Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

O sposobach finansowania, organizacji i przyszłości kartuskiego sportu

Opublikowany: 2016-11-08 11:12 Autor: Wojciech Drewka

Bardzo merytoryczny charakter miało kolejne spotkanie Kartuskiej Gminnej Rady Sportu. Dyskutowano m.in. o rocznym programie współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz o projekcie budżetu w części dotyczącej sportu.

REKLAMA

Kartuska Gminna Rada Sportu to powołane niedawno ciało opiniodawczo-doradcze, które tworzą przedstawiciele klubów sportowych i stowarzyszeń działających w zakresie kultury fizycznej i rekreacji na terenie gminy Kartuzy. Rada ma ułatwić współdziałanie samorządu z organizacjami zajmującymi się sportem.

Wczoraj członkowie Rady spotkali się po raz drugi by przedyskutować m.in. Roczny Program Współpracy Gminy Kartuzy z organizacjami pozarządowymi. Ale oprócz tego podsumowano wyniki ankiet przeprowadzonych wśród klubów sportowych. Członkowie organizacji sportowych mieli się wypowiedzieć na temat swoich oczekiwań wobec Gminnej Rady Sportu oraz wskazać jak widzą przyszłość lokalnego sportu.

fot.W.Drewka

Wyniki są bardzo ciekawe. W ankietach wskazywano, że Gmina Rada Sportu powinna być dla burmistrza ciałem opiniodawczym i doradczym. Zaś jeśli chodzi o wizję rozwoju sportu wskazywano głównie na kwestie finansowania klubów – były głosy, że powinno być ono uzależnione od wyników. Uczestnicy ankiety wskazywali również na konieczność powołania Ośrodka Sportu i Rekreacji dla poprawy warunków uprawniania różnych dyscyplin sportowych, podkreślano również konieczność niwelowania barier logistycznych dla sportowców i stawianie na masowość dyscyplin sportowych. Pojawiła się nawet propozycja ujednolicenia odzieży sportowej dla reprezentantów gminy Kartuzy, co spotkało się z aprobatą uczestników dyskusji.

fot.W.Drewka

- Te ankiety wskazują nam pole do działania na najbliższe cztery lata – mówił Dariusz Zelewski, przewodniczący Kartuskiej Gminnej Rady Sportu. – Wielkim sukcesem Kartuz jest to, że powstało takie gremium, które umożliwia dyskusję i konsultowanie pewnych istotnych dla nas wszystkich kwestii.

Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, stwierdził, że część postulatów zgłaszanych w ankietach jest możliwa do realizacji.

- Musimy jednak pamiętać, że budżet jest ograniczony i musimy trzymać się reżimu finansowego – mówił. – Ale bardzo dobrze, że pojawiają się nowe pomysły, jest pole do dyskusji i szukania nowych rozwiązań.

fot.W.Drewka

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [10]

 • 13 6 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # olo

  Ten pan Zelewski to by był dobry włodarz Kartuz

 • 2 11 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kartuzy

  Siara!!

 • 11 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # remik

  Jest szansa, że o sporcie zaczyna się mówić poważnie. Osoba Dariusza Zalewskiego, przynajmniej teraz, to najlepszy wybór. Oby jednak starczyło mu sił i determinacji. Trzymam kciuki

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Uczestnik

  Bardzo dobre spotkanie, może dlatego że nie prowadzili go urzędnicy. Wreszcie można było dyskutować przy jednym stole. Może dlatego że zabrakło piłkarzy z Cartusii...

 • 10 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wybory...

  MGG nie pozwoli Darkowi na start w wyborach, ponieważ Darek może wygrać... jestem za...

 • 6 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # qqq

  Jedynie masowość. Żadne promowanie ze względu na wyniki. Od tego jest gmina. Od promowania za wyniki są sponsorzy.

  Nie da się porównać wyników w różnych dyscyplinach. Inaczej jest, gdy w kraju dyscypliną zajmuje się kilkaset osób, a inaczej jest, gdy dyscypliną zajmują się setki tysięcy osób. Jak w takich przypadkach porównywać wyniki?

 • 3 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # prawda

  Znamy tego pana...oj znamy.....na zdjęciach to każdy dobrze wygląda!!!

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # co będzie

  W mieście od plotek aż kipi, czy ktoś wie czy to prawda ze w budynku gimnazjum na Piłsudskiego po reformie ma być najpierw kilka klas podstawowych a jak wyjdą klasy gimnazjalne to tam ma być przeniesiona podstawowa nr 1 a w budynku podstawówki ma być centrum sportowe? Wersji w mieście krąży tyle że nie wiadomo w co wierzyć?Władze powinny oficjalnie powiedzieć , co będzie bo się ludzie denerwują.

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @prawda

  niech się zajminie nie politykom,a swoimi pływakami, a nie szkółką pływania, kierowaniem basenem, pracą w-f mana, muzykanta itd itp

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fiu fiu

  Co ten Zelewski zrobil ????nic

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.