Zamknij

Garcz. Otwarto Klub Seniora. Jest jak w domowym salonie

13:17, 01.08.2018 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj

W Garczu (gm. Chmielno) w budynku świetlicy wiejskiej od dziś działa oficjalnie Klub Seniora. To pierwsze takie miejsce w gminie, które będzie służyło aktywizacji seniorów. Poza tym najstarsi mieszkańcy Garcza i okolic zyskali miejsce do spotkań i dyskusji w miejscu stylizowanym na pokój gościnny.

Klub Seniora został zrealizowany w ramach ogólnopolskiego programu "Senior +". Jak mówi Gabriela Jóskowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielnie, klub ma służyć organizacji różnego rodzaju zajęć i spotkań dla seniorów.

- Skorzystaliśmy z możliwości pozyskania środków na stworzenie klubu, natomiast będziemy się również ubiegali o środki na jego funkcjonowanie - powiedziała Gabriela Jóskowska. - Zależy nam na tym, by zawiązała się grupa osób, które będą chciały korzystać z różnego rodzaju zajęć edukacyjnych, ruchowych, kulturalnych, w zależności od chęci i zainteresowań. Przede wszystkim zależy nam na tym, by seniorzy chcieli się tutaj spotykać, przychodzić na kawę, czy po to by pobyć ze sobą i porozmawiać.

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (4)

SeniorSenior

2 0

Świetny pomysł , wielkie dzięki 13:54, 01.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Klub senioraKlub seniora

0 0

i seniority to miejsce do przyjemnych wspominków oraz serniczka i szarlotki przy herbatce. 21:48, 01.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qxvqxv

1 1

Kwidzinski czuje się już tez seniorem.... Mam nadzieje, ze po kolejnych wyborach będzie czas spędzał w klubiku a nie na posiedzeniu rady. 23:58, 01.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

klubikklubik

1 0

O! To "klubik" założono z myślą o czasie wolnym samorządowców? W jakich godzinach i dniach ten klubik będzie działał? Jakieś ograniczenia wiekowe? Dostępność dla mieszkańców całej gminy? Powodzenia! 09:10, 02.08.2018


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone