Zamknij

Koszykarki UKS BAT Kartuzy oraz biegacze odebrali gratulacje od burmistrza Kartuz

22:12, 27.06.2018 W.D Aktualizacja: 22:26, 27.06.2018
Skomentuj

- Dostarczacie nam wielkich emocji i cieszymy się każdym waszym sukcesem - mówił burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński podczas spotkania z zawodniczkami UKS BAT Kartuzy, które wywalczyły Mistrzostwo Polski do lat 14 oraz lekkoatletami, którzy również mają na swoim koncie spore sukcesy.

Szef kartuskiego magistratu pogratulował młodym sportowcom sukcesów i zapewnił o wsparciu gminy na rzecz rozwoju zarówno sportów drużynowych jak i indywidualnych. Trenerzy koszykarek podkreślali zaś, że dobrze układa im się współpraca z samorządem, a sukcesy możliwe są zarówno dzięki zaangażowaniu młodzieży, ale i rodziców i środowiska szkolnego.

Przypomnijmy, że koszykarki UKS Bat Kartuzy zdobyły tytuł Mistrzyń Polski do lat 14. W finale pokonały MUKS Poznań 64:62. MVP turnieju finałowego została Julia Górlikowska z UKS Bat, a wśród piątki najlepszych zawodniczek znalazły się Wanesa Furman i Agata Makurat.

Świetne wyniki notują też biegacze - ostatnio Tomasz Kurowski wywalczył złoto na 3000 m w kategorii U20, zaś Kacper Adamczyk wraz z kolegami z reprezentacji województwa pomorskiego został wicemistrzem Polski U20 w sztafecie szwedzkiej w Suwałkach.