Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Hydroaktywni 2016. Kajakarze ścigali się na Jez. Węgorzyno i rzece Słupi

Opublikowany: 2016-06-04 16:58 Autor: Magda Dzienisz

Kajakarze z całej Polski zjechali o Sulęczyna, aby zmierzyć się w zawodach "Hydroaktywni". Musieli najpierw pokonać jezioro Węgorzyno, a potem słynny odcinek Słupi - tzw. Rynnę Sulęczyńską. Wieczorem w "Kajlandii" odbył się koncert i potańcówka, a w niedzielę turniej siatkówki plażowej.

REKLAMA

Siódma edycja „Hydroaktywnych” już za nami. Do Sulęczyna przyjechali kajakarze z Pomorza, ale też i odleglejszych zakątków kraju, aby zmierzyć się na Jeziorze Węgorzyno i Słupi.

Jak co roku trasa wyścigu podzielona była na dwa etapy. Najpierw zawodnicy musieli ukończyć spływ po jeziorze na wyznaczonej trasie, startowali wspólnie jako cztery osady – dwie „dwójki” i dwie „jedynki”. Do przepłynięcia były specjalnie wyznaczone pętle, dodatkowo trzeba było przepłynąć pod pomostami, a w połowie trasy wyjść z kajaka, wbiec po schodach i przybić „piątkę” przedstawicielom organizatorów.

fot. Ewelina Karczewska

Po zmaganiach na jeziorze tradycyjnie kajakarze spłynęli rwącą Rynną Sulęczyńską na Słupi. Nad ich bezpieczeństwem czuwali wykwalifikowani ratownicy. Metę wyznaczono w sulęczyńskiej „Kajlandii”.

fot. Ewelina Karczewska

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Wieczorem organizatorzy – członkowie Fundacji Aby Chciało się Chcieć oraz przedstawiciele Kajaki-Słupia, a także wójt Bernard Grucza, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i LGR Kaszuby wręczyli najlepszym zawodnikom nagrody. Były wyróżnienia dla najlepszych „jedynek”, „dwójek” oraz damskich, męskich i nastoletnich osad.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Po wszystkim zmęczeni kajakarze znaleźli jeszcze siły, aby potańczyć przy bluesowo-rockowych dźwiękach zespołu Water Jug i muzyce z płyt puszczanej przez DJ-a Pepo. Było ognisko, kiełbaski i świetna zabawa do późnych godzin nocnych. Nazajutrz na chętnych czekał turniej siatkówki plażowej.

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 11 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  Super Impreza. Brawo dla Organizatorów!

 • 9 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Xxx

  Najlepsza impreza kajakowa na Pomorzu. Dziękujemy!

 • 12 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotr Zatoń

  Wielkie dzięki za moc pozytywnej energii, której doświadczyliśmy od zawodników oraz widzów Zawodów. Dajecie nam motywację do organizacji kolejnych edycji :) Dzięki również Expressowi za konsekwentne wsparcie medialne i osobistą obecność dziennikarzy na wydarzeniu.

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zawodniczka

  Wspaniała atmosfera, świetna organizacja zawodów,moc wrażeń .Już czekam na kolejną edycję.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.