Cartusia traci miejsce lidera po przegranym meczu z Zenitem Łęczyce

12:35, 24.09.2018 M.B Aktualizacja: 14:40, 24.09.2018
Skomentuj

Spotkanie V ligowej Cartusii 1923 Kartuzy z Zenitem Łęczyce zakończyło się  porażką Cartusii 3:2 (2:1) i utratą pozycji lidera. Absencja czterech kluczowych zawodników Cartusii  zdecydowanie wpłynęła na jakość gry. Bramki w niedzielnym spotkaniu strzelali Gabriel Hirsz i Roland Kazubowski dla Cartusii, dla gospodarzy dwukrotnie Tomasz Neubauer oraz Kamil Ulanowski.

Nieobecność kilku kluczowych piłkarzy była szansą dla zmienników i młodszych zawodników, którzy do seniorów trafili w tym sezonie. Zmiennicy, którzy weszli do składu drużyny nie byli jednak w stanie sprostać trudnemu zadaniu. Gospodarze grający ostatnio bardzo równo i skutecznie  zawiesili wysoko poprzeczkę.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości z Kartuz. W 5 minucie po ładnie rozegranej akcji na połowie przeciwnika, Gabryś Hirsz mocnym uderzeniem z 14 metra, pod poprzeczkę pokonał bramkarza Zenitu Piotra Młynarczykowskiego. Po strzeleniu bramki przez kwadrans na boisku dominowali Kartuzjanie. Jednak do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Zenitu.  W 31 minucie po błędzie naszych piłkarzy sędzia wskazał rzut karny dla gospodarzy, którego wykonawcą był Tomasz Neubauer umieszczając piłkę w bramce gości. Kilka minut później, w 38 minucie spotkania Kamil Ulanowski z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce Cartusii. Gospodarze wyszli na prowadzenia 2 : 1

Jeszcze przed przerwą, bo w 43 minucie bliski wyrównania był Paweł Piór. Strzał z 14 metrów, jednak okazał się zbyt słaby i futbolówka wylądowała w rękach bramkarza Zenitu. Kartuzjanie coraz większą liczbą zawodników angażowali się w akcje ofensywne dążąc za wszelką cenę do wyrównania.Tym sposobem otwierali tyły i stwarzali okazje do wyprowadzania groźnych kontr przez piłkarzy Zenitu. W 74 i 75 minucie aktywny w tym meczu, w akcjach ofensywnych Kacper Paninski znalazł się dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Akcje jednak nie zostały wykorzystane.

W 77 minucie Tomasz Neubauer przy biernej postawie defensywy zawodników Cartusii, efektownym uderzeniem pietą skierował piłkę do bramki gości podwyższając tym samy wynik meczu do 3:1

Nadzieję na korzystny wynik meczu dał w 82 minucie Roland Kazubowski, który zmniejszył rozmiary porażki do 3:2.  Po krótkim rozegraniu piłki z kapitanem Cartusi Marcinem Adamkiewiczem, technicznym uderzeniem mijając mur ustawiony z piłkarzy Zenitu i umieścił piłkę w siatce.

Do końca spotkania Kartuzjanie dążyli aby zmienić niekorzystny dla siebie wynik. W doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu Damian Nurek wykończył akcję Cartusii umieszczając piłkę w bramce gospodarzy. Zrobił to jednak już po ostatnim gwizdku sędziego, który bramki nie uznał.  Mecz zakończył się zwycięstwem Zenitu Łęczyce 3:2. Strata punktów z pewnością pozbawi Cartusię 1923 fotela lidera.

Składy drużyn :

Cartusia : Petka- Sierszyński, Adamkiewicz (kpt.), Nurek, Adamczyk- Hirsz (66’ Szymański), Bodzak, Giec, Piór (71’ Trapkowski), Paninski- Kazubowski;

Rez.: Leyk- Szymański, Konkol, Rypel, Trapkowski, Dejk, Teca;

Zenit Łączyce : Młynarczyk- Domski (61’ Witkowski), Błaszkowski, Wijatkowski, Ulanowski (70’ Markowski), Ruszkowski, Gaffke (kpt.), Neubauer T., Koszałka, Rompca;

Rez.: Dziedziński- Markowski, Witkowski, Wiśniewski, Młyńczyk, Mallek, Neubauer Sz.;

Bramki :

0:1 Hirsz Gabriel (5’), 1:1 Neubauer Tomasz (k. 31’), 2:1 Ulanowski Kamil (38’), 3:1 Neubauer Tomasz (77’), 3:2 Kazubowski Roland (82’);