Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

D&H Bytów wciąż na czele Kartuskiej Ligi Siatkówki

Opublikowany: 2017-01-09 11:45 Autor: nadesłane

Po przerwie świąteczno – noworocznej rozegrano V kolejkę Kartuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. To miała być kolejka, w której każda z ekip zapowiadała zwycięstwo na swoją korzyść.

REKLAMA

Okazało się jednak, że o zwycięstwie decyduje predyspozycja w danym dniu rozgrywek a nie zapowiedzi. W pierwszym meczu to zespół z Przodkowa podyktował swoje warunki gry i przez cały mecz kontrolował grę na boisku. Pomimo braku, ze względu na kontuzję stawu skokowego środkowego z Przodkowa, drużyna gładko pokonała 3:0 Mat Bud. Jedynie w trzecim secie, od samego początku do końca seta punkt za punkt, Kiełpinianie prowadzili równą grę jednak ogranie zawodników z Przodkowa doprowadziło do uzyskania w tym meczu 3 punktów.

W drugim meczu pomiędzy UKS Klukowa Huta a Acrylex Kościerzyna sytuacja na boisku była odwrotna niż w pierwszym meczu. Jedynie w pierwszym secie zespół z Klukowej Huty prowadził równą grę nieznacznie przegrywając 23:25. W tym momencie to zawodnicy z Kościerzyny, pomimo że dokończyli grę w pięciu po kontuzji stawu skokowego rozgrywającego tej drużyny, stale kontrolowali grę na boisku aby w dwóch kolejnych setach do 18 i 17 pokonać 3:0 zespół UKS.

Trzeci mecz to hit kolejki. Lider Bytów podejmował wicelidera tabeli Powersystem. Już od samego początku zawodnicy obydwu drużyn starali się nie popełniać błędów. W pierwszym secie walka toczyła się „punkt za punkt”. Bardzo mocne zagrywki utrudniały przyjecie z jednej i drugiej strony, co miało wpływ na rozegranie oraz wykonanie ataku. Pomimo świetnej gry drużyn pierwszy set 27:25 wygrały Kartuzy. W drugim i w trzecim secie to lider ligi dyktował swoje warunki gry. Drużyna z Bytowa była lepsza w każdym elemencie, a burzliwą atmosferę w drużynie Powersystemu oraz czerwoną kartkę skrupulatnie wykorzystywali przeciwnicy. D&H Bytów wygrał kolejno sety 25:18 i 25:22.

Wszyscy myśleli, że czwarty set to tylko formalność ze strony Bytowa. Jednak Powersystem „pozbierał się” w czwartym secie doprowadzając do remisu 2:2. Tiebreak to wspaniała gra atakujących z Kartuz. To oni w trudnych momentach decydowali o zdobywaniu punktów. Już od samego początku piątego seta przewaga 5:1, 7:2 dla Powersystemu utrzymywała się do końca, aby ostatecznie zwyciężyć 15:7, a w całym meczu 3:2.

Po rozegraniu piątej kolejki w dalszym ciągu liderem KALPS jest D&H Bytów ale ma tylko punkt przewagi nad drugą drużyną Powersystem Kartuzy. Przypominam, że drużyny rozgrywają dwie rundy, mecz „każdy z każdym”, a to dopiero piąta kolejka pierwszej rundy, tak więc czeka nas wiele emocji do końca rozgrywek. W ostatnim meczu Dark Warriors oddał walkowera na korzyść drużyny Nasz Dach Stężyca.

Wyniki V kolejki I rundy:
KUNIKOWSKI PRZODKOWO – MAT BUD KIEŁPINO 3:0
UKS KLUKOWA HUTA – ACYLEX KOŚCIEZRYNA 0:3
POWERSYSTEM KARTUZY – D&H BYTÓW 3:2
NASZ DACH STĘŻYCA – DARK WARRIORS KARTUZY 3:0

Tabela wyników po V kolejce KALPS
I miejsce D&H BYTÓW 13 pkt.
II miejsce POWERSYSTEM KARTUZY 12 pkt.
III miejsce KUNIKOWSKI PRZODKOWO 9 pkt.
IV miejsce NASZ DACH STĘŻYCA 8 pkt.
V miejsce ACRYLEX KOŚCIERZYNA 8 PKT.
VI miejsce UKS KLUKOWA HUTA 7 pkt.
VII miejsce MAT BUD KIEŁPINO 3 pkt.
VIII miejsce DARK WARRIORS KARTUZY 0 pkt.

Już w najbliższą niedzielę od godz. 10.00 na sali sportowej przy ZSZ i O w Kartuzach rozpocznie się VI kolejka KALPS:

10.00 – 11.30 D&H Bytów – Kunikowski Przodkowo
11.30 – 13.00 UKS Klukowa Huta – Nasz Dach Stężyca
13.00 – 14.30 MAT BUD Kiełpino – Acrylex Kościerzyna

(R.M., oprac.W.D.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.