Siódma pozycja Pawła Teclafa na Mistrzostwach Świata Juniorów w szachach

12:29, 05.11.2018 nadesłane/oprac.M.B. Aktualizacja: 14:48, 05.11.2018
reo

Kartuzianin Paweł Teclaf znalazł się w dziesiątce najlepszych szachistów na świecie w kategorii do lat 16. Piętnastoletni zawodnik zajął siódme miejsce na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Grecji.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Klasycznych w kategorii wiekowej 14 - 18 lat trwały od 19 do 30 października w Porto Carras (Halkidiki, Grecja). Polacy przywieźli z tego ważnego wydarzenia trzy medale – Honorata Kucharska srebro U16, Igor Janik srebro U18 i Szymon Gumularz brąz U18.

W kategorii do lat 16  Kartuski Klub Szachowy "Ormuzd" reprezentował 15-letni Paweł Teclaf. Młody szachista zajął wysokie siódme miejsce. Turniej był bardzo wyrównany. Wśród 16 letnich zawodników, Paweł uplasował się najwyżej spośród 15 latków. W przyszłym roku zagra w tej samej grupie wiekowej jako jeden z kilku faworytów.