Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Olimpiada w Rio. Angelika Cichocka pierwsza w biegu eliminacyjnym na 800 m

Opublikowany: 2016-08-17 17:05 Autor: Magda Dzienisz

Angelika Cichocka awansowała do półfinału biegu na 800 m. Biegaczka pochodząca z Mściszewic zwyciężyła swój bieg eliminacyjny z czasem 2:00,42.

Angelika Cichocka, mistrzyni Europy w biegu na 1500 m, wystartowała dziś w Rio na krótszym dystansie – 800 m. W eliminacyjnym biegu była pierwsza, na metę przybiegła z czasem 2:00,42. Wykorzystała swój znakomity finisz i siłę – o pierwsze miejsce musiała walczyć nie tylko nogami, ale i łokciami, walcząc o pozycję pomiędzy rywalkami.

Po biegu rozmawiała z dziennikarzem TVP. W wywiadzie odniosła się do swojego nieudanego startu w finale na 1500 m. Podkreślała, że bardzo źle się czuła.

- Na 1500 m kompletnie nie byłam sobą, sama rozgrzewka sprawiała mi trudność, myślę, że pokonałam tę słabość i staję na nogi. Po biegu zastanawiałam się czy startować na 800 m, ale postanowiłam się podnieść i walczyć – powiedziała.

Do półfinału awansowała także Joanna Jóźwik, która również zwyciężyła swój bieg eliminacyjny. Starty Polek w nocy z czwartku na piątek – od godz. 02:15 do godz. 02:27.