Zamknij

Zawodnicy Moreny Żukowo zdobywają medale na turnieju zapaśniczym Bjorne Cup 2018

15:07, 16.10.2018 nadesłane/Morena Żukowo Aktualizacja: 12:37, 17.10.2018
Skomentuj foto.nadesłane foto.nadesłane

Siedmioosobowa grupa zapaśników z Moreny Żukowo ponownie wzięła udział w najmocniejszym turnieju zapaśniczym w Danii Bjorne Cup 2018 w Nykobing Falster. Turniej poprzedziło tygodniowe zgrupowanie zorganizowane przez zaprzyjaźniony klub AK Heros z miejscowości Fredriksvaerk.

Bariery językowe ani różnice kulturowe nie przeszkadzają we wspólnym trenowaniu i zawieraniu sportowych i osobistych przyjaźni. Po tygodniu wspólnych treningów pod okiem trenerów Edgara Melkumova i Dawida Leonarczyka zapaśnicy z Moreny i AK Heros pojechali na turniej do Nykobing. Rywalizowało tam ponad trzystu zawodników reprezentujących kadry narodowe młodzików i kadetów z Danii, Szwecji, Niemiec oraz kluby z Norwegii i Francji.

Igor Dąbrowski w pierwszej walce w kategorii 41 kg musiał uznać wyższość starszego o dwa lata zawodnika ze Szwecji Wilmera Guldstranda, ale w drugiej walce całkowicie zdominował niemieckiego mistrza Anthonego Nitschnera nie tracąc ani jednego punktu. Walka o brąz była tylko formalnością i pomimo poważnej kontuzji, której nabawił się podczas pierwszej walki, żukowianin pokonał swojego kolegę z Danii Emila Jacobsena przez położenie na łopatki.

Niespodzianką turnieju była postawa drugiego zawodnika Moreny Żukowo Nikodema Sawickiego, który bez najmniejszych problemów pokonał dwóch pierwszych przeciwników kładąc ich na łopatki w pierwszych rundach. Wyrównana walka finałowa z duńskim kadrowiczem Christofferem Lauridsenem była jedną z najlepszych walk turnieju. Nikodem do ostatnich 30 sekund drugiej rundy prowadził 7:3 i przez mały błąd doprowadził do wyrównania i przegranej w całej walce. Ambicja i wola walki naszego zawodnika zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności zgromadzonej w Nykobing F Hallen.

Oskar Leonarczyk, pomimo niedowagi 4 kg, walczył dzielnie dochodząc do 5 miejsca. Konrad Cudnik w pierwszej walce pechowo trafił na mistrza Danii Rasmusa Ulriksena przegrywając przez przewagę techniczną. W drugiej walce pokonał szwedzkiego kadrowicza Pontusa Stahla w wyrównanym pojedynku 14:13. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej uplasował się na 9 pozycji.

Turniej w Nykobing oraz obóz treningowy w Frederiksvaerk były ostatnim etapem przygotowań zapaśników z Żukowa przed mistrzostwami Polski, które odbędą się w Janowie Lubelskim w październiku.