ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Sezon żeglarski na Złotej Górze oficjalnie otwarty 3x

Autor: nadesłane. Opublikowany: 17 godzin temu.

W sobotę na przystani w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu oficjalnie otwarto tegoroczny sezon żeglarski. Tym razem oprócz regat w klasach Optymist, Omega, Cadet i Vourien, po raz pierwszy odbyło się seminarium poświęcone m.in. bezpieczeństwu nad wodą.

• Zapasy. Dobry start Krzysztofa Niklasa w Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu

Zapasy. Dobry start Krzysztofa Niklasa w Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu 0x

Autor: nadesłane. Opublikowany: 18 godzin temu.

Trzej zapaśnicy klubu GKS Cartusia walczyli o medale na matach w Radomiu: Damian Metza, Jakub Hildebrant oraz Krzysztof Niklas.

• Dziś startuje Akademia Biegowa w Stężycy

Dziś startuje Akademia Biegowa w Stężycy 3x

Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 dni temu.

Od dziś na terenie parku przy amfiteatrze w Stężycy spotykać się będą wszyscy miłośnicy biegania. Treningi odbywać się będą pod okiem doświadczonego szkoleniowca Karola Nowakowskiego, który założył już Akademie Biegowe w Kiełpinie i Kartuzach.

• Awans koszykarek UKS BAT Kartuzy

Awans koszykarek UKS BAT Kartuzy 2x

Autor: nadesłane. Opublikowany: 4 dni temu.

Po zakończonych zmaganiach ligowych kartuskie koszykarki UKS BAT Kartuzy (rocznik 2001) awansowały do rozgrywek fazy centralnej.

• Kartuskie Biegi Uliczne już wkrótce. Biegacze będą wspierać Milenkę i Zbyszka Brylowskiego

Kartuskie Biegi Uliczne już wkrótce. Biegacze będą wspierać Milenkę i Zbyszka Brylowskiego 0x

Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 5 dni temu.

Ponad 700 biegaczy stanie 29 kwietnia na starcie Kartuskich Biegów Ulicznych. Biegacze chcą promować zbiórkę pieniędzy na leczenie maratończyka i triathlonisty Zbyszka Brylowskiego z Kartuz, a także akcję zbierania nakrętek dla Milenki z Żukowa. Dzisiaj w Parku Solidarności odbędzie się trening przed zawodami, który poprowadzi Rafał Labuda.

• Piłkarki z Klukowej Huty na drugim miejscu w turnieju o Puchar Tymbarku

Piłkarki z Klukowej Huty na drugim miejscu w turnieju o Puchar Tymbarku 1x

Autor: nadesłane. Opublikowany: 6 dni temu.

Spory sukces mają na swoim koncie piłkarki z Klukowej Huty, które w kategorii U-12 zdobyły II miejsce podczas Finału Wojewódzkiego XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

• Mistrzostwa Gminy Stężyca w Tenisie Stołowym

Mistrzostwa Gminy Stężyca w Tenisie Stołowym 0x

• Młodzi piłkarze ze Stężycy wśród najlepszych wojewódzkiego turnieju o Puchar Tymbarku

Młodzi piłkarze ze Stężycy wśród najlepszych wojewódzkiego turnieju o Puchar Tymbarku 2x

Autor: nadesłane. Opublikowany: 1 tydzień temu.

W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wśród najelpszych znalazła się drużyna UKS Orlik Stężyca. Drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować woj. pomorskie podczas finału ogólnopolskiego.

• Pływanie. Jakub Skierka trzeci w Grand Prix Pucharu Polski w Lublinie

Pływanie. Jakub Skierka trzeci w Grand Prix Pucharu Polski w Lublinie 3x

Autor: nadesłane. Opublikowany: 2 tygodnie temu.

Zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski jak zwykle gromadzą czołówkę polskiego pływania. Cartusia Kartuzy miała również swojego reprezentanta w osobie Jakuba Skierki, który na pewno zasługuje na miano czołowego polskiego grzbiecisty.

• Siatkówka. Paulina Reiter powołana do Kadry Narodowej U16

Siatkówka. Paulina Reiter powołana do Kadry Narodowej U16 6x

Zawodniczka GKS Wieżyca 2011 Stężyca – Paulina Reiter została powołana na zgrupowanie Kadry Narodowej U16 (rocznik 2002), które odbywa się w Krakowie. Zgrupowanie kadry poprzedza wyjazd na turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Europy U16, który odbędzie się w Hiszpanii.

Bat Ytong
  • Szczypiorniści GKS Żukowo i Śląsk Wrocław zafundowali kibicom emocjonujące widowisko

Szczypiorniści GKS Żukowo i Śląsk Wrocław zafundowali kibicom emocjonujące widowisko 0x

Piłkarze ręczni GKS Żukowo rozegrali bardzo udane spotkanie u siebie ze Śląskiem Wrocław. Mecz był bardzo wyrównany, a wynik rozstrzygnął się w samej końcówce.

• Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w Kiełpinie. Zwyciężyła Baltika Mamonovo

Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w Kiełpinie. Zwyciężyła Baltika Mamonovo 8x

Drużyny juniorskie (rocznika 2008 i młodszych) przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino wzięły udział turnieju z cyklu Kiełpino Cup. Turniej miał rangę międzynarodowego, gdyż w gronie 13 drużyn byli również goście z Rosji.

• Koszykarki z I LO w Kartuzach z brązowym medalem wojewódzkiej licealiady

Koszykarki z I LO w Kartuzach z brązowym medalem wojewódzkiej licealiady 0x

Drużyna koszykarek z I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach zajęła 3. miejsce w wojewódzkiej licealiadzie. Finały rozegrano w dwóch halach w Kartuzach.

• W Żukowie biegali i poznawali historię 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty

W Żukowie biegali i poznawali historię 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty 2x

30 osób stanęło na starcie rekreacyjnego Marszobiegu Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty pn. „Patriotyzm w głowie i w nogach”, który odbył się w Żukowie. Impreza towarzyszyła II etapowi Biegowego Grand Prix Kaszub.

• Piłka ręczna. Młodzi szczypiorniści GKS Żukowo ze srebrnym medalem Ligi Wojewódzkiej

Piłka ręczna. Młodzi szczypiorniści GKS Żukowo ze srebrnym medalem Ligi Wojewódzkiej 0x

Autor: nadesłane. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

Piłkarze ręczni z rocznika 2005 zostali wicemistrzami pomorskiej ligi. W finałowym turnieju, który odbył się w Żukowie, lepsi od nich okazali się tylko szczypiorniści MTS Kwidzyn.

• Po raz pierwszy startuje Kartuska Amatorska Liga Piłki Nożnej

Po raz pierwszy startuje Kartuska Amatorska Liga Piłki Nożnej 5x

W tym roku pierwszy raz na kartuskich Orlikach odbędą się regularne rozgrywki ligowe dla mieszkańców miasta i okolic. Członkom Kaszubskiego Stowarzyszenia Sportowego „Sokół” udało się przygotować ofertę dla amatorów piłki nożnej.

• Zapasy. Andrzej Wroński znów niepokonany

Zapasy. Andrzej Wroński znów niepokonany 6x

Autor: Magda Dzienisz. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

Andrzej Wroński stanął na najwyższym stopniu podium podczas Otwartych Mistrzostw Rosji Weteranów w zapasach. Wywalczył złoto i zdobył pas dla najlepszego zawodnika turnieju.

• Udany rewanż siatkarek ze Stężycy w starciu z drużyną z Redy

Udany rewanż siatkarek ze Stężycy w starciu z drużyną z Redy 1x

Uczennice gimnazjum w Stężycy zrewanżowały się koleżankom z Redy za finał mistrzostw Pomorza. W półfinale wojewódzkiej Gimnazjady rozgrywanym w stężyckiej hali kolejno zwyciężały po 2:0 z Puckiem, Lęborkiem i ku radości własnej publiczności pokonały również 2:0 Redę.

• Sierakowice. Biegasz, a może chcesz zacząć? Przyjdź na trening

Sierakowice. Biegasz, a może chcesz zacząć? Przyjdź na trening 2x

Klub Sportowy „Bat” Sierakowice, wychodząc naprzeciw ciągle rosnącemu zainteresowaniu biegami, planuje rozpocząć prowadzenie treningów dla biegaczy – amatorów z terenu Gminy Sierakowice.

• Drużyna przodkowskiego samorządu zwycięzcą turnieju o Puchar Komendanta Policji

Drużyna przodkowskiego samorządu zwycięzcą turnieju o Puchar Komendanta Policji 1x

Autor: redakcja. Opublikowany: 3 tygodnie temu.

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach i Wójta Gminy Przodkowo zwyciężyli gospodarze – reprezentacja przodkowskiego samorządu. W turnieju brały udział m.in. drużyny księży, policjantów z Sopotu i Kartuz.

« Poprzednia strona123186Następna strona »