Zamknij

Przy kolegiacie powstaje Park Towarzystwa Miłośników Kartuz

15:20, 08.08.2018 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.nadesłane/UM Kartuzy/Piotr Kuchta

Własnymi rękami i przy wsparciu Urzędu Miejskiego członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz oraz Klubu Literatury i Sztuki zagospodarowują teren wokół kartuskiej kolegiaty. Chcą stworzyć miejsce do wypoczynku, ale i przestrzeń, w której upamiętnieni zostaną Zasłużeni Kartuzianie.

Park zagospodarowywany jest dzięki środkom z programu Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców. Członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz, Klubu Literatury i Sztuki działającego przy bibliotece oraz mieszkańcy spotykają się i własnymi rękami sadza kwiaty i porządkują teren w sąsiedztwie kartuskiej kolegiaty. Posadzono tam już 10 tys. kwiatów. Pomysłów na wykorzystanie tego terenu jest więcej. W parku mają się odbywać lekcje lokalnej historii, a specjalnymi tabliczkami mają być upamiętniani wybitni i Zasłużeni Kartuzianie.

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone