Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kolarstwo. Grupa MTB Start zaprasza na ostatni trening w tym roku

Opublikowany: 2016-12-29 14:41 Autor: Magda Dzienisz

Miłośnicy dwóch kółek z Kartuz zapraszają wszystkich na wspólny trening: Sylwester na Szosie z MTB Start. Zbiórka odbędzie się w sobotę 31 grudnia o godz. 10.30 na kartuskiej promenadzie.

REKLAMA

 Reklama Bat Papa

Od kilkunastu miesięcy zapaleni miłośnicy kolarstwa z Kartuz – członkowie grupy MTB Start organizują wspólne treningi, startują również w zawodach. Zapraszają wszystkich amatorów dwóch kółek do dołączenia w ich szeregi. Najbliższa okazja już w sylwestrową sobotę. Na kartuskiej promenadzie organizują oni wspólny trening.

fot. źródło: Facebook/MTB Start

- Zapraszamy wszystkich fanów dwóch kółek. Nie każdy wie, że takie zbiórki rowerzystów w Kartuzach są organizowane, dlatego tym bardziej zachęcamy – informuje Paweł Brylowski.

Sylwestrowy trening rozpocznie się o godz. 10.30, planowe zakończenie o godz. 12.00. Rowerzyści chcą pokonać 40-kilometrowy dystans po gminie Kartuzy.

- Pożegnanie starego roku odbędzie się w tempie 20 km/h, w razie nieładnej pogody pojedziemy na rowerach górskich – informują.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na Facebooku.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [11]

 • 1 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karol

  Fajna inicjatywa

 • 0 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Daro

  A jakimi rowerami jadą górskimi ?

 • 1 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # slawek

  rower dowolny

 • 1 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Daniel Mtb Start

  Trening szosowy, więc rower szosowy. W przypadku paskudnej pogody (śnieżyca, zawieje, zamiecie) - łatwiej nam będzie na góralach.

 • 1 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xyz

  Świetny pomysł - tak bez spinki i chęci "pokazania się". Popieram i może wpadnę.

 • 0 7 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kask

  Szkoda, że kolarze wyglądają w tych kaskach jak pajace

 • 1 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jarek

  Brawo za pomysł!!jak bedzie pogoda to wpadne

 • 1 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Kask

  Przyjdź i pokaż się pajacom na co cię stać. Na portalu każdy mądry, ale weź rower i przyjdź na 2 godziny i sprawdź się. Zapraszamy pajace.

 • 1 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Kask

  Powinieneś wstydzić się. Jesteś nieodpowiedzialny. Każdy powinien jeździć w kasku. Powinno to być nakazane w przepisach. Kask i oświetlenie.

 • 1 0 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # daniel kramp

  Dziekuje wszystkim za przybycie .Niestety wygladalismy jak pajace bo mielismy kaski ale fajnie bylo spotkac sie z kolegami i przejechac 40 km w ostatni dzien roku.Szczesliwego nowego ....zycze calej ekipie Expresu oraz wszystkim pozytywnie zakreconym sukcesow i spelnienia oczekiwan

 • 0 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Oldboj

  Trenowałem kolarstwo w swoim czasie. Wtedy zawodowcy jeździli w gołych głowach, amatorzy byli zmuszeni do jazdy na wyścigach w kaskach skórzanych. Na treningach jeździło się w szmacianych czapeczkach. Teraz jeszcze trochę krążę po Kaszubach na rowerze i też się czuję w kasku jak pajac bo rzeczywiście tak jest gdyż modele stworzone dla rowerzystów to powodują.
  Statystycznie kolarz w kolizji z samochodem nie ma szans i przyczyną śmierci są wewnętrzne obrażenia ciała a nie głowy, którą ma niby chronić kask. Wynika z tego, że kolarz powinien jeździć w pancerzu a nie w cienkiej koszulce... a tego nie stosują. Dlaczego? Pytanie do mądralińskich szpeców od kasków. Są nawet teorie, że jazda bez kasku wymusza wzmożoną czujność kierowcy samochodu wyprzedzającego rowerzystę.
  Kiedyś brakowało wszystkiego, łącznie z odzieżą. Jak ktoś gdzieś zdobył koszulkę z dziwnymi napisami to wszyscy mu zazdrościli. To była wymuszona maskarada. Teraz w dobie dobrobytu takie coś nie powinno mieć miejsca, dlatego śmieszą mnie kolarze których obserwuję również w Kartuzach. Jeżdżą w koszulkach i spodenkach z napisami reklamującymi włoskie firmy sprzedające zaprawy i kleje budowlane czy produkujące buty a nawet jakiejś rosyjskiej grupy kolarskiej itp.(nazw nie podaję) To prawdziwa maskarada. Gdyby te firmy sponsorowały tych zawodników to by było zrozumiałe, ale tak nie jest. Takie koszulki kupują za potężne pieniądze (ok. 300 zł.)i to jest śmieszne.
  Obserwując kartuskich rowerzystów i o zgrozo (!) kolarzy widać podstawowe zaniedbania. Najbardziej należy się bać o młodzików i juniorów. Nie posiadają obowiązkowego wyposażenia takiego jak dzwonek oraz które jest wymagane podczas jazdy w dzień – światła odblaskowego. Takie drobne gadżety były wymagane przez trójmiejskie kluby w latach 80tych. Ciekawe czy opiekunowie młodzieżowych grup wiedzą, że w przypadku poważnej kolizji te elementy mogą zadecydować o tym kto ma rację?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.

REKLAMA