Zamknij

Złoty medal dla młodych żeglarzy z UKŻ Lamelka

11:18, 12.09.2018 nadesłane/oprac.M.B. Aktualizacja: 14:58, 12.09.2018
Skomentuj

Pierwszy złoty medal w historii dla UKŻ Lamelka Kartuzy wywalczyli Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski na Mistrzostwach Polski w sprincie, w klasie Cadet, które miały miejsce na jeziorze Roś w Piszu 7-8 września.

Do siedmiu wyścigów zakwalifikowały się trzy załogi:

Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski - 1 miejsce

Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta - 4 miejsce

Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik - 6 miejsce

W ramach punktów MSiT Lamelka zdobyła kolejnych 17 punktów. Wspomnieć należy, że na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik zdobyli brązowy medal i również 17 punktów.

W tym samym terminie miały miejsce regaty o Puchar Jeziora Roś. Rozegrano 6 wyścigów. Oprócz w/w załóg klub reprezentowały Agnieszka Kąkol i Wiktoria Krauza oraz Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak.

Zawodnicy Lamelki wywalczyli:

Paweł Kajeta i Tymek Roszkowski - 2 miejsce

Hubert Kurjańczyk  i Weronika Szlija - 7 miejsce ( 2 miejsce w mix )

Marcel Kurjańczyk  i Filip Nowak - 9 miejsce ( 3 miejsce w młodzikach )

Bartek Szlija i Oskar Plichta - 11 miejsce

W klasyfikacji drużynowej UKŻ Lamelka pod okiem trenera Grzegorza Formeli zdobyła ex aequo 1 miejsce z MKS Dwójka Warszawa.