Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Powiatowa Liga Gimnazjalna w halowej piłce nożnej. Gimnazjaliści ze Stężycy najlepsi

Opublikowany: 2016-12-18 21:23 Autor: nadesłane

Na hali w Somoninie rozegrano finałowe spotkania Powiatowej Ligi Gimnazjalnej halowej piłki nożnej. Rywalizacja była bardzo zacięta.

REKLAMA

Do ligi zgłosiło się 20 drużyn reprezentujących 16 szkół z wszystkich gmin powiatu kartuskiego. Rozgrywki odbywały się w formie pięciu turniejów. Pierwszą fazą były eliminacje, które rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Awans po rozegraniu dwóch turniejów uzyskały po cztery najlepsze zespoły z obu grup. Grupa A rozegrała swoje turnieje na halach w Kiełpinie oraz Kartuzach, zaś grupa B rywalizowała w Przodkowie i Chmielnie.

Grupę A zdominował zespół ze Stężycy zdobywając komplet zwycięstw, obok których awans do turnieju finałowego uzyskały drużyny z Kiełpina, Somonina i Sulęczyna. Grupę B wygrało Gimnazjum z Żukowa wyprzedzając Szopę, Przodkowo oraz Chmielno. Na fazie eliminacyjnej ligę zakończyły drużyny z Gimnazjum Stężyca II, Somonino II, nr 1 w Kartuzach, Staniszewo, Goręczyno i Somonino III (grupa A) oraz Pomieczyno, Sierakowice II , Miechucino, Sierakowice, Tuchlino i Przyjaźń (grupa B).

fot.nadesłane

Ostatnim akcentem był turniej finałowy, który odbył się na hali w Somoninie. Na podstawie wyników uzyskanych w eliminacjach drużyny podzielono na dwie grupy. Rywalizacja ośmiu najlepszych drużyn powiatu była bardzo wyrównana i przyniosła sporo emocji. W grupie A trwała walka o pierwsze miejsce pomiędzy Gimnazjami ze Stężycy i Szopy.

Ostatecznie obie drużyny zdobyły po 7 punktów i lepszą różnicą bramek wygrała Stężyca. Obie drużyny awansowały do półfinałów, zaś trzeciemu Gimnazjum z Przodkowa (3 pkt) i czwartemu Gimnazjum z Sulęczyna (0 pkt) pozostała walka o miejsca 5-8. W grupie B rywalizację wygrało Gimnazjum w Żukowie (7 pkt) obok którego awans do 1/2 finału uzyskało Gimnazjum w Somoninie (5 pkt). Trzecie Gimnazjum w Kiełpinie (3 pkt) oraz czwarte Gimnazjum w Chmielnie (1 pkt) zagrały o piąte miejsce.

Ostatnim etapem rywalizacji była faza pucharowa. Rozpoczęła się od rywalizacji o miejsca 5-8. Wpierw Gimnazjum Chmielno pokonało Gimnazjum Przodkowo 2:0, zaś Gimnazjum Sulęczyno okazało się lepsze od Gimnazjum Kiełpino 1:0. Mecze półfinałowe mimo bardzo zaciętej rywalizacji wygrywali faworyci. W obu meczach padły wyniki 1:0 i Gimnazjum Stężyca pokonało gospodarzy z Somonina 1:0, zaś Gimnazjum Żukowo okazało się lepsze od Gimnazjum Szopa.

fot.nadesłane

Na zakończenie rywalizacji pozostały mecze o poszczególne miejsca. Miejsce siódme po zwycięstwie 3:1 nad Gimnazjum Kiełpino zajęło Gimnazjum Przodkowo. Takim samym wynikiem zakończył się mecz o miejsce piąte, które zajęło Gimnazjum Chmielno pokonując swoich rywali z Sulęczyna. Mecz o miejsce trzecie przyniósł niesamowite emocje, niestety nie tylko czysto sportowe, gdzie ostatecznie Gimnazjum Somonino pokonało 2:0 Gimnazjum Szopa.

W finale spotkały się najrówniej grające przez całą ligę zespoły, które wygrywały swoje grupy eliminacyjne. W meczu pomiędzy Gimnazjum Stężyca i Gimnazjum Żukowo nie padła żadna bramka i o zwycięstwie w całej lidze decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali młodzi piłkarze ze Stężycy wygrywając 3:2.

Po zakończeniu turnieju dyrektor Zespołu Szkól w Somoninie Jolanta Bociańska wręczyła wszystkim drużynom puchary i dyplomy oraz zawodnikom trzech pierwszych drużyn medale. Wręczono również pamiątkowe statuetki wyróżnionym zawodnikom turnieju finałowego.

Królem strzelców został Nikodem Strongowski z Gimnazjum Szopa, najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Mach z Gimnazjum Stężyca, zaś najlepszym zawodnikiem Jakuba Kafarskiego ze Stężycy.

Organizatorem rozgrywek było stowarzyszenie „Rozwiń Skrzydła” przy Zespole Szkół w Somoninie, a na inicjatywę została przyznana dotacja Powiatu Kartuskiego na wsparcie realizacji zadań publicznych.

(M. Lamk)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [10]

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gimnazjum w Szopie

  Pięknie, pięknie! Gratulacje dla chłopaków za walkę i IV miejsce w powiecie! super!

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gimnazjium

  Nie wiele wspólnego ze sportem miało zajście w ostatnich sekundach meczu o trzecie miejsce,to nie MMA chłopak wylądował w szpitalu mam nadzieję ze konsekwencje zostaną wyciągnięte.

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  Takich bandziorów wyrzuciłbym z klubu i w żadnym wypadku nie pozwolił reprezentować szkoły. Wstyd !!!!!!

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # somonino

  Bo Szopa to kupa rozkapryszonych bandziorów!! Chłopaki zero kultury !!!

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zawodnik

  Przeciez ten jeden z szopy powinien dostać zakaz uprawiania jakiegokolwiek sportu !!! Do lasu. Dzicz, nic wiecej

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # marcin

  A kto byl winien bo widziałem tylko jak chłopak jechal juz do szpitala ???

 • 2 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .........

  Oj chłopaki nie było was tam więc sza ,Szopa została zaatakowana więc co za bzdury piszecie?Poza tym to już historia!

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piotrek

  Jeden z waszych pilkarzy (kopaczy) caly czas chamsko prowokowal. Brak slow. Dajcie se spokoj idzcie do szopy

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwatorka

  I co szopa tak cicho ????? W piłkę to trzeba grać a nie kopać siebie i innych !!!

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # grajek

  Co szopa tak zamilkla ??? Bo wyszlo na jaw co z was za typy ??????

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.