Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zagraniczny sukces młodych zapaśników z Żukowa

Opublikowany: 2016-12-21 11:53 Autor: nadesłane

Weinachtturnier w Niemczech był drugim zagranicznym występem podopiecznych trenera Dawida Leonarczyka w 2016 roku i okazał się doskonałym testem umiejętności żukowskich zawodników. Młodzi zapaśnicy zajęli drużynowo 3. miejsce na 20 klubów.

REKLAMA

Zawodnicy sekcji zapaśniczej „Morena Wega Żukowo” w odpowiedzi na zaproszenie od prezesa związku zapaśniczego z regionu „Mecklemburg-Vorpommern” Uwe Bremera wzięli udział w turnieju zapaśniczym 28 Weinachtsturnier des Sav Torgelow. Do zawodów zgłoszono prawie 200 zawodników z 20 klubów niemieckich z dwóch okręgów zapaśniczych, Mecklenburg-Vorpommern oraz Brandenburg. Zmagania młodych zapaśników odbywały się na trzech matach zapaśniczych w miejskiej hali sportowej w Torgelow.

Pomimo wysokiego poziomu zawodów i dużej konkurencji w poszczególnych kategoriach wagowych zapaśnicy „Moreny Wegi Żukowo” zajmowali czołowe pozycje, niejednokrotnie rewanżując się swoim niemieckim kolegom, z którymi zmagali się na wcześniejszych walkach w czerwcu.

fot. nadeslane

Pierwsze miejsca zajęli:

Igor Dąbrowski w kat. 34kg
Mateusz Hirsz w kat. 54kg
Nikodem Sawicki w kat. +59kg

Największą niespodziankę sprawił nowy zawodnik Dominik Weiher, który w kat. Dzieci z roczników 2008-2010 35 kg, walcząc w stylu wolnym, nie dał żadnych szans niemieckim kolegom wygrywając wszystkie 4 walki.

Drugie miejsca zajęli:

Oskar Leonarczyk w kat. 25kg
Kamil Kosecki w kat. 34kg
Konrad Cudnik w kat. 42kg
Dawid Sawicki w kat. 54kg

Trzecie miejsca zajęli:

Filip Regliński w kat. 31kg
Nikodem Cyrocki w kat. 38kg

fot. nadesłane

Pozostali zawodnicy otarli się o podium zajmując punktowane miejsca, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej niewielka 13-to osobowa grupa z Żukowa zajęła drużynowo trzecie miejsce. Doświadczony trener i łowca zapaśniczych talentów Uwe Bremer pogratulował zapaśnikom doskonałego wyszkolenia i życząc dalszych sukcesów zaprosił do wzięcia udziału w kolejnych turniejach.

(nadesłane: J.D., oprac. M.Dz.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gratulacje !

    Gratulacje Dalej tak trzymać poziom wysoki.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.