Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Mieszkaniec Banina ws. podtopień: wypowiedź zastępcy burmistrza Żukowa jest skandaliczna

Opublikowany: 2017-11-14 21:34 Autor: nadesłane

Jako przedstawiciel Stowarzyszenia „Otwarte Kaszuby”, którego celem jest działalność w zakresie poprawy infrastruktury w gminach powiatu kartuskiego oraz jako przewodniczący stowarzyszenia skupiającego mieszkańców jednego z dużych osiedli deweloperskich w Baninie uważam, że dzisiejsza wypowiedź zastępcy burmistrza Żukowa, jest skandaliczna i nie powinna mieć w ogóle miejsca.

Sytuacja w której, ja jako mieszkaniec Banina, mam spoglądać w niebo i karmić się nadzieją, że być może dzisiejsze opady nie zaleją mojego domu, jest kuriozalna. Stan infrastruktury w Baninie jest dramatyczny. Brakuje dróg, kanalizacji deszczowej i oświetlenia.

Do naszej miejscowości wprowadza się coraz większa liczba mieszkańców, a nie przekłada się to w ogóle na inwestycje poprawiające jakość życia. Zamiast tak skandalicznych wypowiedzi oczekiwałbym raczej od zastępcy burmistrza przedstawienia konkretnego i kompleksowego planu oraz strategii działania na rzecz poprawy sytuacji infrastrukturalnej w Baninie.

Krystian Gachewicz

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [27]

 • 16 7 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Jak krystianku chcesz infrastrukturki to kup mieszkanko za 5 tysiączków od metra a nie 2,5 a resztę niech dorzucą frajerzy ze wsi. kupujesz to wiesz co jest w worku...

 • 4 10 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # podatnik

  za rok wybory i nastąpi zmiana wówczas Panie Krystianie będzie z kim rozmawiać i podejmować temat tego problemu

 • 4 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mieszkaniec

  Banino to brzydka okolica płaska z bardzo mała ilością zieleni, głośna, ruchliwa i delikatnie mówiąc nie zdrowa (spaliny samolotów, radary, cieki wodne etc).

  Nie każdy jest budowlańcem, nie każdy "myśli" i nie każdemu przeszkadzają ww warunki. Fakt że deweloper buduje domy bardzo tanio co niestety przekłada się na jakość nie tylko wykończenia ale i konstrukcji nie zwalania gminy z obowiązków. Po za tym Banino to nie tylko deweloper, tam też ludzie kupowali działki, potem budowali domy.

  Gmina wydając zezwolenie na budowę ma OBOWIĄZEK wybudowania infrastruktury i mowa tutaj nie tylko o drogach.

 • 2 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oko

  Panie Krystianie. Może coś więcej na temat tych wymienionych stowarzyszeń?
  W szczególności zależy mi na informacji o wymienionej organizacji z Banina.

 • 8 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # borkowianin

  Gmina to nie tylko Banino. Opamiętajcie się! Ile można żerować na gminie, na wysysać wszystkie pieniądze, jakie idą na na inwestycje, a potem jeszcze marudzić? Ja osobiście za skandaliczną uważam wypowiedź pana Gachewicza. Skal bezczelności sięga już chyba kosmosu...

 • 10 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jurek

  nasprowadzali się nie wiadomo skąd i już zaczynają pyskować ,może pomieszkali by co najmniej 15 lat zanim otworzyli by gęby

 • 4 10 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec gminy

  Jestem mieszkańcem żukowa i to co robi burmistrz czy tez jego zastępca jest nie dziwne , w zukowie rownież maja nas gdzies chodz to miasto gminne , a na litość boska ludzie z tymi tekstami "pomieszkajcie 15 lat a dopiero zacznijcie trzepać " to jakas komedia jasne nie odrazu Rzym zbudowano ale w takim tempie to i za 2000 lat nic z niego nie bedzie .

 • 15 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oko

  Pan Krystian jest ofiarą folderów reklamowych deweloperów.
  Na obrazkach z reklamówek nie było błota. Były informacje
  jak to jest blisko do centrum Gdańska. Nowoczesna szkoła
  tuż za rogiem. Że gmina już kończy asfaltować dojazd do szeregowca.
  Cała wiedza o wsi Banino pochodzi właśnie z takich źródeł.
  A potem jest rozczarowanie i pretensje do Burmistrza.
  Postawa typu Ja żądam Ja oczekuję Ja was wszystkich rozliczę.
  Z czego ta gmina ma budować infrastrukturę.
  Nowa szkoła to 42mln i już jest na granicy możliwości lokalowych.

 • 4 6 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xas

  Bardzo wszytko przepraszam, ale to gmina pozwala na taką zabudowę. Przypominam że przy sprzedaży pierwszych działek Banino było w planie zagospodarowania jako miejscowość domków jednorodzinnych, a w połowie lat 2000 coś się zmieniło. Wiec proszę teraz nie mówić, że Banino jest roszczenie bo z czegoś ta roszczeniowosc wynika. Jeśli gmina wydaje pozwolenia na taką zabudowę to powinna się liczyć z pewnymi problemami.

 • 10 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # oko

  Roszczeniowość to cecha charakteru a nie zapis w miejscowym planie zagospodarowania.

 • 14 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Skandaliczne...

  Skandaliczne to są żądania mieszkańców Banina, którzy kupują najtańsze domy w Trójmieście (to z reklam deweloperów) i uważają, że gmina ma obowiązek podnieść im wartość tych domów przez budowę infrastruktury. Ta cena skądś się bierze. Domy na bagnach, bez dróg dojazdowych zawsze będą tańsze.

 • 13 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zombi

  Świetnie chciałbym zaznaczyć ze to nie gmina wydaje zezwolenia na budowę tylko Starostwo Powiatowe, i bardzo mnie dziwi sytuacja gdzie w Gdańsku deweloper jest zobowiązany do wykonanie przyłącza do kolektora ściekowego(sanitarnego), do kolektora burzowego-tak owy nie istnieje w Baninie bo niema gdzie wody odprowadzić-brak zbiornika retencyjnego i infrastruktury przesyłowej o dużej przepływności, wykonanie dróg dojazdowych do osiedla wraz z oświetleniem i parkingami, takie warunki powinny być wymagane przy stawianiu zabudowy wielorodzinnej. Nie było by większości problemów z woda błotem czy oświetleniem , ale mieszkanie ni było by po 2500zł za metr tylko po 5000zł. Ale nieważne przyjmijmy ze takie warunki obowiązują, zatem deweloper Krzak pisze pismo do Ministerstwa o zgodę na odstępstwo i co dostaje ja bez problemów i tak zamiast ścian podwójnych miedzy segmentami macie pojedynczy pustaczarek o grubości 24 cm przed domem kawałeczek kostki, i górę śmieci z gruzem wysypana przed domem, jako droga. Fajnie nie a potem pretensje do wszystkich do gminy, do straży co przyjechała i do całego świata, bo płynie woda i jest błoto no i samochód brudny. Puste żale drodzy państwo, wina gminy oczywiście ze nikt nie zadbał i nie wymógł na Powiacie by ustanowić takie regulacje przy zabudowie wielorodzinnej, Powiat ze nie pisze pisma do Ministerstwa o sytuacji by nie dawali odstepstw od wymogów zabudowy.
  Jednakże ok - chciałbym także zwrócić uwagę na to ze istniejąca infrastruktura ściekowa nie daje rady, ale jak by miała dawać skoro co 2 dom ma rynny do kanalizacji wpięte i w gołeckim poważaniu ma to co się z tym dalej dzieje, ważne ze umnie sucho- a potem zdziwienie ze z sedesu fontanna po ulewach- no gdzie ma to odpłynąć jak nie do sąsiada na dole.
  Wszyscy tylko narzekają może zamiast zakładać stowarzyszenia, tak warto było by się przejść z łopata w parę osób i np poprawić płytę na drodze czy choćby usunąć piasek przez który jeździ się ja na poligonie, ale po co jak można krzyczeć rozliczać i wymagać od innych, a zapomniałem jeszcze psioczyć na cały świat. Kwestia następna ile osób jest zameldowana i odprowadza podatki które trafiają potem do gminy. Pozostawiam do przemyśleń cała sytuacje.

 • 10 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do p. Krystiana Gachewicza

  Panie Krystianie - to Pana wypowiedź jest skandaliczna. Jeśli chce Pan zaistnieć za wszelką cenę to może zrobiłby Pan coś konstruktywnego? Jątrzyć i opluwać innych jest najprościej.

 • 11 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do autora listu

  Autorowi listu do redakcji polecam kurs czytania ze zrozumieniem. Poszukałam wypowiedzi, która tak go wzburzyła. Czy informacja o tym, że od warunków pogodowych zależy możliwość wykonania prac przy przełożeniu instalacji drenarskiej i odprowadzeniu wód jest niby taka skandaliczna? No normalnie skandal, że żaden sprzęt nie wjedzie do tej mega kałuży naprawiać instalacji.. ;)

 • 4 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nie mieszkam w tej gminie ale...

  Kupują mieszkania na wsi a wymagania jakby kupowali w najbardziej prestiżowej dzielnicy miasta. To oni wszyscy kupowali mieszkania w ciemno i nigdy wcześniej nie widzieli okolicy, w której chcą mieszkac? Nie wiedzą, że nie ma instalacji? Nie wiedzieli, że droga dojazdowa gruntowa? Skąd te pretensje? Takich inwestycji nie zrobi się w miesiąc bo podejrzewam, że w gminie Żukowo jest więcej miejscowości niż tylko Banino. I ile z tych osób faktycznie płaci podatki do gminy, w której mieszkają?

 • 5 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żukowo

  Przestać płacić podatki . Nie będę składał się oby podnieść wartość kurnikow. Listy piszą do roboty się wziąść a nie grosze domki budować. Ile my czekamy na obwodnicę 30 lat

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zdziwiony

  To można budować dom, blok nie mając drogi dojazdowej ani kanalizacji deszczowej? Co to za prawo?

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stowarzyszenie

  Nie mogę znaleźć informacji o tym stowarzyszeniu, brak KRS, po prostu brak danych.

 • 1 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nieco dalej znajdują

  Pań. Krystian ma rację w 10000% , gmina daje kasę pierwszym lepszym pseudo biednym mieszkańcom (skrzeszewo ,babi dół) a na drogi imelioracje brak te informacje są prawdziwe i dane te trzy czwaRte tych dwóch wsi żerują na podatnikach np.z Banina i niech gops przestanie rozdawać tym biednym a zajmą się poprawą dzielnic Zukowa które się rozwijają

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # b.mieszkanka Banina

  No cóż temat bardzo znany nie tylko w Baninie! Mieszkałam tam ładnych parę lat. Jeszcze nie było developerów
  Oszustów, zależy im tylko na kasie! Tam są grunty gliniaste i trudno by woda wsiąkała, bo gdzie!
  Mieszkańcy Banina w większości są zameldowani w innych miejscowościach, Gdańsk Gdynia i tam odprowadzają padatki. Gmina niestety na wszystko nie ma. Odkąd słyszę to mieszkańcy Banina mają tylko
  postawę roszczeniową. Inne miejscowości też mają potrzeby, a budżet niestety nie jest z gumy!
  Gdy budowałam do w Baninie sami z sąsiadami zbieraliśmy się i do roboty. Każdy wie że na błocie się nie buduje!
  Trzeba było obejrzeć te tereny wtedy gdy są deszcze. Nie kupiłam tam następnej działki właśnie z powodu terenów jakie tam są. Kiedyś jeszcze były poniemieckie poldery, które zostały pozazrywane przez developerów przy budowie. Moja rada zebrać się razem i razem działać. Banino i tak ma lepiej niż inne miejscowości!!

 • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ojciec

  Burmistrz niemoze poradzić sobie z przedszkolem Maluszkowo żeby rozkiczyli się z dotacji defraudowania państwowych pieniędzy a co dopiero z tym

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xcv

  https://www.arslege.pl/inne-obowiazki-ciazace-na-wlascicielu-gruntu/k192/a20458/

  warto poczytac calosc prawa wodnego

 • 5 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do autora

  Szanowny autorze listu, z Pana wypowiedzi wynika, że zastępca burmistrza sugeruje, że jedyne co można robić w obecnej sytuacji to "spoglądać w niebo" i "karmić się nadzieją". Rozumiem, że jest Pan rozgoryczony obecną sytuacją, ale uczciwość nakazywałaby zacytować krytykowaną wypowiedź, w której zastępca informuje o tym, że deweloper planuje przełożyć instalację drenarską, ale wykonanie prac jest uzależnione od warunków pogodowych. Jest różnica?

 • 5 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Krystiana

  Panie Krystianie .Pretensje może mieć pan do dewelopera i do siebie ,Nikt nie zmuszał pana do zakupu domu na mokradłach .Rozumiem , że nie jest pan budowlańcem a myślenie nie jest pana mocną stroną , ale zakup domu to nie to samo co kupno hulajnogi .Gmina Żukowo to nie tylko Banino , a budżet nie jest z gumy . Poza tym bardzo brzydkim zachowaniem jest wypaczanie sensu wypowiedzi. Jeżeli ma pan również trudności ze zrozumieniem tego co czyta ..........wystarczy poprosić kogoś o POMOC

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Krystiana

  Naucz się pan czytać ze zrozumieniem i celowo nie przeinaczaj faktów

 • 2 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Banino

  Ciekawe ilu z mieszkańców tych bloków jest zameldowanych w Baninie i rzeczywiście płaci tam podatki.

 • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jajhv

  rolasy sprzedają glebę, a gmina czyli obywatele mają sponsorować z podatków infrastrukturę... brawo.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.