Złote medale kartuskich kickbokserów we Włoszech

12:47, 01.07.2018 nadesłane Aktualizacja: 12:56, 01.07.2018
Skomentuj

We włoskim Rimini rozegrano Puchar Świata w Kickboxingu. W zawodach uczestniczyło 1260 zawodników z 32 państw reprezentujących 220 klubów. Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy zdobyli 3 Puchary Świata.

Zawodnicy trenowani przez Patryka Zaborowskiego stoczyli 24 walki. W klasyfikacji klubowej Kaszubi zajęli 32 miejsce. W punktacji medalowej z podziałem na kraje Polska zajęła mocne, 12 miejsce z dorobkiem 17 medali, z czego 11 wywalczyli Kartuzianie. Złote medale i Puchary Świata wywalczyli: Nikola Zaborowska w 45 kg light-contact kadetów, Marcin Treder w +65 kick-light kadetów, Joachim Żołnowski w +80 kg kick-light seniorów.

Srebrne medale: Nikola Zaborowska - 50 kg light-contact 50 kadetów.

Brązowe krążki zawisły na szyjach: Bartłomieja Leykowskiego - 75kg Kick-light seniorów, Agaty Trepczyk - 65 kg kick-light juniorów, Armina Wilczewskiego - +65 kg kick-light, light-contact kadetów, Adama Kryszewskiego - 70 kg kick-light seniorów, Nikoli Zaborowskiej - 50 kg kick-light Kadetów, Marcina Tredera - +65 kg light-contact kadetów.

Bez medalu z kolejnymi doświadczeniami w walkach międzynarodowych wrócili: Nikodem Bigus, Maciej Kulaszewicz, Anita Cybula oraz Michał Konkel.

Włoski Puchar Świata był ostatnim a zarazem najważniejszym turniejem w pierwszej połowie roku. Mistrzowie Polski oraz Zdobywcy Pucharów Świata zostaną powołani do kadr narodowych. Selekcja trenerów kadr narodowych wyłoni w najbliższym czasie osoby, które będą reprezentować Polskę na ME i MŚ.

- Cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni na arenie międzynarodowej, a nasi zawodnicy z roku na rok toczą lepsze walki. Jesteśmy dumni ze możemy w tak znamienity sposób być ambasadorami Kaszub i Kartuz - podkreśla Patryk Zaborowski.

Drużyna Polskiej Floty Rebelia Kartuzy pragnie gorąco podziękować sponsorom tego bardzo kosztownego wyjazdu. Serdeczne podziękowania kierujemy w kierunku UM z burmistrzem Grzegorzem Gołuńskim. Dziękujemy Sebastianowi Miłoszowi, Robertowi Rodzie oraz Arturowi i Pawłowi Słabkom.