Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

List otwarty. Nowoczesna wzywa kartuski PiS do debaty i potępienia łamania prawa

Opublikowany: 2016-12-19 08:34 Autor: nadesłane

Członkowie kartuskiego koła Nowoczesnej w liście otwartym do przedstawicieli PiS w terenie wzywają ich do potępienia bezprawnych działań marszałka sejmu oraz posłów i posłanek Prawa i Sprawiedliwości. Wzywają też do debaty o stanie polskiej demokracji. Oto cała treść listu otwartego.

Szanowni Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Kartuskiego

Piszemy do Was głęboko zaniepokojeni stanem demokracji w Polsce. Z częścią z Was mieliśmy już okazję się poznać i wiemy, że chociaż inaczej rozumiemy pewne sprawy, to łączy nas wspólna troska o Państwo Polskie. Chcemy podzielić się z Wami naszym niepokojem odnośnie ostatnich wydarzeń w Sejmie.

16 grudnia 2016 r. doszło do sytuacji bez precedensu. Pierwszy raz w historii wolnej Polski Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński, usunął z obrad opozycyjnego posła na Sejm RP za protestowanie w obronie dostępu dziennikarzy do Sejmu. Co ciekawe, używając słów Jarosława Kaczyńskiego, Marszałka „sterroryzowała” kartka z napisem: „Wolne media w Sejmie”. Przyczyn usunięcia z obrad polityka opozycji w dniu ważnego głosowania nad budżetem nie podano.

fot.archiwum/M. Dzienisz

Zły humor marszałka nie może skutkować faktem, że część Wyborców pozostaje bez reprezentacji. Przypomnę, że gdy poseł Jarosław Kaczyński wystąpił w Sejmie z tabletem puszczając wystąpienie osoby spoza Sejmu, nie będącej nawet posłem, nikt nie pozbawiał go
takiej możliwości. Marszałkowi przeszkadzała zwykła kartka papieru i ujęcie się za konstytucyjnym prawem do informacji.

Ani w Polsce, ani w Unii Europejskiej, ani w żadnej innej cywilizowanej demokracji sytuacja, w której polityk partii rządzącej wyklucza z obrad polityka opozycji za protest w obronie wolności mediów, nie miała miejsca. Bez wahania możemy napisać, że jest to najbardziej haniebny dzień polskiego parlamentaryzmu od czasu obalenia komunizmu.

Niestety, wydarzenia, które nastąpiły później, okryły hańbą polski Sejm, a przede wszystkim Klub Poselski Prawa i Sprawiedliwości, w niespotykanym dotąd wymiarze. Po proteście opozycji w postaci zablokowania mównicy sejmowej przeciwko bezprecedensowemu wykluczeniu posła Michała Szczerby, liderzy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali w Sali Kolumnowej zamknięte posiedzenie swojego klubu. Następnie otworzyli jedne drzwi i zwoływali na spotkanie (które nazwali „obradami Sejmu”) część posłów opozycji.

Należy podkreślić, że Marszałek Marek Kuchciński wydał polecenie niewpuszczenia części posłów opozycji na „obrady” w Sali Kolumnowej!
Za całkowicie naganne należy uznać również zakaz wstępu na „obrady” i debatę w sprawie budżetu państwa dla dziennikarzy. Traktujemy to jako przedsmak tego, co Prawo i Sprawiedliwość planuje zrobić z dostępem dziennikarzy do Sali Plenarnej Sejmu RP. Wasza transmisja
pojedynczego punktu w Sali Kolumnowej w żadnym wypadku nie wyczerpuje konstytucyjnego prawa obywateli do dostępu do informacji.

Były już sytuacje, w których tylko dzięki aktywności dziennikarzy udawało się wychwycić nadużycia rządzących. Władza, która boi się dziennikarzy, musi mieć dużo do ukrycia. Następnie, by utorować drogę prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i posłom Prawa i
Sprawiedliwości, policja brutalnie rozprawiła się z demonstrantami protestującymi przed Sejmem. Sytuacji, w których posłowie Prawa i Sprawiedliwości złamali prawo, było tamtej nocy bardzo dużo.

Wymienić wystarczy choćby:
- moment, w którym Zbigniew Ziobro fałszuje dokumenty podpisując obecność podczas głosowania już po zamknięciu sesji Sejmu (znany konstytucjonalista, prof. Chmaj uznał, że za takie zachowanie Zbigniew Ziobro powinien „natychmiast stanąć przed Trybunałem Stanu”),
- moment, w którym Jarosław Kaczyński atakuje posłankę Pomaskę, zabiera jej telefon komórkowy po czym rzuca nim o ziemię!
- głosowanie blokowe poprawek do budżetu – uniemożliwiło ono dyskusję nad poprawkami, byłowięc całkowicie bezprawne, a co więcej – pozbawiło mieszkańców Kaszub i Pomorza wiedzy o ewentualnych poprawkach ważnych z punktu widzenia naszego regionu,
- obecność na Sali Kolumnowej osób nie będących posłami – jest bardzo prawdopodobne, że w „głosowaniu” nad ustawą budżetową brały udział osoby nie mające mandatu posła!
- pobicie przez Straż Marszałkowską w obecności posła Jarosława Kaczyńskiego posłanek opozycji: Joanny Muchy oraz Doroty Niedzieli.

Uchybień było znacznie więcej. Nie znajdujemy słów, by oddać, w jak dramatycznej sytuacji znajduje się dzisiaj polska demokracja. Uznajemy, że winę za zaistniałą sytuację w sposób jednoznaczny i nie pozostawiający wątpliwości ponoszą Jarosław Kaczyński, Marek Kuchciński oraz posłowie i posłanki Prawa i Sprawiedliwości.

Wzywamy kartuskich przedstawicieli do natychmiastowego:
- potępienia bezprawnych działań Marszałka Kuchcińskiego oraz posłów i posłanek Prawa i Sprawiedliwości,
- jasnej deklaracji przywiązania do wartości demokratycznych, wolności mediów, wolności zgromadzeń, nietykalności fizycznej parlamentarzystów podczas sprawowania mandatu posła i senatora, szczególnie na terenie Sejmu,
- wezwania posłów Prawa i Sprawiedliwości mających biura poselskie na terenie naszego powiatu do respektowania polskiego prawa.

Jeśli kartuskie struktury Prawa i Sprawiedliwości stoją jednak na stanowisku, że wyżej opisane działania parlamentarzystów Waszej partii są uzasadnione i nie widzą w nich nic złego, to wzywamy Przewodniczącego Kartuskiego Koła Prawa i Sprawiedliwości do debaty o stanie
polskiej demokracji w jak najszybszym terminie. Temat jest tak ważny, że jesteśmy winni kartuskiej społeczności pełną informację o zaistniałej sytuacji.

W imieniu Koła Kartuzy Nowoczesnej Ryszarda Petru,
Jan Burdyński
Mariusz Klimczak
Ewa Marcińska
Adrian Pawłowski
Krzysztof Rek
Amanda Sowińska
Andrzej Sowiński
Alicja Szymichowsk

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [151]

 • 83 19 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # won z nowoczesną

  sami potępcie zachowania swoich kabaretowych posłów,precz z komuną,precz z UBekistanem,nie dajcie się ludzie tym kodziarzom nowoczesnym finansowanym przez Sorosa nabrac,im chodzi o zachowanie układu ,o koryto aby "było jak było"

 • 79 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Moim zdaniem

  was trzeba wezwać do odpowiedzi czyj interes wspieracie bo moim zdaniem nie interes Polski,już samo to ,że próbujecie obalić legalnie wybrany rząd jak kiedyś Wałesa i komuniści rząd J.Olszewskiego was dyskwalifikuje .
  Precz z Nowoczesną.Niech żyje Polska !

 • 19 81 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # brawo

  Nareszcie ktoś w tym naszym powiecie się odezwał. Brawo. Niech odpowiedzą teraz cwaniaki, czy popierają jawne łamanie prawa. Kaczyński musi odejść!

 • 61 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ub-s

  prosze sie schowac i nie fikac za wiele obroncy demokracji hahahahaha

 • 12 66 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Rozmowa z przedstawicielami PISu nie ma większego sensu. Cytując prezesa nic ich nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe.

 • 70 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # aneta

  Obrońcy starego układu robią zadymę, aby odzyskać władzę! Nic z tego nie będzie. Tylko naiwni się nabiorą na wasze gierki.

  Te błazny opozycyjne robiły sobie zdjęcia w Sejmie i podpisywali je: "wyłączono nam światło". To jak wy zrobiliście te zdjęcia, że nie widać efektu użycia lampy błyskowej?

 • 65 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # scenariusz

  CZY SCENARIUSZ TEGO CO DZIEJE SIĘ W POLSCE PISANY JEST W MOSKWIE ,CZY BERLINIE ?

  Nie chodzi o PiS i Kaczyńskiego, gra idzie o destabilizację Polski i skłócenie Polaków… tak jak kiedyś!!! Demokratycznie wybrany rząd PiS jest nie na ręke wielu środowiskom i rządom zachodnim. Najlepszym przykładem jest chociażby nagminna sytuacja, kiedy Unia Europejska i jej instytucje „mało demokratyczne” zajmują się bardziej kwestiami polskimi aniżeli prawdziwymi problemami i zagrożeniami współczesnej Europy jak terroryzm i zamachy.Gra chodzi o wielkie wpływy i pieniądze, które dotychczasowe środowiska pragną zachować dla siebie.Ten hybrydowy atak na Naszą ojczyznę jest dobrze zaplanowanym wielowątkowym działaniem zmierzającym do destabilizacji kraju … który stoi na przeszkodzie interesom wielu grup

 • 69 13 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dumna jestem z naszego Rządu

  Kim wy jesteście.Nowocześnie zakodowani , że obywatelom którzy wybrali obecny Rząd macie czelność oficjalnie pluć w twarz. Tak za łamanie prawa musicie odpowiedzieć!!!!!!. Domu Polska podpalić nie pozwolimy, ale musimy mieć porządnego wroga ,a nie byle kogo co łżą jak psy...., i opłaceni są przez obcych.

 • 64 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dziwi

  Czy PO za swojej kadencji nie robiła podobnie? Wtedy też nie dopuszczano posłów PIS, wyłączano mikrofony. Teraz jak rola się odwróciła to PO jest pokrzywdzone.
  A gdzie dobro POLSKI, które powinno być dla rządzących najważniejsze?

 • 64 10 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stas

  WSTYD i HANBA DLA PO,KOD I NOWOCZESNA = co robicie z POLSKA jestem zdania,że za takie wybryki co wprawiają nie dla się opisac dla zdrowego normalnego człowieka,ci ludzie sa chorzy trzeba im naprawdę porzadnego lekarza, Rzad poninien za takie wybryki ukarac i to porządnie,rzucenie i kładzenie pod samochody,obleżenie rozmównicy Sejmu itd.To CI chcą rzadzic naszym krajem!!! Nie możemy i nie dopuścimy WSZYSCY STANIEMY w obronie PIS i zwyciężymy!!!

 • 58 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do scenariusza powyżej ^^^^

  Całkowicie w 100 % się z tobą zgadzam.
  Najsłabsze jest to, że cały program opozycji to tylko i wyłącznie krytyka PiS-u.
  Oderwane od rzeczywistości i od koryta towarzystwo, spina się na maxa kiedy ich "święty" status QUO ma być cokolwiek ruszony !

 • 61 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  nawet mi się tego listu czytać nie chce, wszędzie kodziarze, nawet na expresie... Podpalacie Polskę, namawiacie do buntu i nienawiści, zachowujecie się jak wściekłe małpy. Zero szacunku i POKORY! Przegraliście, dajcie na luz. Ustalcie jakiś program i powalczcie w następnych wyborach. Bo jak na razie zależy Wam tylko na swoich układach, kasie i nienawiści do PiS. My się Wam tak łatwo nie damy.

 • 64 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman

  Całe szczęście że jeszcze w Polsce są normalni ludzie,samodzielnie myślacy i nie dający sobą manipulować przez wszelakiego rodzaju media.Aż przyjemnie jest czytac te komentarze,bo o tej odezwie to nawet nie ma co mówić.A tak na marginesie to zawsze mnie zastanawia dlaczego sobie postawili tą kropkę na początku,choć w polskiej ortografii kropka jest na końcu.Ale to chyba taka nowoczesność.

 • 65 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Krzysztof

  Precz z wami! KOD to jest jakiś chory twór. Wasza postawa jest nie godna Polaka. Żal i wstyd.

 • 60 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pan Ziemba

  Zdecydowana większość ludzi i tak wie o co ta szopka. Manifestują głównie rodziny i znajomi zainteresowani interesem, lecz niekoniecznie społecznym.

 • 5 20 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Krzysztof

  Wstyd jest pisać niepoprawnie. "Niegodna" piszemy łącznie "prawdziwy" Polaku.

 • 57 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # j.w.

  Państwo ze zdjęcia: w moim odczuciu takimi działaniami robicie sobie zły piar. Ludzie to nie tępe lemingi, mają świadomość że nie o demokrację (Demokrację?) tutaj chodzi.

 • 56 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wstyd i hańba

  Żeby do takich działań i czynów się posuwać jak kod.

 • 56 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do zaKODowanych

  Może teraz swoją ''budkę '' w Kartuzach POdpalcie albo POłóżcie jakiegoś KODziarza na ulicy -kłamcy oszuści , złodzieje , koryciarze .Jak pracować się nie chce to do domu . Nie wkurzajcie Narodu .POpaprańcy.

 • 64 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # BEEE

  Krzykacze z Nowoczesnej i Po dajcie popracować rządzącym.!! Matko przez tyle lat nie widziałąm w Sejmie RP na okrągło tylu posłów . Ci obecni rządzący pokazali jak pracować dla DOBRA NARODU, wszędzie POLSKIE flagi, wysoka kultura , odpowiedni ubiór , wiedza... Całym sercem jestem za Nimi !!! A Ci podrzegacze z opozycji po prostu boją się rozliczenia...

 • 58 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szósty król

  Nocna zmiana 2.0 nie przejdzie. Nie podpalicie Polski.

 • 60 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Haker bonzo

  Drodzy Państwo. Jak pięknie wygląda tutaj sytuacja z poparciem dla tego KOD :) Bardzo się cieszę że jednak ludzie potrafią sami myśleć i trzeźwo oceniają to co przedstawiają "sprzedane" media głównego nurtu. Internet jednak ma tą moc że trudno nim sterować. Pozdrawiam

 • 61 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wplywy

  Z drugiej strony opatrzcie jakie mają wpływy w zagranicznych firmach, że nawet mogą sygnał TV zablokować. Czy, aby na pewno nie jesteśmy kierowani przez zagranicznych pociągaczy sznurków?
  Czy Polska jest Polaków?

 • 51 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zróbcie porządek w gminach i powiatach

  Nie chcemy tu starych klik

 • 55 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # www

  Wszyscy co logicznie myślą KOD,Nowoczena,PO to nie są dla nas ludzie,widzimy teraz co wyprawiało PO afera za aferą okradanie i manipulowanie ludzmi i to na szczeblu władzy centralnej, wojewódzkiej,powiatu,prokuratury itd - musimy wszyscy z PIS walczyc dla nas i dla naszych dzieci a nie dla złodzieji

 • 49 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mam dosyć polityki

  Chcę cywilizacji na wsi. Dobrej drogi z chodnikiem, bezpiecznych przystanków dla dzieci i przejść dla pieszych, mądrej szkoły dla dziecka.

 • 14 58 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pisowkie trole w akcji

  Tego się można było spodziewać. Odezwały się pisolemingi, dla których Jarosław jest bogiem i zbawicielem. Zaczadzenie ich umysłów jest prawdopodobnie nieodwracalne. Uważają, że jak partia wygrała wybory to wolno jej wszystko. Łącznie ze spychaniem kraju w przepaść. Wstyd mi za was, bo działacze PZPR też kiedyś wychwalali kierownictwo jedynie słusznej, socjalistycznej partii. Wy dziś zachowujecie się tak samo. Wstyd! Opozycja dziś walczy o to, żeby nasz kraj nie cofnął się do czasów PRL, dlatego trzymam za nich kciuki.

 • 13 54 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  Oszołom pisowski w akcji. Sypią się bzdurne wpisy z jednego adresu. Kwintesencja chamstwa i agresji.

 • 5 28 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ www

  " musimy wszyscy z PIS walczyc dla nas i dla naszych dzieci a nie dla złodzieji"

  No tak. Twoja walka już przegrana. Przynajmniej jeśli chodzi o starcie z poprawną pisownią.

 • 15 57 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zatrzymajcie to szaleństwo!

  Dzisiaj nawet posłowie PiSu odchodzą z partii, bo nie akceptują tego, co wyczynia Kaczyński...

 • 59 9 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rrre

  PO NOWOCZESNA,KOD wSTYD robicie dla POLSKI - w telewizji tego już nie da się słuchac,ani na ulicy ani w KARTUZACH - pytam się skąd jesteście chyba nie z POLSKI!!!

 • 56 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stas

  Wstyd i Hańba dla PO NOWOCZESNEJ i KODU !!!

 • 49 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...............

  Wychodzi na to ,ze zbyt długo żyliśmy w pokoju ,nie potrafimy uszanować walki o wolną polskę przez naszych przodków.Gówniazeria nie wie co to jest bieda ile trzeba było stać po chleb więc głupieje.Po co te listy?

 • 51 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ależ zatroskani....

  ...........wspólna troska o własne koryto? . Precz mi z oczu ..... .n

 • 31 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ccc

  a plusy same się zbierają...

 • 47 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pomorzanin

  Ale ci obrońcy kodu to już widzę parę wpisów na temat ortografii i poprawnej pisowni wykonali... Dobra robota Panowie i Panie.. omijanie tematu wątku to jest to co większość z was potrafi najlepiej. Może tylko do tego się nadają. Powinno być KOO.. komitet obrony ortografii.
   
   
  Jak nie ma się nic do powiedzenia to się szuka tematu zastępczego. To samo serwowało nam PEŁO w czasie gdy na jaw wychodziły ogromne afery z udziałem ich polityków, działających na szkodę państwa polskiego. Oczywiście były "zamiatane pod dywan" bez wyciągania konsekwencji dla sprawców, a karano ludzi postronnych. Część z nich powinna ponieść karę więzienia.

 • 5 55 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stop PiS

  Ujazdowski z PiS powiedział właśnie, że odpowiedzialność za wszystko co się dzieje ponosi J. Kaczyński i PiS. I co teraz pisiorki? Dalej będziecie bronić swojego wodza?

 • 8 50 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygi

  PiS- ówkom i PiS-chłopcom powiem językiem śp. Lecha Kaczyńskiego (prezydenta):
  "spieprzajcie dziady". Tak powiedział przez opuszczone w aucie okno do bezdomnego na Pradze w Warszawie.

 • 34 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Zygi

  Odwracanie kota ogonem. Panie Zygi, to jest nie na temat artykułu. Nie o kulturę osobistą tutaj chodzi jakakolwiek by była, tylko o dobro kraju.

 • 35 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @stop PiS

  Ujazdowski już dawno mentalnie jest poza PISem tylko na papierze jest jeszcze w tej partii już niedługo będzie w Nowoczesnej i wtedy każdy się przekona dlaczego takie bzdury wygłasza i dlatego go TVN zaprasza i cytuje - proste!

 • 10 50 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS = Koryto+

  Skala grabieży państwowej kasy przez PiS jest tak ogromna, że szkoda słów, a niektórzy komentujący wciąż jadą z "wina Tuska":)

  Niektórzy są niereformowalni:)

 • 6 46 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # PiS = Koryto+

  ale oczywiście temat bardziej wiąże się z prokuratorem stanu wojennego Piotrowiczem, który w imieniu PiS wprowadza właśnie "pakiet demokratyczny"...

 • 5 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zenia

  Już Bismarck powiedział 'dajmy Polakom wolność to sami się pozabijają' Polska to chory kraj, chorzy z nienawiści ludzie, którzy piszą chore komentarze.Dziwicie się politykom że zachowują się jak świnie przy korycie? Jesteście tacy sami. Spokojnych świąt.

 • 49 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawda w oczy kole

  To co robi KOD i opozycja można zaliczyć pod zdradę lub co najmniej o czyny karalne.

  -Wzywanie policji i wojska do wypowiedzenia posłuszeństwa rządowi
  -Donoszenie do Unii Europejskiej na Polskę i robienie wszystko żeby na Polskę nałożyć kary
  -Nawoływanie do obalenia legalnie wybranej władzy.

  Co to jest?

 • 35 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .n bis po.

  dajcie że tym nowoczesnym darmozjadom uczciwą pracę to nie będą bzdur pisać .

 • 7 37 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # trudna sprawa

  im bardziej prosty i prymitywny elektorat, omamiony populistycznymi hasłami tym trudniej dotrzeć do rozsądku. Widać po hejterskich wpisach źe pis długo w Kartuzach będzie miał poparcie no chyba że szybko skończą się fundusze na 500+, misiewicze opanują atrakcyjne stanowiska, górnicy stwierdzą że wygaszanie kopalń to nic innego jak zamykanie.

 • 33 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  NIECH ŻYJE SZEŚCIU KRÓLI

 • 34 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kodomici

  PO, .N i KOD powinni zapoznać się ze znaczeniem słowa demokracja. Czego bronicie?
  Wysokie przywileje finansowe funkcjonariuszy SB to NIE demokracja !
  Okupacja sejmu to NIE demokracja !
  Chęć obalenia DEMOKRATYCZNIE wybranego rządu to NIE demokracja !

  Jak ktokolwiek może popierać ludzi, którzy z naszego kraju robią to co aktualnie obserwujemy?

 • 12 41 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @zenia

  Takich skrajnych emocji jak teraz za władzy PiS nie było nigdy , nawet w latach 50 za twardej komuny . To PiS sieje nienawiść mówiąc o pokoju .
  Teraz mamy typowy nawrót do centralnego sterowania przez komitet centralny .
  Nazwę można by bez problemu przerobić na PZP PiS . Przykłady można mnożyć ale przytoczę te najbliżej własnej skóry .
  Ubezpieczenia samochodów zostały podniesione na wniosek UKF - szczegóły poszukać można w sieci . Po co to , po to ,że trzeba wrzucić coś do kotła zwanego budżetem .
  Zobaczymy jak zwolennicy PiS BĘDĄ ZADOWOLENI , JAK PRZYJDZIE IM PŁACIĆ PO KILKA TYSIĘCY ZA UBEZPIECZENIE AUTA . W zamyśle damy z łasiczką ( pana z kotem ) będzie konieczność sprzedaży auta przez statystycznego emeryta i oddanie pieniążków na pomniki najlepiej do Torunia .
  Młody człowiek oczywiście także może jeżdzić na uczelnię własnym samochodem za kilka złotych pod warunkiem ,że na ubezpieczenie zarobi sobie za granicą , gdyż 3-5 tys za ubezpieczenie , w naszej rzeczywistości to kwota niewyobrażalna dla młodej osoby . Oczywiście rząd p....li ,że robi wszystko,żeby młodzi wrócili z zagranicy .
  Kolejna sprawa , sprowadzanie aut z UE . oWSZEM ,MOŻNA , ALE AKCYZA JEST MAŁA TYLKO DLA WYBRANEJ GRUPY AUT , czyli ten kto się wychyli i chce coś innego niż wszędzie przytaczana jako przykład toyota Yaris będzie obłożony cholendarnym jak to się kiedyś nazywało domiarem .

  To tak zwane dobre zmiany .

 • 33 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oko

  Najpierw nauczcie się robić prawidłowo przelewy

 • 29 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zaby z nowoczesnej

  podkładają nogi do podkucia gdy kowal konie kuje. Najpierw to niech wasi posłowie przestaną blokować mównice w sejmiea tym samym łamać prawo w sejmie a póżniej może pis a wami porozmawiać . I jeszcze jedno złóżcie się dla swojego lidera Petru na korepetycje z matematyki i ekonomi i j. polskiego wystarczy poziom gimnazjalny. Wtedy może nie będzie takich dyrdymał opowiadał i należycie rozliczy kampanie wyborczą bo inaczej będziecie utrzymywać tego ignoranta ze swoich składek i będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Albo lepiej od razu wpłaćcie na Caritas te pieniądze będzie przynajmniej jakiś z nich pożytek.

 • 27 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@zenia

  Prawie bym się z Tobą zgodził, gdyby nie fakt, że wypisujesz głupoty.

  Otóż, albo jesteś taki młody, że nie pamiętasz albo taki stary, że już nie pamiętasz ;)

  Gdzie masz centralne sterowanie ???? Czy teraz masz gospodarkę planową czy rynkową ?

  Czy ktoś odgórnie narzuca plany produkcyjne ? Czy dopłaty dla rolników idą z Biura Centralnego PZPR , czy raczej z Unii Europejskiej ?

  Obowiązkowe ubezpieczenia OC masz po to, żeby było z czego wypłacić jak ktoś w Ciebie uderzy swoim autem. Dotychczasowa polityka firm ubezpieczeniowych, ciągłe obniżanie składek przy wzroście odszkodowań, mogła spowodować załamanie rynku w tym zakresie. Stąd interwencja Komisji Nadzoru Finansowego.
  To nie ma nic wspólnego z łataniem budżetu.

  Każde państwo prowadzi swoją politykę w zakresie podatków. Widać wyższa akcyza jest konieczna. Co wcale nie znaczy, że mi się podoba. Ale nie znam nikogo. kto byłby zadowolony z wyższych podatków.
  Jedno jest pewne : śmierć i podatki.

 • 32 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stajszevsczi Boys - potrzebny rozsądek

  Hej, Wy z Nowoczesnej!
  Przestańcie dolewać oliwy do ognia!
  Niczym nie różnicie się od MARGINESU w Platformie i KOD. Jesteście tak samo NIEWIARYGODNI. Naruszanie demokratycznego porządku i atakowanie rządu, wybranego w demokratycznych wyborach, jest karalne. Wam trzeba DYSCYPLINY, bo źle rozumiana WOLNOŚĆ prowadzi do SWAWOLI. A Wasza WOLNOŚĆ, to ANARCHIA. Wstydźcie się za Waszą głupią odezwę. Jeżeli nie potraficie ocenić właściwie zaistniałej sytuacji w SEJMIE, to lepiej ZAMKNIJCIE GĘBY, JAK WROTA, BO NADMIERNIE WZRASTA DYSKUSJI CIEPŁOTA...

 • 31 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Polak

  Dajcie rządzić demokratycznie wybranemu rządowi, przestańcie robić zadymy pod sejmem. Macie 3 lata na zdobycie poparcia.

 • 7 30 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Stajszevsczi Boys - potrzebny rozsądek

  "Naruszanie demokratycznego porządku "

  Porządek demokratyczny najbardziej narusza PIS. Trzeba być ślepym by tego nie dostrzegać lub być ślepo wpatrzonym w Jarosława. Szkodnika, który dzieli ludzi, nawołuje do nienawiści i kolanem przepycha niekonstytucyjne, szkodliwe ustawy. Z Sejmu zrobił pośmiewisko i swój prywatny folwark.

 • 5 19 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karol

  Prawi i sprawiedliwi? Niestety nie.

 • 28 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czytelnik

  To my prosimy KOD i Nowoczesną - o zachowanie demokracji .
  Szczególnie Nowoczesna wyjatkowo niegodnie i niedemokratycznie się zachowała .
  Chcemy wolnych mediów i tolerancji ale tego żadamy od Nowoczesnej , bo wy jesteście tylko tolerancyjni dla własnych poglądów!!!!

  Albo Nowoczesna nie rozumie co się dzieje albo odgrywa rolę" pożytecznego idioty" sterowana i manipulowana przez starych wyjadaczy z SB

 • 7 31 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do polak

  Demokratycznie wybranemu czy demokratycznie przekupionemu 500+,tym zwabili ludzi obietnicami z których się wywiązują rujnując Polskię.2 lata i w jakim stanie jest Polska co będzie za dwa lata?

 • 9 33 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Helena

  Glosowalam na PIS. Niestety. Teraz żałuję. Czuję sie oszukana.

 • 8 25 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Poliszałqq

  Ja się pytam dlaczego minister sprawiedliwisci Zbigniew Ziobro podpisuje listę po zamknieciu glosowania? Czy nie zna prawa? Czy je lekcewazt? Czy zmienia? Czy co sie dzieje?

 • 32 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @helena

  To głosuj na KOD i nigdy więcej na PiS,też głosowałem na PiS i wstyd mi byłoby stać obok Ciebie .

 • 37 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kto dzieli ludzi?

  Kijowski,Petru ,Wałęsa,Schetyna i im podobni .

 • 29 6 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # EMERYTKA W 2017

  GDZIE W KARTUZACH JEST NOWOCZESNA - PODAJCIE ADRES
  PRECZ Z PETRU Z SCHETYNĄ I TYM PODOBNYM

 • 13 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # EMERYTKA W 2017

  TO REKOWA JEST Z NOWOCZESNEJ

 • 10 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Helena

  Wydaje mi sie że Twoja matkę na porodówce oszukali...

 • 26 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do podpisanych pod listem

  Naprawdę przeczytałam ten list i to jest po prostu ten sam poziom jak słynnych Pań z tejże Nowoczesnej
  Proszę wybaczyć ale nie wiem gdzie takie intelektualistki można złapać. Czasem są lepsze niż dobry kabaret, mnie najbardziej podobało się precz z dyktaturą kobiet ale to taki szczegół.
  Zły humor i brak kultury jak wszyscy widzieli był u tych Pań - ale to pewnie dlatego, że przyniosły do sejmu za mało kanapek.

 • 3 24 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Inteligecja protestuje w Gańsku

  Pospólstwo się kaczyzuje.

 • 27 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Poliszałqq

  Kukiz wyraźnie powiedział że wielokrotnie widział jak Schetyna, Kopacz i inni z PO wielokrotnie podpisywali listy po obradach i jest to powszechnie praktykowane zachowanie posłów więc jeśli mamy pretensje to miejmy je do wszystkich opcji politycznych i wszystkich mierzmy jedną miara.

 • 4 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # O ho ho

  O nawet ksiądz wikary się tutaj wpisywał!

 • 1 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # WIERNA

  KSIĘŻA PRECZ OD POLITYKI

 • 22 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pisiorek

  przez 8 długich lat peowcy i PSL kradli ile się dało, teraz chcą obalić demokratycznie wybrany rząd ? co to qrna jest ?

 • 22 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # AMBERGOLD

  w tej aferze widać jasno jak za PO działało tzw teoretyczne państwo - działało ale tylko teoretycznie ;)

 • 24 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # DO AUTORÓW PISMA

  WZYWAMY WAS PRZESTAŃCIE JĄTRZYĆ ,SIAĆ ZAMĘT.
  WZYWAMY WAS DO PRZESTRZEGANIA PRAWA I DEMOKRACJI, KTÓRE ŁAMIĄ WASI KOLEDZY PARTYJNI W STOLICY,

 • 22 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jurij

  Ten cały KOD jest tak wiarygodny w walce o demokracje, że aż musi się posiłkować ludźmi z lewicy (czyt. ANITIFA) na demonstracjach. A Wasz guru zapłacił już alimenty czy dalej rosną??

 • 25 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anna

  Kto protestuje? Protestują osoby, które mają po 19000 emerytury, ich dzieci i wnuki - no bo jak wyżyć za 2000 zł/mies.? Chcieli obalić rząd a jedyną ich ofiarą została pizzeria DA GRASSO OCHOTA :)

 • 17 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # no nie mogę:)

  Do sytuacji "bez precedensu" szanowna kartuska .Nowoczesna to doszło, jak wasz lider pan Petru zamieścił wpis o treści " Nasza konstytucja ma 225 lat /.../ Trzyma się świetnie, choć PiS uparł się by przeszła przymusowy lifting. Wierzę, że mimo przejściowych niedogodności będzie nas chronić przez kolejne stulecia". Poseł RP przekonany o tym , że pracuje w oparciu o konstytucję 3 - go Maja? O jakim łamaniu prawa Państwo piszą? Żeby wiedzieć , ze łamane jest prawo to wypadało by wiedzieć , jakie obowiązuje?To jest żenujące i osobiście jako zwykły obywatel jestem zniesmaczony nie tylko takim brakiem elementarnej wiedzy ale i tym "cyrkiem", który wczoraj dokonał się w Parlamencie. ja oczekuję, ze ludzie którzy kierują moim krajem będą się zachowywać na poziomie a nie wywoływali karczemne awantury. WSTYD!

 • 27 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # polka

  Jak wybory wygrał PiS TO DAJCIE IM ŻĄDZIĆ TE 4 LATA, a nie przeszkadzajcie.Czegoś się boicie,że nie chcecie dać im żądzić.PiS Chce każdego rozliczyć i tu jest szkopuł i prawidłowo niech nie uczciwych rozliczą....

 • 19 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ale jaja, ale jaja

  "Dość dyktatury kobiet" -Joanna Scheuring-Wielgus

 • 13 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # twin

  Taczi dzëwactwa mają dzis swój môl w propagandze òpòzycji przëwòłiwanié stanu wòjennygò etc.Kòmu je pòtrzébnô ? Doczegò? Do òbsrukcji-dzisdniowô robòta rządu doch jidze do przodku we wszëtczich czerënkach
  Zamiast żëczec redosce na Swiãta!!!To mô bëc darënk na Gòdë?Taczi zapewnile nóm Pòlôkóm ùbëtk.Nie rozmiejã téż tegò,że të cyferblatë òpadłé aż tak głãbòkò.Naród dô sobą rżądzëc, jak sã przekònô, że je to władzó patrioticznô i sprawiedlëwó(nié złodzeje)Naród muszi miec taczi rząd, co bãdze realisticzné Za taczi rząd je w stanie ùmrzec.W jimiã czegò próbują sã ùgrôżac? Pò latach zaczinô bëc dobrze. Naród szukôł rządów w PO -PiS-u,Të PO-wcë zapiekłém zajaddim ataka doprowadzëlë do ćżegò?A óstatni 8-lat co wërôbielë przë pełni władzë?Pólokama wiëdno rządzële òbcy, a do tegò pòtrzebòwëlë bufònów, konfidentów Tak téż chcelebë daliPòprzédniò òpòzicjô wskaziwała patologiô na chtërna bëlo przëzwòlenié rządzących(chòc slepi jak nie widzôł to czéł)Ta òsmiornica rosła corôz barżi i jak sã z nima ùpòrac teru?Jak òni są òbłowioni?Teru jim je wszëtkò równo- òsmiésziwac sa czë prowòkòwac, óczerniwac, konfabulowac-pòrozdôwac òbcym to co jész mómë- taczi mają nas legitimizowac- do czegò óni sã pòsiwają co òni pùbliczno wërôbiają-antagònizëjô lëdzi??Wszętce doch ni mają zdeformòwóny òsobòwòsce-Spòkónéch Swiãt i magicznégò Now...

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @twin

  Pisz po polsku bo chyba tylko ty sam się przeczytasz , ewentualnie jeszcze jedna , dwie osoby. Kaszubski sobie na festyn albo jakieś zebranie zostaw, bo ja z dziada pradziada Kaszubem jestem i ten język znam, ale ten którego teraz uczą ma niewiele wspólnego z tym językiem którym moi dziadkowie mówili.

 • 0 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @twin

  dziekujemy za pisany poprawna kaszubszczyzna komentarz...jewgenii ;))

 • 21 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stefan

  Teraz wyrażnie widac będzie,że notowania Nowoczesna,PO i KODU spadną do 2% ich notowania wyrażnie mocno spadną w dół.

 • 19 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ala

  Te ugrupowania nigdy nie mają szanse do rządzenia w naszym kraju do tego nie dopuścimy!!!

 • 15 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ala

  Te ugrupowania nigdy nie mają szanse do rządzenia w naszym kraju do tego nie dopuścimy!!!

 • 19 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Trzeba mieć tupet ,żeby coś takiego napi

  Trzeba mieć tupet ,żeby coś takiego napisać-wzywać do potępienia . Oczywiście tych którzy do tego doprowadziil-prowokatorów

 • 19 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rrr

  Minister wypowiedział się ,że CI ktorzy okupowali mównicę w Sejmie i poza sejmem niektórzy zostaną w odpowiedni sposob ukarani i to bardzo dobrze.

 • 1 11 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ rrr

  "Minister wypowiedział się ,że CI ktorzy okupowali mównicę w Sejmie i poza sejmem "

  Ta mównica poza sejmem to jaka mównica?

 • 18 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wzywać, to Wy sobie możecie.

  Zabrali wam zabawki, i nie możecie się z tym pogodzić.
  czas rozliczeń nadchodzi.
  Ci w imieniu, będziecie się podpisywać cieniutkimi literkami.

 • 20 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KINGA

  CI CO OKUPUJĄ MÓWNICĘ W SEJMIE NIE POWINNI DOSTAĆ WYNAGRODZENIA ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2016 POSŁOWIE Z PO iNOWOCZESNEJ

 • 10 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rozwôżmë co sã dzeje

  Kaszébi ?- co taczi prowokatorze próbują midze nama miészac? -Mëslelësme.że PO zachòwô w tich 8 latach jaczis standartë przëzwòitosće-bëlësmë naiwni -to béł jëden wiôldzi szwindel(òszëkaństwò) W taczi chwilë chdze szërzi sã òbùda, dze szargają naszą wórtnotô,jak je takó wòla spróbùjta w kòżdi gminie pòwòłac Kòmitet PiS-u bë bronic naszié òdwieczné tożsamòsce Adresa Pis-u na stronie

 • 20 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gggg

  Podczas rozróby przed okrągłym cyrkiem reporter pyta co tu robicie? Rozlega się kwik świń odsuniętych od koryta.

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rozwôżmë co sã dzeje

  Przepraszam- mam na myśli wszystkich mieszkańców Kaszub- Prośba - sugestia powyższa rodzi się w momencie pojawiania się symptomów inwigilowania i namawiania mieszkańców do anarchii przeciw rządowi

 • 21 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karol

  Osobiście popieram PIS.
  Widzę że niektórzy nie mogą się pogodzić, z przegraną i z tym że nie żądzą.

 • 6 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bartek

  Bo trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść nie pokonanym...

 • 19 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do nowoczesnych

  PO pierwsze, pan profesor nie wie co znaczy fałszować listy? pan Ziobro nic nie fałszował, trzeba wziąć pod uwagę to, iż dalsze obrady toczyły się pod presją, w nietypowych warunkach, podpis mógł uzupełnić nawet po obradach! przykre, że profesor Chmaj tego nie rozumie,
  PO drugie: Liberum veto zostało zniesione przez Konstytucję 3 Maja, więc proszę Nowocześni mi odpowiedzieć co też chcieliście wtedy osiągnąć?
  PO trzecie: nie ma zgody na robienie cyrku z instytucji Sejmu Polskiego! jak nowocześni wytłumaczą zachowanie na mównicy cyrkowca z Wrocławia, niejakiego Mieszkowskiego swojego posła, który to podskakiwał na zielonym dywanie w czasie okupowania sejmowej mównicy?
  PO czwarte: jak wytłumaczyć zachowanie kolejnych cyrkowców skupionych "tłumnie" przed Sejmem skaczących po Koderkach i Koderach i wpychających się pod auta wyjeżdżających członków Prawicy i udających nieboszczyków ???
  oszczędzę już tu Państwu prawdziwych powodów wszczynania burd wśród Polaków przez żołnierzyków Petru i kitki,

 • 1 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # spokojnie

  Rząd Szwecji wprowadził w gminach procedury na wypadek wojny, działania Rosji są tego powodem. Polacy sami się wykończą, może trzeba modlić się o wojnę aby w narodzie zapanował pokój

 • 14 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tola

  Księża i całego duchowieństwo w Polsce to też obywatele , mają prawo się wypowiadać na temat polityki . Dziwi i smuci mnie tylko jedno ,że Pis , który w większości to katolicy są bluzgani i wyśmiewani tylko dlatego ,że wierzą w Boga ! A Kod i Nowoczesna oraz z chwiejną w swoich poglądach PO ,chcą zrobić nam w POlsce drugą Holandię, do tego dążą do IV rozbioru naszego kraju (Rosja I NIemcy się już szykują). Smutne to ,że przez 8 lat rządów opozycji sprzedali oprócz Lasów Państwowych już wszystko, zaprzestano mówić i uczyć o patriotyźmie i...dużo by pisać. NIE dla ludzi , którzy chcą zniszczyć moją OJCZYZNĘ !!!

 • 22 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wolne media

  Dzisiaj niejaki Rzepliński wpuścił do państwowej instytucji jaką jest TK jedynie stację TVN ,panie Rek gdzie pana oburzenie????????

 • 20 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # coś niebywałego

  niedawno, demonstrowały związki, pracownicy,
  ale się porobiło !
  Teraz przegrani politycy, próbują wciągnąć wyborców.
  Wy to możecie to sobie wzywać, Wasze zabawki zabrane.
  Teraz czas rozliczeń.

 • 19 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wesołych świąt, platwormelsi i kodowcy

  zostańcie tam do stycznia

 • 7 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Jedno pytanie do Nowoczesnych w prawie! Czy znacie Państwo drogę prawną w sytuacji, kiedy urzędnik wydał decyzję niezgodną z prawem (nie chodzi tu o decyzję niezgodną z oczekiwaniami Nowoczesnej)? Moje własne doświadczenie uczy, że urzędnicy naszego magistratu potrafią w jednym swoim piśmie zawrzeć kilka decyzji niezgodnych z prawem. I co? Czy można takiego urzędnika wywalić fizycznie z fotela, jak Nowoczesna Marszałka Sejmu RP! Na jego bzdurną decyzję służy odwołanie, zaskarżenie decyzji! Podobnie jest z trzema sędziami TK. Nie ważne, że być może wcześniej doszło z jednej czy z drugiej strony do zawirowania prawnego. To trzeba wyjaśnić na spokojnie. Jedno jest pewne. Tych trzech sędziów ma również swoje prawa indywidualne. Oni też mają prawo wprost stosować konstytucję. A w konstytucji zapisano ich prawa i obowiązki. Nie są giermkami Rzeplińskiego!

 • 6 21 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ten zajadły atak w komentarzach

  jasno pokazuje, że PiS szalenie boi się odnieść do oskarżeń, a przede wszystkim debaty, podczas której musiałby rozmawiać na argument.

  Lepiej anonimowo hejtować online niż stawić czoła z otwartą przyłbicą. Taka partia:)

 • 17 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nic dziwnego

  na tym POrtalu obowiązuje .nowoczesną cenzurę

 • 18 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszeba

  Lansują się, bo nikt ich nie zna i nie mają pomysłu na poprawienie jakości w powiecie kartuskim.

 • 0 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wesołych świąt, platwormelsi i kodowc

  Bóg zapłać

 • 17 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # SCE

  Krzysiek, znajdź prawdziwą pracę

 • 18 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  Trzeba być naprawdę zdesperowany aby podpisać się imieniem i nazwiskiem pod zmanipulowanymi czy wręcz wykreowanymi wcześniej sytuacjami. Marszałek wykluczył posła Szczerbę, gdyż był on kolejnym osłem, który kontynuował destrukcję obrad. Znane ze sportu wykluczenie za falstarty poprzedników. Jeżeli któryś z posłów (poseł = wzór zachowania zgodnego z prawem) uważał decyzję za niezgodna z prawem, to zna pewnie prawo. Uniemożliwienie urzędnikowi publicznemu wykonywanie swojej pracy, pełnienie swoich obowiązków jest czynem karalnym. Czy na rozprawie sądowej można wejść na miejsce sędziego uniemożliwiając mu prowadzenie sprawy? Wszyscy posłowie okupujący mównicę, pozostający na niej po wezwaniu do jej opuszczenia, powinni być automatycznie wykluczeni z obrad Sejmu RP i wyprowadzeni z sali (precedens z posłami Samoobrony). Takie jest prawo! Jesteście naprawdę Nowocześni durnie, na poziomie waszego Petru.

 • 18 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # marek

  Nowoczesna i Platforma to nic innego jak komuniści i ich potomkowie oderwani od koryta ale jeszcze te renty ubeckie (22tyś) nie zostały okrojone te 2 tyś to i tak za dużo powinny być jak z KRUSU

 • 17 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ten zajadły.....

  ale to nie pisiory blokują mównicę sejmową, to nie pisiory biegają z komórkami jak wściekli żeby sprowokować kochanego prezesa, to nie pisiory kładą się na ulicach jak prezes jedzie na grób swojego brata na Wawel....czy ty nie widzisz że to szKODniki dążą do wojny domowej ?

  Zgoda co do jednego - PiS nie jest bez winy np w sprawie z TK ale nie nawołuje do wojny ;)

  zauwaz, że opozycja chce obalić legalny rząd tylko dlatego, że koryta im się urwało, nawet AGORA zwalnia dziennikarzy - a wiesz dlaczego ? bo Pisiorki nie zlecają im już ogłoszeń o wielomilionowej wartości - zacznij myśleć bo to nie boli .

  i na koniec - a kto powiedział, ze nie można w Polsce zmienić ustroju ? mi się podoba PiS i wolę trzymac z nimi nić z liberałami, którzy tylko kradną i każą ludziom pracować do śmierci .

 • 19 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie Wojtku ja się tylko pytam :)

  Nie można zadać pytania czy Nowoczesna broni emerytury szefa zabójców ks Popiełuszki ??
  Czemu to usuwacie?Takie są wolne media i moje prawo konstytucyjne tak postrzegacie? A art 52 konstytucji olewacie? Ta emerytura wynosi 6 tyś ,nie wolno pytac?
  przezabawne,że w krzyku Reka i spółki o wolne media sami cenzurujecie jak zawodowi cenzorzy
  hehehehe
  Panie Rek ,larum czyń!! zamach na wolność słowa u Drewki !!! Blokadę rób,na ziemię się rzuć jak zabity trochę :)

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  W Polsce nie ma wybuchów wulkanów, trzęsienia ziemi i innych tragicznych zdarzeń na tak wielką skalę jak gdzie indziej. Mamy za to inne siły, zjawiska ... ludzkie, które prowadzą wprost do niezgody. Dedykuje im wiersz Jacka Kaczmarskiego
  "Prosty człowiek"
  Ja prosty człowiek - wierzę w słowo.
  Powiedzą - wstań i idź - to idę.
  Zarabiam ręką, a nie głową
  Nie grzeszę pychą, ani wstydem.
  Dla ludzi mam otwarte drzwi,
  Niewiele zabrać można mi,
  Ale jak ktoś mi da po pysku -
  Oddam z nawiązką
  - Ja nie Chrystus!

  Ja prosty człowiek - mądrym ufam,
  Sprytnym nie wchodzę raczej w drogę,
  Mówię niewiele, chętniej słucham,
  Pojmuję to, co pojąć mogę.
  Dla głodnych talerz mam i stół,
  Z tego com zebrał - oddam pół.
  Ale jak sięgnie ktoś po wszystko -
  Łapy przetrącę
  - Ja nie Chrystus!

  Ja prosty człowiek - krwi oszczędzam,
  O byle co jej nie przeleję.
  Milsze mi życie niż śmierć nędzna
  Za obietnice i nadzieje.
  Bliźniemu też użyczę krwi
  Byle starczyło jeszcze mi.
  Lecz niechby ktoś mi kroplę wyssał -
  Z gardła wyszarpię
  - Ja nie Chrystus!

  Ja prosty człowiek - cóż mi skarga?
  Kadzą mi albo palcem grożą.
  Każdy swój krzyż przez życie targa,
  A jeszcze kamień mu dołożą.
  Dźwignę to dobrze, nie - to nie:
  Drżyjcie, gdy krew zaleje mnie!
  Zaleje mnie!

  Jacek Kaczmarski
  05.06.1993

 • 16 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czego jeszcze chcecie ?

  majdan ,Berlin ............dla władzy???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????nowoczesne poniewiemco!

 • 2 19 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cayak

  nie chcemy talibanu katolickiego gdzie w szkołach będzie uczyć się kreacjonizmu a nie teorii ewolucji gdzie badania naukowe będą objęte klauzulą sumienia szkoda że w zamętach historii Polska nie ostała się protestancką czyli bardziej cywilizowaną bardziej racjonalną

 • 20 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nieudany zamach stanu

  Teraz PO i Nowoczesna po takim nieudanym zamachu stanu będą miały poparcie na poziomie 2-3%.

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # 444

  @cayak! Jak teoria ewolucji wytłumaczy fakt, że mózg ludzki "wyewoluował" na zapas? Człowiek wykorzystuje jego możliwości zaledwie w kilku procentach, a ty może wykorzystujesz go ledwie w promilach.

 • 0 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cayak

  wystarczy go wykorzystywać nawet w promilach cogito ergo sum

 • 22 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Drewka...czego się pan boisz?

  Dlaczego ten artykuł został przesunięty do rubryki "opinie" nawet go nie ma na głównej w "top 10" najczęściej czytanych po prostu ślad po nim zaginął...oj słabe to, ludzie to widzą mi byłoby na pana miejscu wstyd.

 • 0 20 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Drewka..

  I dobrze, że ci wstyd bo czepiasz się a nie wiesz o co - art. cały czas był w "Opiniach". Kto chce to znajdzie, wystarczy jedno kliknięcie. Ale jak zwykle trzeba poszukać dziury w całym. Słabe to, oj słabe...

 • 27 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Info

  TAK WYGLĄDAŁY SPONTANICZNE PROTESTY OPOZYCJI.

  13 grudnia zgłoszenie manifestacji pod sejmem na 17 grudnia
  14 grudnia zamówienie sceny pod sejmem
  15 grudnia wydruk banerów
  16 grudnia zamówienie 1000 kanapek dla protestujących

  17 grudnia SPONTANICZNY protest w obronie (nie zagrożonych) mediów

  Ludzie z całej Polski otwórzcie oczy i nie wierzcie tym kłamcom z opozycji.

 • 20 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tak spokojnie

  Wyszło kiepsko,Rek i koledzy sądzili,że błysną ,zrobią wielkie halo a tu wstyd,dostali zyeby ,artykulik zniknął szybciej niż taki o kałuży na Węglowej.

 • 21 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Fałsz, kłamstwa prowokacje

  Taki element ma czelność coś takiego napisać!To śwadczy o ich osobowości - z kim ich można zidentyfikować- właściwie całą Now- napewno gorzej niż Samoobrona-wypowiedzi Komorowskiego. Sznejfelda Grabca ,jakiegoś Brezy, Schetyny,Kierw KOProwokatorów

 • 19 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Naruszanie praworządności

  Czym stała się mównica Deprawowanie społeczeństwa ,młodzieży
  Wniosek o odebranie immunitetu Szczerbie( i nie tylko)- jest konieczny- -i karać w ciągu 24 h

 • 13 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Eks..K

  Jakie zlecenia przyjmujecie by szkalować legalny wresżcie rząd -od prowokatorów-ciekawe za jaką kasę robi się te podłe czyny.Otwórzcie cyferblaty

 • 15 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rek

  Panie Rek, czy Panu rozum odebrało ???!!!
  ct. "moment, w którym Zbigniew Ziobro fałszuje dokumenty podpisując obecność podczas głosowania już po zamknięciu sesji Sejmu (znany konstytucjonalista, prof. Chmaj uznał, że za takie zachowanie Zbigniew Ziobro powinien „natychmiast stanąć przed Trybunałem Stanu”),"
  TAKIE bzdury Pan przyjmuje - widać, że nie ma Pan pojęcia o prawie. Miejsca brakuje, żeby nauki Panu udzielać, ale proszę poczytać komentarze, orzecznictwa dot. przestępstw fałszowania dokumentów-art 270 i dalej, myślę, że nawet Pan jest wstanie to zrozumieć.
  A może Pan wie jakie to zawinienia; blokowanie SEJMU i nie dopuszczenie władzy ustawodawczej do działania ??? swobodnego przejazdu, przemieszczania się Pani Premier RP?, kładzenie się łobuzów na ulicy ? zakłócanie ciszy nocnej przez awanturników ? itd, mam nadzieję, że zostaną przykładnie ukarani! Widocznie przykład biorą od tego co po stołkach w Japonii skakał, ale tam mu nie pozwolili za dużo.
  Pan, Panie Rek chciałby debatować? a czy zastanowił się Pan, kto chciałby z Panem DEBATOWAĆ? za kogo się Pan ma, niech Pan z Marcińską sobie pogada, tak z Ewą Marcińską, a potem marzy!!!

 • 15 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # i o to chodzi @Rek

  chłopakowi się zamarzyło ,że coś wypyszczy i ubzdurało,że coś znaczy :)

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przë nich je Môrcënskô-?/ a jô uw

  przë nich je Môrcënskô-?//!!!!

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Towarzysze ZOMO-wcy władza wzywa WAS

  Znów WICHRZYCIELE wychodzą na ulice (jak w 1970, 1980) i trzeba się z nimi rozprawić... Pomożecie ?? Odbiór ekwipunku służbowego w wyznaczonych punktach.

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czy ORMO-wcy też są wzywani ?

  Mój sąsiad ciągle ma gotowy mundur i białą pałkę (zawiadomić go ?)

 • 2 13 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kto podniesie rękę na władzę PiSowską ..

  to władza PiSowska mu tą rękę ODRĄBIE, jak powiedział nasz premier Józef Cyrankiewicz w 1970 roku. Wiedział co mówi, bo był premierem ponad 20 lat.

 • 3 7 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mój mąż przewraca mnie, kopie i opluwa

  codziennie, ale ma do tego prawo, bo go sobie legalnie wybrałam na męża.
  Chociaż rodzina mówi, że dokonałam NAJGORSZEGO z możliwych WYBORU, mimo, że ostrzegali mnie przed nim przez 8 lat (ale to JA mam rację, JO ? - no i kocham go coraz bardziej po każdym wyjściu ze szpitala).

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Mój mąż...

  No kto by to wytrzymał jakby go przez 8 lat "rodzinka" gnębiła, oszukiwała i ogólnie
  "...,.... i kamieni kupa". WYBORU dokonałaś najlepszego z możliwych tylko się od tej swojej "rodzinki desperatów" uwolnij - powiedz im "Sorry, taki mamy klimat" a "mąż" cie przytuli i chociaż zdradzałaś to wybaczy i nie dostaniesz więcej bęcków:)))

 • 3 17 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bartek

  Jarek i spółka się gubią. Męczą się, i niestety skutki tego odczują POLACY. Burdel nam robią w POLSCE i chcą się schować ze swoją swawolą przed SUWERENEM.

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Mój mąż ...

  "Legalnie go wybrałaś" więc masz, co lubisz... Mam nadzieję, że nie łamie kości także innym, które go nie wybierały ? Jeśli tak, to nie pociągnie długo twój damski bokser. Zwykłymi parasolkami zatłuką gnoja.

 • 17 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Roman Sieradzki

  Nazwa Partii Prawo i Sprawiedliwość, straciło swoją nazwę po wyborach w 2015r, gdy pan Prezes Jarosław Kaczyński założył Tajne Stowarzyszenie Ochrony Działaczy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, nie informując o tym fakcie, swoich działaczy niższego szczebla, tym samym łamiąc statut partii. Tak zachowują się ludzie którzy zapadają na tę chorobę, zwaną miażdżyca umysłowa, o której już wcześniej pisałem. Ta choroba u pana Kaczyńskiego postępuje w bardzo szybkim tempie, jest to zauważalne w wypowiedziach i reakcjach tego pana, jak reaguje na krytykę pod swoim adresem. Jest to choroba zaraźliwa, ponieważ wszyscy Posłowie i Senatorowie zarazili się tym wirusem. Jak obserwuję ten wirus zaatakował także struktury Powiatowe tego Stowarzyszenia. Dlatego się dziwię, że Nowoczesna chce prowadzić dyskusje że Stowarzyszeniem, bo partia PiS-u przestała już istnieć rok temu. To Stowarzyszenie Ochrony Działaczy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej złamało wszelkie zasady demokracji w swoich strukturach, dlatego łamanie prawa, przez to Stowarzyszenie będzie na porządku dziennym, dlatego proszę przygotować się na łamanie prawa w imieniu prawa. Czynić to będą także Ci którzy kiedyś w przyszłości wygrają wybory, będą postępować tak samo, bo poprzednicy zostawili im takie prawo, do łamania prawa.

 • 10 16 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do ROMANA S Wyżej

  Uwielbiam i cenię ludzi zarażonych wirusem NAPRAWIANIA POLSKI - MOJEJ UKOCHANEJ OJCZYZNY . Niech Żyje PIS , Niech Żyje!!! I działa nadal . A krzykaczom dziękujemy

 • 10 3 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dla zakodowanych.nowoczesnych POdpalaczy

  tym co protestują pod sejmem MAMROTA ALBO BIMRU trzeba dać.

 • 2 12 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rozpruł się CHÓR WUJÓW jarosławionych

  i kupa zapiewajłów refren sekty intonuje, a Putler graby zaciera.

 • 6 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zaniepokojeni

  KOD PO .N = rodzimi, podpalacze, terroryści ?!

 • 8 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMR

  Po co komentować? Jest legalnie wybrana Władza i nie ma o czym debatować! A tym co nie pasi to wypad na białe niedźwiadki! Brawo PIS!!!

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ KMR

  Ktoś ty jest ?
  SPISIAŁY KMIOTEK

  Jaki znak twój ?
  SIERP i MŁOTEK

  Gdzie ty mieszkasz?
  W wolskim kraju

  A dlaczego ?
  JA NIE ZNAJU !!

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Uciekliśmy od zamordyzmu na 25 lat ...

  ale część zatęskniła za nim ponownie, bo mamy 19% "kacapskich" łbów i rozumów. Gdzie nam się pchać do centrum Europy, no gdzie ?? Kierunek Białoruś, Kazachstan i Uzbekistan - M A R S Z !!

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Uciekliśmy od zamordyzmu ...

  Jeśli połowa społeczeństwa ( NARODU ??) zbojkotowała wybory, to umożliwiła ZACZADZONYM przez sektę zagłosowanie na nią, bo obiecała im prezenty. Obecnie w kasie widać dno, na dalsze prezenty ich nie stać, więc przykręcają śrubę i biorą za twarz, bo wiedzą, że nawet "zakochani w nich" zaczną wkrótce wierzgać. Za półtora roku połowa się wyprze, że popierała sektę, a za 2 lata 3/4 dołączy do protestujących. Kto nie wierzy, niech napisze, co myśli obecnie, włoży do koperty, zaklei - i przeczyta to w grudniu 2018... Za dwa lata spadnie ze stołka, czytając swoje dzisiejsze "mądrości". Ciemny lud wierzy krętaczom, dopóki nie zabraknie na kiełbachę ...

 • 3 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wyżej @ uciekliśm...

  Zdziwisz się jeszcze...Kopara Ci opadnie ...Tylko dajcie popracować Rządzącym ! Opozycja -Milcz ,mieliście swoich dla Was tłustych Lat , teraz Basta!

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do DO wyżej

  Bez komentarza.Trudno dyskutować z kimś tak prymitywnym i zaciekłym. A może Tobie za to płacą, żebyś wypisywał takie bzdury . Wstydż się

 • 3 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # serdeczne życzenia

  chcę wyrazić wdzięczność nowoczesnej zakodowanej oPOzycji za wzrost poparcia w sondażach dla Rządu najjaśniejszej Polski.A wszystkim ludziom dobrej woli życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia .

 • 4 8 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do uciekliśmy

  Jakie to smutne. Ale Polacy to taki specyficzny naród , który musi być kopany i trzymany pod butem , a jak dostanie jeszcze 500 plus ...... to już pełnia szczęścia . Rozbiory , komunizm , a teraz kaczyzm. Jakie to smutne

 • 2 5 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do uciekliśmy

  A mury runą , runą , runą .........

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # TO JUZ JEST KONIEC..............

  darmozjady do domu a do pracy w sejmie powołać następnych z list wyborczych. Anarchiści z poparciem z opanowanym przez lewaków parlament z brukseli na czele ze słońcem peru niech znajdą uczciwą pracę na mrozie czy w słońcu tak jak miliony Polaków .

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ to już jest

  Bez komentarza . Twój wpis świadczy o Twoim poziomie umysłowym,/ poziom zero/ czy poziomie agresji, Ciekaw jestem ile płacą Ci za takie wpisy?????

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jaki wstyd, jaki wstyd ......

  Zdrajcy precz z Polki . Nałóżcie chusty na głowy i krzyczcie jak niegdyś trędowaci -,żeby zwykli ludzie mogli omijać was z daleka . Młode wilki doskoczyły do basiora i chybiły teraz powinny pójść w polityczny niebyt. Kto POpiera zdrajców ten wstydzić się powinien .

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo dla polskiego rządu

  wzywamy nowocześnie zakodowanych do natychmiastowego potępienia łamania prawa i demokracji w Polsce przez gówniarzy nie znających swoich obowiązków poselskich-za które my Naród im płacimy. Dzieci do domu do mamy do taty, po dobre wychowanie , a potem na salony.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.