Zamknij
REKLAMA

W Sierakowicach po raz pierwszy odbędzie się Eksplozja Kolorów

12:32, 16.07.2018 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M.Dzienisz

Popularna zabawa związana z wyrzucaniem w górę kolorowych proszków odbędzie się wkrótce w Sierakowicach. Eksplozja kolorów czeka na młodzież i wszystkich chętnych, którzy uczestniczyć będą w sierpniowej Nocy pod Gwiazdami.

Festiwale Kolorów popularne są od kilku lat na całym świecie, a zwłaszcza w Indiach, skąd pochodzą. Organizowane są tam z okazji święta Holi - dnia radości i nadejścia wiosny. W powiecie kartuskim po raz pierwszy takie wydarzenie odbyło się w Żukowie przed dwoma laty i kontynuowane jest co roku. Teraz tęczowe kolory zawitają też do Sierakowic. 

Eksplozja Kolorów, czyli zabawa polegająca na wyrzucaniu w powietrze kolorowych proszków, które tworzą feerię barw i osadzają się na twarzach, ubraniach uczestników, towarzyszyć będzie tegorocznej Nocy pod Gwiazdami. Odbędzie się 11 sierpnia w sierakowickim Amfiteatrze. W programie także występy muzyczne. Zagrają: The Pivnic Band, Mind Seekers, Etna Kontrabande, zespół Loka, Mateusz Pawelczyk, gwiazdą wieczoru będzie Sarsa. Wyrzucanie kolorowych proszków odbędzie się w godz. 18.00-22.00. Więcej szczegółów na facebookowej stronie wydarzenia.

Przypomnijmy, że Eksplozja Kolorów w ubiegłym roku wzbudziła kontrowersje: żukowscy księża na stronie internetowej parafii umieścili wpis, że w taki sposób nie bawią się chrześcijanie. Podkreślali, że eksplozja kolorów godzi w przykazanie "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną”. Pomimo zarzutów, wydarzenie w Żukowie się odbyło, zaplanowane jest także w tym roku - towarzyszyć będzie Festiwalowi Muza nad Jeziorkiem, który odbędzie się 18 sierpnia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

##########

18 16

Pomijając kwestię czy to po katolicku czy nie,większej durnoty i głupszej zabawy nie widziałam. 13:17, 16.07.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

laclac

2 0

Siedz w domu albo idz do koscioła. 08:11, 19.07.2018


mopsekmopsek

0 0

Ty siedz w domu albo odwal w tym czasie zdrowaski, zeby tobie przeszlo. A moze udas sie na pielgrzymke, wiadomo ze Sierakowice to zadupie. 16:53, 19.07.2018


czyczy

11 4

czy to też osadza się w płucach? 13:23, 16.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Superwoman Superwoman

20 13

Niech się bawią, dopóki są młodzi. Nie widzę w tym nic zdrożnego ani oburzającego. 13:32, 16.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DO #####DO #####

18 9

a czemu od razu mieszać do tego kościół?!?!?!
fajna zabawa! - jako matka nastolatek nie mam nic przeciwko
13:38, 16.07.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

@@#####@@#####

2 0

Nie mieszam do tego kościoła,jak napisano w artykule w zeszłym roku księża wypowiedzieli się na ten temat,nie ja jak sugerujesz. Każdy ma swoje zdanie i nie można negowac czyiś poglądów. A kto co zrobi to już jego sprawa. 16:12, 16.07.2018


Frodo BagginsFrodo Baggins

6 4

Mam nadzieję (szczerą), że twoje nastolatki nigdy nie będą potrzebować egzorcysty, mówię serio.
Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, reszta mnie zminusuje. I te minusy pokażą skalę niewiedzy i zniewoleń.
20:39, 16.07.2018


mój nickmój nick

1 1

drogi frodo, opetania sa spowodowane schizofrenia lub inna choroba psychiczna :) 19:31, 19.07.2018


państwo kościelnepaństwo kościelne

18 20

jak zwykle kościół już się odzywa!
nie długo w Polsce będzie jak w państwie islamskim - na wszystko kościół będzie łaskawie wyrażał zgodę
spadajcie! 13:40, 16.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TęczowyTęczowy

19 3

Tylko nie zapomnijcie pomalować na kolorowo krów i świń. 13:44, 16.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mirek-monsz-grazynymirek-monsz-grazyny

15 12

Taka zabawa to nie dla mnie ale jak sie chcą obsypywać kolorowymi proszkami niech to robią krzywdy nikomu nie robią a ci księża sie kompromitują wymyslając teorie że to wymyślanie nowego Boga nie dziwie się że młodzi do koscioła nie chcą chodzić jak księża na każdy temat muszą sie wypowiadać i do tego takie głupoty. 14:50, 16.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ka maka ma

0 0

Mirek aleś ty durny 17:18, 18.07.2018


Solidna EKSPLOZJASolidna EKSPLOZJA

9 3

zapewni ci kolorowe smarkanie przez cały tydzień po imprezie. Licha eksplozyjka to tylko jeden dzień barwienia chusteczek higienicznych. 15:43, 16.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fajniefajnie

8 17

Nareszcie coś innego. Kto się dziś jeszcze przejmuje księżym gadaniem? 18:25, 16.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BenedyktBenedykt

3 1

Ci, którzy chcą zbawić swoją duszę. 20:45, 16.07.2018


super sprawa!super sprawa!

9 14

Fajnie że coś się wreszcie dzieje w tych Sierakowicach. 18:32, 16.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

vbnvbn

12 14

Kościół sam sobie funduje tak marny los. Tak się kończy mariaż z wiadomą partią. Pozostaną puste świątynie i najwyższy Chrystus w Europie. Nikt na to nie zwróci uwagi. Beton, mentalna pustka i coraz mniej moherowych beretów. 19:57, 16.07.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

siódma pieczęć - trzsiódma pieczęć - trz

3 2

Człowieku, opamiętaj się, masz jeszcze czas, choć jest go niewiele. Jak nie chcesz się nawrócić to twoja sprawa, ale przynajmniej nie bluźnij przeciwko Panu Bogu. 20:49, 16.07.2018


Jeśli wierzysz ...Jeśli wierzysz ...

2 1

to nawet ePiSkopat ci w tym nie przeszkodzi. 22:12, 16.07.2018


Inne czasyInne czasy

5 0

Zauważ, że przykazania i nakazy zawsze były w Kościele. To my w dobie internetu, większego rozluźnienia zaczęliśmy buntować się przeciw zasadom. Nasi dziadkowie i rodzice mieli więcej pokory w sobie. 23:09, 16.07.2018


AWDAWD

2 3

Podstawą fundamentalną Polskości i Kaszub jest wiara. Jeśli Ci to nie odpowiada to twoja sprawa, jeśli jesteś taki proeuropejski to to wiesz że dla was najważniejsza jest równość i tolerancja. 08:05, 17.07.2018


NaukowiecNaukowiec

8 2

Proszki są przebadane? 23:42, 16.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zuza_pigułaZuza_piguła

11 6

Jasne, żeby tylko kolorowe ubrania były, to wszystko ląduje w płucach i oskrzelach, wszystko pozlepiane, nie wiadomo co to za proszek, a to już może prowadzić do powikłań. Rodzice i dorośli bądźcie mądrzejsi!!! Nie dajcie się ogłupić!!!! Pilnujcie dzieci i chrońcie je!!! 00:08, 17.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

W zimie mamy dużoW zimie mamy dużo

1 0

czarnego czadu w płucach z dymów śmieciowo-węglowych i one są śmiertelnie groźne.
Te zmielone farbki dla przedszkolaków to mały (kolorowy) pikuś. Bój się tych CZARNYCH !!! 19:55, 17.07.2018


@zuza@zuza

1 3

Ale ty *%#)!& ,oj *%#)!& ... 03:41, 17.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czy jest zagrożenie czy jest zagrożenie

7 2

czy to jest jakiś rytuał ( zagrożenie duchowe )
czy od tego może wynikać jakieś opętanie tak tylko pytam 06:50, 17.07.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Janno Muzy KantJanno Muzy Kant

8 7

Tak, oddawanie czci hinduskim bóstwom (czytaj: złym duchom) może prowadzić do zniewolenia.
To jest grzech ciężki przeciw pierwszemu przykazaniu. A to wszystko pod pozorem dobrej zabawy, "zły" szaleje, bo wie, że już mu zostało mało czasu.
PS. Ślepcom z góry dziękuję za minusy. 06:59, 17.07.2018


gośćgość

0 0

hahahahaha 11:45, 19.07.2018


kaszubekkaszubek

9 3

W podzielonych system kastowym Indiach ? kolorowe Holi - święto kolorów pozwala zapomnieć na kilka godzin o podziałach. ? To bardzo radosne święto. Związane z lordem Krishną !!! 07:52, 17.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

13 1

ludziska kopiują różne zabawy ze świata a nawet nie wiedzą po co to jest, czemu to służy i dlaczego tak robią... 08:28, 17.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GeografGeograf

10 2

Po prostu następuje to zjawisko, gdzie świat staje się jedną wielką globalną wioską. Do Europy dotarło halloween i walenynki z Ameryki, teraz święto Holi z Indii. Kultury świata przenikają się nawzajem. Ludzie młodzi są bardziej otwarci na nowe rzeczy, natomiast ludzie nieco starsi mogą nie zrozumieć procesu globalizacji. Dlatego przeciwstawiają się tego typu świętom. 10:25, 17.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Młody i OtwartyMłody i Otwarty

0 1

Rozpowszechnia się w świecie jedzenie żywych chrząszczy i owadów wszelkiego rodzaju, bo ponoć są bardzo zdrowe !
Jestem młody i szeroko otwarty, ale nawet 500+ za każdą miseczkę tego "pokarmu" nie zachęci mnie, aby jeść to pożywne guano. To samo dotyczy wydziergania sobie całego ciała super kolorowymi tatuażami. 50 kolczyków w różnych częściach ciała też odpada. Nie można mylić młodości i otwartości z kretynizmem (co niektórym się zdarza). Pozdro ..... 17:58, 19.07.2018


żandarmżandarm

4 2

czyli te holi to dla swawoli,
a więc spędzić @-y na pole tam posypią się proszkiem, nieświadomi złożą ofiarę jakiemuś bożkowi np krowie, bo miłość do zwierzątek na kaszubach kwitnie i taka masa młodych @-ątek staję się łatwym tworem do manipulacji, po takim zaproszkowaniu, to będą jedli z ręki :), za rok wymyślą łajno i @-pki będą się przerzucać łajnem i będą mówić to fajno zabawo :)
ogarnijcie się matoły!
11:45, 17.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz