Łącznie 522 zawodników stanęło na starcie biegów w Somoninie

15:32, 24.09.2018 nadesłane/oprac.M.B. Aktualizacja: 10:03, 25.09.2018
Skomentuj

Łącznie 552 zawodników wystartowało w sobotnich biegach w Somoninie. Na starcie biegu głównego - Półmaratonu Kamiennych Weselników, stanęło 199 osób. Zwycięzcami została Kaszubska Para Biegowa – Łukasz i Monika Kujawscy.

W sobotę w Somoninie odbył się II Półmaraton Kamiennych Weselników. Bieg zwyciężyła Kaszubska Para Biegowa – Łukasz Kujawski (1:14:20), wśród Panów i Monika Kujawska (1:38:30), wśród Pań. W biegu głównym, liczącym 21 km, wystartowało 199 osób, natomiast łącznie w Somoninie biegało 552 zawodników.

- Trasa bardzo ciekawa. Bardzo mi się podobało i w przyszłym roku ponownie zawitam do Somonina - mówił jeden z uczestników.

I Somonińska ‘5 dla pozostałych chętnych

Oprócz biegu głównego odbył się bieg na 5 km. Pierwszy na mecie pokazał się Krzysztof Jednachowski z Pucka. Wśród Pań zwyciężyła Justyna Bargańska z Bytowa. Rywalizowały także dzieci i młodzież w ramach Cyklu Małe Kaszuby Biegają. Na startach dziecięcych pojawiło się naprawdę mnóstwo młodych adeptów biegania. Swoje pole do popisu miały przedszkolaki oraz całe rodziny.

Półmaraton to naprawdę trudne logistycznie wydarzenie, które wymagało szczególnego wkładu Straży Pożarnej, Policji, wolontariuszy.

- Dziękuję także za gościnność i współpracę Urzędowi Gminy Somonino. – mówił Dyrektor Kaszuby Biegają Henryk Miotk.

II Półmaraton Kamiennych Weselników był przedostatnim wydarzeniem w ramach VI Cyklu Kaszuby Biegają. Wielki Finał już 7 października w Przyjaźni.