Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

List. Już nie boję się iść do ginekologa

Opublikowany: 2017-10-03 13:34 Autor: nadesłane

Jestem kobietą już po siedemdziesiątce. Przez wiele lat jak ognia unikałam wizyty u ginekologa. To był błąd. Dziś wiem, że nie ma się czego bać i nie ma co odwlekać wizyt. Tylko w ten sposób można uniknąć naprawdę poważnych chorób - pisze pani Agnieszka.

Drogie Panie, nie tylko te w podeszłym wieku. Chciałabym podzielić się z wami cenną dla mnie i być może dla Was informacją. Ostatnio bardzo dużo w mediach mówi się o profilaktyce i konieczności badania szyjki macicy. To bardzo istotne i ważne, zważywszy na wzrost zachorowań w ostatnich latach na raka szyjki macicy właśnie.

Ale ja nie tylko na to chcę zwrócić uwagę, ale ogólnie na sam problem odwlekania wizyty u ginekologa. Jestem kobietą już po siedemdziesiątce. Przez wiele lat jak ognia unikałam wizyty u ginekologa. Zawsze znalazłam wymówkę i sto argumentów, by nie pójść na wizytę. Tak minęło kilka lat, a może i kilkanaście.

Zdjęcie ilustracyjne. fot.archiwum/W.Drewka

Dzisiaj bardzo się tego wstydzę, ale to nie jest już teraz ważne. Ważne jest to, że poprzez dolegliwości, które mnie nękały w ostatnim czasie w końcu trafiłam do lekarza. I od tej wizyty, polecam wszystkim kobietom w moim wieku, młodszym i najmłodszym wizyty u ginekologa w przychodni na osiedlu Wybickiego w Kartuzach.

Podczas pierwszej wizyty dzięki pielęgniarce położnej i panu doktorowi Piotrowskiemu na zawsze przełamałam strach przed wizytami w poradni K. Drogie panie jeżeli macie wątpliwości, boicie się wizyt, nie wiecie jak wizyta będzie przebiegała, jak się tam poczujecie – zapewniam was z całą stanowczością, że absolutnie nie ma się czego bać.

Ja przełamałam swój lęk i przekonałam się, że w gabinecie można liczyć na profesjonalną pomoc, wszystko odbyło się bez stresu, w miłej atmosferze. Nie wstydziłam się, nie zaznałam żadnego upokorzenia, a wręcz przeciwnie. Dzięki temu w odpowiedniej chwili zatrzymałam też postępującą chorobę i mogę dzisiaj się tym z wami podzielić. Proszę nie odwlekajcie wizyt w poradni. Czas ma tu wielkie znaczenie, i nie każda kobieta będzie miała tyle szczęścia co ja zwlekając z wizytą.

Agnieszka z Kartuz

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [23]

 • 8 5 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pacjentka

  Nigdy w życiu u tego Pana!!! Najgorszy ginekolog z jakim miałam styczność
  !!

 • 7 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazia

  A ja się zgadzam z panią Agnieszką i położna i pan dr. Piotrowski zawsze dla mnie mnie są mili. Z przyjemnością tam chodzę i polecam!!!!!

 • 5 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  A ja polecam bardzo dobry ginekolog.

 • 5 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # no nie !!!!

  zgadzam się z w/w , było to co prawda 18 lat temu , na szczęście po wizycie nie poroniłam . Córce nie pozwolę tam pójść.

 • 7 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Smutne...

  Moja mama 30lat temu chodziła do dr Piotrowskiego, ja tak samo - dwie ciąże i wszystko w porządku... Żyjemy, jesteśmy zdrowi i zadowoleni... !! Nie oczerniajmy nikogo, lekarz to też człowiek.

 • 9 4 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dr.ewka

  Uwaga List Sponsorowany?- następna wizyta gratis

 • 8 7 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazia

  To nie jest list sponsorowany, tylko opinia czytelniczki. A wizyty tam dla wszystkich są gratis trolu ;-) Widać jak tylko chcesz pojątrzyć. Nic nie wie a pisze. Jak ja takich baranów nie lubię!

 • 5 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Lola

  Ja także 3 ciążę konsultowalam U doktora Piotrowskiego. Bardzo dobry i miły Pan. Polecam

 • 7 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # polcia

  Ja też od pewnego czasu chodzę do dr Piotrowskiego i jestem zadowolona.

  Po prostu jednemu pasuje doktor X, drugiemu nie.
  Tak jest z ludźmi pracującymi w różnych zawodach.
  Jednym sie bodoba burmistrz , drugiemu nie..
  jednym sie podoba nauczyciel, drugiemu nie..
  jeden twierdzi, ze fryzjer X dobrze strzyże wlosy, drugi twierdzi ze ten fryzjer nie nadaje się na fryzjera itd...
  Nikt nie jest idealny !!!

 • 9 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Piekne wyznanie! Kobiety badajcie się! Tu nie chodzi o promocję dr Piotrowskiego ale o to żebyśmy dbaly o siebie

 • 3 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Kazia

  Czytaj ze zrozumieniem: LIST, stoi jak byk w tytule. Nie do ginekologa a do okulisty zapraszam- GRATIS dla owiec:)

 • 8 5 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MIREK-monsz-GRAŻYNY

  Po co płacić za reklamę jak można przecież być 70 letnie panią Agnieszką wierną czytelniczkom expressu

 • 7 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gin w Polsce

  Niestety nie dziwię się, że kobiety mają lęki, stres i opory przed wizytą u gina w Polsce. Wielu lekarzy w Polsce jest seksistami i szowinistami. Zostali tak wychowani w katolickim patrialchalnym społeczeństwie. Uwagi typu może coś pani jeszcze zaplanuje, gdy prosi się o antykoncepcję, upokarzanie po połogu, że mąż panią zostawi, jak pani jeszcze nie współżyje i głupie dowcipy to normalne. Są ginekolodzy, którzy nie lubią młodych kobiet, a dla starszych są mili itd. Brak delikatności i intymności w gabinetach też ma miejsce. Dziś już nie płaszczę się przed grzebulcami tylko chłodno wymagam i potrafię odpyskować, np. a pan ile ma lat? Ile pan ma dzieci? I głupi uśmieszek znika. W dodatku np. w Niemczech w czasie badania jest w gabinecie obecna też położna, która trzyma za rękę. U nas na opiece nad kobietą się oszczędza. W prywatnych gabinetach wogóle prawie nie ma położnych, bo doktor za mało by zarobił.

 • 3 2 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MIREK-monsz-GRAŻYNY

  Jak mi grażyna pozwoli to mogę potrzymać za rękę

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @MIREK-monsz-GRAŻYNY

  a ona za co ma cię wtedy potrzymać?

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Monia

  To nie jest kwestia tego, że lekarz Piotrowski -( bo doktoratu nie ma)komuś przypadł do gustu czy nie, do jego zachowania i traktowania nie mam zastrzeżeń - mógłby trochę więcej informacji udzielać i tłumaczyć bo pacjent to nie lekarz i ma prawo nie wiedzieć, niestety jest słabym lekarzem, albo ma sprzęt do d***. Już nigdy w życiu nie będzie ten pan prowadził mojej ciąży! Wszyscy mnie ostrzegali przed tym lekarzem, lecz ja nie słuchałam a potem przekonałam się na własnej skórze! Nie mam nawet pewności po tych przejsciach czy cytologie które wykonuje są miarodajne!

 • 1 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Mirek

  Jak Grażyna ma wałek to ciasta, niech Cię nim walnie w łeb. Jednak wątpię, żeby Grażyna coś piekła i miała podstawowe narzędzie żony do rozprawy z chłopem w domu.

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # IZABELA

  A JA RÓWNIEŻ POLECAM CHODZIŁAM PO PRYWATNYCH GABINETACH PŁACIŁAM DUŻE PIENIĄDZE BO USG 3 WYMIAROWE W GABINECIE NA WYBICKIEGO DOPIERO POCZUŁAM ŻE JESTEM PACJENTKĄ OPIEKA WSPANIAŁA A LEKARZA MOŻNA SOBIE WYBRAĆ A POŁOŻNE SAME SUPERLATYWY- DO TEJ PRZYCHODNI CHODZĘ 3 LATA I DO DR PIOTROWSKIEGO JESTEM OSOBĄ PO 60 i BARDZO ZADOWOLONA

 • 0 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # za darmo?

  Jak to za darmo? Nic nie jest za darmo? Wszystko jest sowicie opłacane z naszych podatków!

 • 1 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wioletta Gawin

  Bardzo dobry lekarz.

 • 1 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kobieta

  No właśnie o to chodzi, że nie ważne jaki lekarz, tylko ważne żeby w odpowiedniej chwili iść w ogóle do ginekologa. Tak łatwo wyleczyć chorobę w początkowym jej stadium. Kobiety badajcie piersi i róbcie cytologie! Może tak wiele z Was nie odejdzie ! To chciała powiedzieć pani Agnieszka. A jeżeli chodzi o tego lekarza i tą przychodnię to również jestem bardzo zadowolona a chodzę już od 20 lat. Polecam !

 • 2 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazia

  Teksty sponsorowane wyglądają tak ;-) http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2017/09/zamow-ekogroszek-przez-internet-dostawa-w-48-godz . I zaznaczone jest wyraźnie że to jest artykuł sponsorowany. Nie chodziło więc o reklamę ginekologa tylko o to żeby w ogóle do takich przychodni chodzić, o zdrowie kobiet. I bardzo dobry list moim zdaniem.

 • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kobieta 2

  Niestety po ostatniej wizycie zdecydowala sie na zmisne lekarza prowadzacego..... Moze i ma wiedzę, umiejetnosci i lata praktyki, ale niestety nie jestem pewnie jedyna pacjentka która nie moze sie nic dowiedziec o wlasnym dziecku, i o tym jak przebiega ciążą, jest nie mily, a nawet arogancki, hmmm moze na kazdej mojej wizycie ma zly dzien,. Putajac o cos nie izyskiwalam konkretnej odpowiedzi tylko, nic nie mowil podczas badan, nie opisywal itp. Ogólnie nie polecam

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.