstwo orężem, a oręż uderzył w moje dobre imię. Słownym mieczem, jak się dowiedziałem, zawładnęły panie urzędniczki UG w Sierakowicach. Osoby których nie znam, a które naraziły mnie jako osobę niepełnosprawną fizycznie na dolegliwość, moje nazwisko na potwarz, a także – in fine – wszystkich mieszkańców gminy Sierakowice na wydatki z Waszych kieszeni ,jako że wprawiły one w ruch kilka prokuratur w Polsce i drugie tyle od Warszawy przez Berlin, Madryt i Paryż – na Państwa koszt. Wierzę, że zapamiętają Państwo ten fakt przy najbliższych wyborach samorządowych. W przeciwnym razie wypada mi tylko pogratulować bogactwa, by nie rzec rozrzutności.

W czym rzecz?

Ano, kilka tygodni temu naruszony został mój mir domowy, spowodowany wezwaniem na policję w związku z jednym komentarzem na łamach niniejszej witryny. Francuski policjant łamał sobie język na niewymawialnych „sz” i „cz” z nazwisk jakiejś urzędniczki z UG Sierakowice. Ta nieznana mi służebniczka społeczna, pobierająca pensję po to, by służyć mieszkańcom i ogólniej wszystkim, którzy cokolwiek do UG w Sierakowicach mają – odczuła tak silne obrażenie moim komentarzem, że postawiono na nogi praktycznie wszystkie prokuratury od Odry na zachód, po Atlantyk (dosłownie).

A można by myśleć, że ta urzędniczka skupia się na przykład na przekuwaniu w czyn słów papieża Franciszka o przyjęciu imigrantów. Albo może walczy z terroryzmem. Czy też troszczy się o stan sierakowickich chodników, czy o nieznośny smród spalanych śmieci, co powoduje kilka zgonów na raka rocznie.

fot.W.Drewka

Nie. Panie urzędniczki ustaliły za cel życia i pobierania pensji, postawienie w stan gotowości całą zachodnią Europę i jej prokuratury. Nie po to, by ścigać nazistów z ONR, homofobów, czy rasistów bijących w kraju Jana Pawła II ludzi o ciemniejszej karnacji skory. UG w Sierakowicach ma ważniejszy cel: zwalczyć jeden komentarz.

Zwalczyć komentarz

Niemniej, aby każdy z Państwa wyrobił sobie najważniejszą, czyli własną opinię, czy naprawdę obrażone panie zza biurka miały podstawy do tak patetycznych procedur angażujących ludzi i Wasze sierakowickie pieniądze, proszę o samodzielną lekturę inkryminowanego tekstu, który spokojnie wisi sobie tutaj

Nie będę się zasłaniać faktem, że tu i na każdym innym forum internetowym znajdują się jeszcze gorsze wpisy, w których jawnie nawołuje się np. do zbrodni, do nienawiści rasowej, do antysemityzmu. Mój komentarz, który podtrzymuję w całości i którego będę bronić, nie nosi nawet cienia znamion naruszenia prawa, według moich kancelarii prawnych w Paryżu i w Warszawie – wiec podpisywać się pod nim będę poprzez wszystkie instancje, aż do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka włącznie (szanowny UG Sierakowice – któż z nas ma więcej do stracenia?) A jeżeli jestem komukolwiek winien przeprosiny, to wyłącznie Państwu, sierakowickim Podatniczkom i Podatnikom, którzy za fanaberie obrażonych pań zza biurka będziecie płacić z własnych podatków.

Co do meritum – raz jeszcze potwierdzam i podpisuję się pod każdym napisanym słowem i je podtrzymuję. Wierzę, a nawet wiem z licznych kontaktów osobistych, ze popiera mnie dużo osób. Niestety: sam fakt, ze wolą pozostać anonimowe, świadczą nie o mnie, ani nie o tym, co napisałem – ale o bardzo dziwnym stanie miejscowych relacji.

W służbie obywateli

Jak napisałem w 2014 roku, tak i dziś uważam brak kadencyjności (wójtów, posłów itp.) za czynnik patogenny i niedobry dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, w którym nowe pokolenia, nowi ludzie mogliby się wykazać. Nie ma w mojej opinii (odsyłam do mojego komentarza z listopada 2014 roku) cienia oskarżeń pod czyimkolwiek adresem. Przeciwnie, są wyrazy uznania za wykonaną pracę. Szanuję wszak wolę lokalnych wyborców, skoro prawo na to w Polsce pozwala, aczkolwiek nie zmienia to w niczym mojej opinii, do której mam niezbywalne prawo.

Moje uwagi na temat rzekomo poszkodowanych pań zza biurka nie tylko podtrzymuję, ale widzę że napisałem je za mało dosadnie. Nie ma mojej zgody, jako płatnika podatków w Unii Europejskiej, by te pieniądze marnowano na opłacanie kogoś, kto ewidentnie nie rozumie, na czym polega jego praca w organach samorządowych. Powtarzam więc raz jeszcze - to nie obywatel, bogaty czy biedny, jest dla pani urzędniczki zza biurka. To pani urzędniczka dostała biurko, komputer, kubek do kawy i pensję, aby być w służbie obywateli i to w taki sposób, aby obywatel czul się godnie, sprawnie i kompetentnie obsłużony.

Jeżeli urzędnik tego nie rozumie, to jest obowiązkiem szefa urzędu zatrudnić osobę godną miana urzędnika. A jeżeli i szef urzędników tego nie pojmuje, no to dochodzimy do oparów absurdu rodem z PRL, chcąc jednocześnie uchodzić za cywilizowaną część Europy.

Moja komentatorska sugestia o wycieczce do zaprzyjaźnionego miasteczka St. Ghislain nie była li tylko licentia poetica. Zapoznałem merostwo tej belgijskiej miejscowości z dziwnymi praktykami stosowanymi wobec obywateli w Sierakowicach, komentujących poczynania władzy na łamach prasy. I zapoznawać będę nadal, zastrzegając sobie prawo wykorzystania innych mediów od bulwarowych po nie tylko polskie.

Ile to kosztowało?

Moje Sierakowice zawsze były i pozostaną mi najbliższe, dlatego wolałbym, aby te tysiące euro pakowane w jakieś kancelarie, donkiszoterie z wiatrakami w tle, przy szumie skrzydełek uroczych biedronek, albo w próby linczowania za poglądy, spożytkowano lepiej. Każdy z Państwa wyrobi sobie własną opinię i, mam nadzieję, nie zapomni o niej przy najbliższych wyborach samorządowych.

Zgodnie z obowiązującym (jeszcze?) w Polsce prawem, jako polski obywatel, załączam do tego listu formularz pod pompatycznym tytułem Wniosek o udostępnienie informacji publicznej – Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, Nr 153, poz.1271) – prośba o udostępnienie informacji publicznej. UG Sierakowice ma psi obowiązek udzielić tak mi, jak Czytelnikom i podatnikom, pełnej informacji o tym, ile, co do grosza, kosztowała operacja ścigania komentarza od Bugu po Atlantyk. Wiarygodność i poprawność odpowiedzi i tak zostanie zlecona do sprawdzenia odpowiednim organom. Liczę więc, że odpowiednie osoby, pomimo omamów wynikłych z układów i z zasiedzenia, dostrzegą gdzie leży ich prawdziwy interes.

Redakcja Expressu Kaszubskiego zgodziła się na możliwość komentarzy pod tym listem otwartym. Liczę, że Państwo docenią to forum, by nie stało się ono śmietnikiem. Tych mamy już dość gdzie indziej. Kopia listu do wiadomości kilku redakcji prasowych i TV w Polsce.

Z wyrazami szacunku dla wszystkich mieszkańców Gminy Sierakowice i specjalnym podziękowaniem dla osób, które udzieliły mi lokalnej pomocy i wsparcia.

Pełne dane osobowe i adresowe do wiadomości Redakcji

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [43]

 • 18 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Damian

  To się nazywa absurd. Pycha, arogancja, opryskliwość, egoizm, kompleksy. Smutne życie mają te urzędasy. O politykierach nie wspomnę. A tu jak znalazł - uderz w stół, a nożyce się odezwą.

  Mnie pozostaje mieć nadzieję, że z kolejnym pokoleniem przyjdzie kolejna rewolucja.

  F. the system!

 • 21 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Co racja to racja

  Co tu dużo pisać- MA PAN RACJĘ !!!! Życzę powodzenia w walce....mam nadzieję , ze koszty , o których Pan pisał, a które pójdą czy juz szły z kieszeni podatnika beda podane do publicznej wiadomości.

 • 15 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Śmiech na sali. Czekam na informację ile kosztowała ta paneuropejska operacja prawna zlecona przez rzeczoną gminę :)

 • 2 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Urzędnik to stan umysłu

  Bo kto normalny chciałby pracować za takie pieniądze, chyba tylko idiota po maturze w jakims zaocznym ogólniaku. Albo złodziej.

 • 9 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A poza tym, popieram Pana całym sercem

  Precz z urzędniczą pychą. Tym ludziom wydaje się, że sprawują władzę, ale ich zadaniem jest tylko i wyłącznie służba obywatelom. Niestety pokolenie homo sovieticusów musi wymrzeć; potem będzie już z górki.

 • 16 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ewq

  Zastanawiam się jaka to kancelaria dostrzegła obraźliwe treści w Pana komentarzu. Przecież Pana wpis nikogo nie obraża.

 • 4 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Urzędnik to stan umysłu

  że za śmieszne pieniądze, to jedna sprawa, choć wielu urzędników pracuje za dobre pieniądze, jak w każdym zawodzie - jest różnie.
  Mnie natomiast najbardziej szokuje, że
  - urzędnicy są jedną z bardziej opluwanych i mieszanych z błotem grup społecznych w tym kraju (po części słusznie);
  - urzędnicy podlegają ślepo tzw. procedurom, które uniemożliwiają samodzielne myślenie i rozwiązywanie problemów;
  - urzędnicy funkcjonują w patologicznym wszech-biurokratyźmie;
  - są wynagradzani nie od efektów ich pracy, ale chyba od kilograma zadrukowanego przez nich papieru, który nie ma żadnego związku z realnym światem
  itp itd
  A JEDNAK NIE UCIEKAJĄ Z TAKIEGO PIEKŁA GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!!! Urzędnik to stan umysłu - fakt. Ale jaka musi być ich konstrukcja psychiczna, że są w stanie to znosić latami?? Pachnie to albo nadludzkimi bohaterami albo prozaicznie mówiąc... psychopatami.

 • 11 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ania

  Jeśli panie urzędniczki ścigają p. Adama za swoje pieniądze, to ich sprawa. Wolny kraj. Jeśli czynią to za pieniądze podatnika, no to już, wg mnie jest skandalem.
  W całym tym liście niepotrzebne są wstawki typu: "ścigać nazistów z ONR, homofobów, czy rasistów ...".
  I kolejna sprawa. P. Adamie, brudy pierzemy w własnym kraju: "Zapoznałem merostwo tej belgijskiej miejscowości ... ". Ludzie nie lubią donosicieli na Polskę vide PO ze Schetyną.
  I na koniec. Proszę walczyć. Kibicuję Panu.

 • 15 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # aws

  To się dzieje w UG Sierakowice to tylko wierzchołek góry lodowej. Wójt ma w d... swoich wyborców i petentów. Buta i arogancja oraz niekompetencje są porażające. Ważniejszy jest lokalny biznes niż prości ludzie a szkoda, że nie rozumieją swojej roli dla społeczeństwa. Ach szkoda....

 • 13 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  Nie pierwszy to proces przeciwko Internautom, władza zauważa że mówimy prawdę, mamy wpływ na wynik wyborów, więc chcą nas uciszyć. Proces ten miał być pokiwaniem paluszkiem do nas wszystkich. Do zobaczenia na wyborach!

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xyz

  Jak to jest że Wójt na to pozwala? Chyba że jest zajęty tępieniem owada 'biedronka' lub sołtysa co nie da sobie kitu wciskać przez włodarzy. Mam wrażenie że Wójt pędzi ślepo gdzieś gdzie on sam nie wie dokąd jak Don Kichot. Obudźcie się ludzkie problemy sa najważniejsze a nie iluzoryczne utopie. Urzędnik jest dla petenta a nie odwrotnie. Oj przydałoby się 'wietrzenie biur' w UG Sierakowicach.

 • 12 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Popieram Pana.

  I mam nadzieję, że włodarze gminy podejmą męska decyzję i sami odpuszczą przy okazji najbliższych wyborów. Czas na zmiany i koniec zasciankowości Sierakowic. Dodam że sam zostałem dotknięty uwagami ze strony lokalnego "caratu"!!!

 • 10 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Leczą komplesy

  Inteligetni ludzie mają do siebie dystans lub potrafią sami obronić się własną postawą, a nie za pomocą kancelarii.

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wiecie co

  Wiecie co ,

  życzliwośc i kompetencję każdego urzędnika można szybko podwyższyć .

  Wiecie co ,
  sposób jest banalnie prosty > na biurku każdego urzędnika obok kartki z imieniem i nazwiskiem powinien być prawdziwy zapisek > zarabiam > np 3000 zł

  Wiecie co
  głowę daję ,że zmieniłoby to podejście o 180 stopni

  Wiecie co
  zarobki urzędników to żadna tajemnica , w końcu są opłacani z naszych pieniędzy

  Wiecie co

  niech Sierakowice dadzą przykład Prawy i Sprawiedliwy i będą pierwszą gminą w Polsce , która to wprowadzi

 • 8 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel gorszego sortu

  Świadomość prawna Polaków jest bliska zeru a tzw urzędnicy wykorzystują to z chamską premedytacją.
  W opisanej wyżej sytuacji dążyłbym do upublicznienia zarówno nazwiska owego urażonego urzędnika jak i wszystkich okoliczności całego zajścia.
  Nie można dać się zastraszyć idiotom na stołkach tylko dlatego, że mają tzw władzę.
  I jak ktoś wspomniał - każdy obywatel świadomy swoich praw jest w stanie zniszczyć każdego urzędnika, który mija się ze swoim powołaniem.

 • 9 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  Kadencyjność stanowiska Wójta,Burmistrza bardzo dużo by zmieniła. Swego czasu o tym wspominało PO. Przed wyborami przebąkiwał PIS i nic się w tej materii nie zmieniło i pewnie nie zmieni. Szkoda bo układ "koteri" jest zatrważający nie tylko w Sierakowicach.

 • 3 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Wszyscy narzekacie na wójta a był jedynym kandydatem w ostatnich wyborach. To jak to jest? Nie ma chętnych na fotel wójta?

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Celebryci się znaleźli

  albo myślą, że są głowami państwowymi. Za dużo kolorowych pism się czyta, pudelków i tabloidów w czasie pracy może jeszcze

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Antek

  do pani Ani powyżej : autor tego listu nie ma na imię Adam i nie ma nic wspólnego z Gowidlinem.

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ania

  re Antek. Oj, to bardzo przepraszam. Byłam "w mylnym błędzie" jak mawiał znajomy Bolek.

 • 1 13 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hipokryzja

  Kazdy odrobine myślący wie ze jesli prokuratura wszczyna śledztwo to sprawa nie jest błaha także pan piszący list musiał przekroczyć wiele granic w tych komentarzach skoro prokurator zdecydował by nie umożyć pistępowania.
  Odrobine pomyslunku polecam

 • 8 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Podobnie tropili Bin Ladena

  Dobrze, że drona militarnego za panem szanownym nie wysłali.

 • 9 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gmina sierakowice

  Sierakowiczanie szukajcie kandydata na wójta , bo szykują się przedwczesne wybory...!!?

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bandytów tak nie tropią

  A tu proszę!

 • 11 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # od autora listu

  Jako autor listu spiesze uprzedzic, ze calosc procedury, gdzie mnie tu kto wyzywa od hipokrytow, jest w posiadaniu adwokatow : w Polsce (Warszawa), w Belgii (St.Ghislain) i we Francji. Spiesze powiadomic, ze nie sa to ludzie z IQ, hmmmm, BIEDRONKI ;) Ba! nawet ich nie usypia szum Tuchlinskich wiatrakow ; ze o gomulkowskim wrzasku z zebran, nie wspomne. Kto ma uszy, niech slucha.

  Informuje, ze pozew dotyczyl konkretnego, zapisanego powyzej komentarza. JEDNEGO komentarza. Konkretnego. Z gromadzkim sztemplem UG Sierakowice, a wiec nie z portfelika paniusiek za biurka czy ich mocodawcow. Za to placi KZADY JEDEN mieszkaniec Gminy od 2014 roku. Sopocka kancelarja adwokacka, majaca specyficzne raczej powiazania z UG Sierakowice, swoje na ten temat wie (lub sie dowie wkrotce od ABW).

  Pozew za pozew? Nie. Szambo to nie jest moje naturalne srodowisko. Przepraszam. Nigdy nie pomyslalbym, ze na to pojda Panstwa podatki : ale szanuje wybor. Kazdy go ma. W postaci - chocby kartki do urny. Acz pamiec ludzka bywa ulomna, jak widac na przykladze ze jednego malego ronda :)

  Slicznie pozdrawiam.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zainteresowany do autora listu

  Czy w sprawie opisanej powyżej jest jakiś wyrok sądu ? Czy w ogóle sprawą zajmuje się sąd? Nadmieniam, że nie jestem zwolennikiem sierakowskiej sitwy!

 • 7 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  Szybko zniknął artykuł z głównej. Nawet do wieczora nie dotrwał, kiedy przeczytałoby go najwięcej osób. Dziennikarze tego serwisu lubią układać się z władzą, dlatego polecam Panu przekazanie listu również do konkurencyjnego portalu.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Za chwilę wybije godzina zero w UG Sier.

  Godzina 7:30 dział manipulacji i propagandy UG S zacznie komentować ten artykuł.

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # iCEK

  ale szanuje wybor. Kazdy go ma. W postaci - chocby kartki do urny.

  Niestety , z ubolewaniem stwierdzam ,że się Pan myli

  30 lat demokracji niczego Polaków nie nauczyło . Argumentem do oddania głosu na kandydata jest zazwyczaj brak argumentów .
  Przypomnę tylko ,że PiS WYGRAŁO DZIĘKI TYM WYBORCOM , KTÓRZY NIE POSZLI GŁOSOWAĆ ,
  W lokalnych wyborach nie raz słyszymy , że któś odda swój głos , dlatego ,że mnie so widzi .
  Przykład ? kartuska Ja By czę się .

  Współczuję ,że musi Pan tracić czas , nerwy i pieniądze na > kontaktach ze starym krajem <

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  Wiec zakładasz że 100% z nieobecnych na wyborach zaglosowaloby na inna partie niz PIS? Dobre. Oczywiście nie masz racji, zwycięstwo PiS byloby jeszcze wyższe. Ale sprawa jest prosta, nieobecność to tez glos ale glos mówiący"nie wiem". No skoro nie wiesz to inni wypowiedzą sie za Ciebie.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @SCE

  Jak zniknął, ja go cały czas widzę na głównej, od niedzieli wieczór wisi, może załóż okulary i jeszcze raz się rozejrzyj po stronie?

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do zainteresowanego

  Odpowiadam na pytanie : nie wiem (bo coz mnie to moze obchodzic?) jaki jest los tej operetkowej sprawy w Polsce. Francuska prokuratura po otrzymaniu tlumaczenia tekstu o ktory poszlo, nie tylko odmowila czynnosci, ale - rzecz rzadka - sama zasugerowala rzecz oczywistą : pociagniecie do odpowiedzialnosci sprawcow tego zamieszania czyli trzy osoby podpisujace sie W IMIENIU urzadu gimnnego Sierakowice, czyli pp. W., K. i K.

  Precyzuje raz jeszcze : chodzi o TEN JEDEN komentarz : http://expresskaszubski.pl/opinie/2014/11/list-o-reakcji-sierakowickich-urzedniczek-i-nadziei-na-dobra-wspolprace-z-gmina#komentarz-373010

  Prosze go przeczytac i samodzielnie wyciagnac wnioski (retoryczne) co do zasadnosci pieniactwa w/w osob. Pozdrawiam !

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  @ teraz pojawił sięw najczęściej czytanych ale niekoniecznie musiał

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel lepszego sortu

  Urzędniki gminne to święte krowy

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # urzędasy

  W mojej gminie S. urzędniczka gminna w godzinach pracy codziennie przyjeżdża do swojego domu i zabiera- odwozi swoje dziecko do przedszkola czy szkoły .
  Widzę to z swojego okna co dzień .
  Jak tak można ?

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  No co to ma znaczyć? Każdy urzędnik państwowy służy nam. Polecam obejrzeć kanal na Youtube Pana Piotra Biedki pracującego dla Pana Stonogi. Oni dopiero uświadomili mi do czego służy urzędnik państwowy. Ma załatwiać moje sprawy w jak najlepszy sposb, ma być wizytówką kraju. A z czym się w większości przypadków spotykamy? Z arogancja i pysznoscia

 • 10 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brrr

  Jaki gospodarz takie gospodarstwo . Jak widać ...Totalna porażka UG

 • 1 15 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Miły Obieżyświecie z Sierakowic,
  myślę, że nie ma żadnej potrzeby robić tak dużego "hallo" i "heppeningu" z reakcji pań urzędniczek w zdarzeniu z Twoim poczuciem godności, praworządności itd.

  Nie gotuj się w sobie. To może mieć groźne następstwa zdrowotne.
  Widzę, że jesteś w (lub na skraju) dość poważnej depresji.

  Nie zwalczysz resztek mentalności postkomunistycznych Twoimi prawymi i rozprzestrzenionymi na
  nazywane zagranicznie kancelarie adwokackie. Proszę, nie idź drogą odwetu i nienawiści.

  Ty drogi Bracie nic tutaj nie ugrasz i moralizatorsko nie przekonasz. Mentalność Narodu, jego przyzwyczajenia, tradycje nie teraz się zmienią. Może za dwie - trzy generacje.

  Bądź realistą, zamiast gnuśnym petentem. Może sam zastanów się nad tym ile zbędnych środków
  (funduszy unijnych) generuje Twoja awanturniczość!!!

  Apeluję do Ciebie. bądź pokorny. sam żyj i daj innym żyć. Leninem nie zostaniesz.

  Ja sam, pod moim "nickiem" prawie codziennie balansuję moimi komentarzami w EK na krawędzi
  ugłaskanego języka i "słusznej" argumentacji, albo nawet za daleko idąc, na krawędzi bezgranicznej kpiny, czarnego humoru, ironii itp. Wiem, że w moim przypadku wielokrotnie można
  (patrząc na Twoje łagodne i słodkie, - w stos. do moich wpisy) mnie już (zależy kto ma władzę)
  wielokrotnie przed sądem oskarżyć. Tak się jednak nie dzieje, Ani z powódctwa cywilnego, ani z urzędu. Bowiem, jeżeli komentując w EK cokolwiek zachowujesz się w granicach przyzwoitości i PRAWDY, to zawsze spadniesz "na cztery łapy".

  Ta Redakcja jest na prawdę INTELIGENTNA, WYROZUMIAŁA I APOLITYCZNA. Wielokrotnie moje
  komentarze w EK wymazywano. Takie ich zbójeckie prawo. Ale nigdy nie dochodzło do obrazy
  i arogancji.
  Nigdy też Kaszuba (ja nim również jestem) nie musiał się silić na dialog za pośrednictwem
  prowincjonalno - wiejskich prokurarur, adwokatów znad oceanu, czy też znad Bugu.

  Koszty zaś, o których piszesz (nasze europejskie pieniądze w tej sprawie) Ty sam złociuteńki
  bardzo nieroztropnie generujesz.

  Może zacznij uprawiać marchewkę lub piertuszkę zamiast zabierać się za tematy, które chwili
  zadumy i rozwagi wymagają.

  Ps. elokwencji Ci nie brak, ale bałagan w głowie (może nawet stany maniakalno - depresyjne)
  wymaga szybkiej konsultacji (minimum) psychologicznej.
  Bardz życzę Tobie poprawy zdrowia, dobry człowieku. Szczególnie w Roku Miłosierdzia. Pa.

 • 6 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # qwe

  Ale jaja dopiero teraz przydupas urzędasów się wypocił. To urażona urzędniczka wszczęła tę całą aferę, a facet się tylko broni przed butą urzędniczyn z Sierakowic. POPIERAM TRZEBA NAPIĘTNOWAĆ NIEKOMPETENCJE.

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @obywatel

  Obywatel Ty to jesteś rasowy TOWARZYSZ. Masz za pewne cieplutką posadkę w firmie która żywi się publicznymi pieniędzmi. Jest Ci dobrze bo załatwisz sobie i firmience w której pracujesz wszystko z postkomunistycznymi urzędasami. Nie jest Ci stronnicza redakcja EK - która politycznie bardziej już stronnicza być nie może gdyż leży w centrum skrajnie po lewej stronie. A ta Twoja frustracja to zapewne zapędy urzędnicze dotąd i mam nadzieję nigdy nie zrealizowane. Pozdrawiam Pana autora listu i dziękuję za poświęcony czas w wyjawnianiu prawdy o samorządzie Gminy Sierakowice.

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # moskal

  Jak sie to wszystko czyta,taka np."sierakowiczanka"? radzi tym co sie nie podoba, zyby sie wyprowadzili, jaka latwa rada, przeciez tak bylo w katolickiej Polsce przed wojna i teraz ta sama melodia, to gniazdo zmij jest znane z podobnych metod. Naplucz na obcych co inne maja zdanie, bez argumentow z nimi dyskutowac, tylko opluc, bo jest latwo. a potem w niedziele do spowiedzi i klechom w ucho napluc te grzechy. Smutne to, ale taka jest rzeczywistosc na kaszubskiej religijnej wsi. Tam nie nic innego do roboty i zadnego zajecia, poza kruchta.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do obywatel

  Jesteś żałosny i beznadziejny

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do autora listu

  Uważam , że masz całkowicie rację , chciałabym znać koszty tego "" pościgu"" za Tobą naszych dzielnych stróżów prawa , ale chyba zapominasz je jesteśmy spychani z części cywilizowanej Europy do tej części ""dzikiej "" Europy. Trzymam za Ciebie kciuki

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.