Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuska Liga Siatkówki. Drużyna Kunikowski o włos od pozycji lidera

Opublikowany: 2017-01-22 11:38 Autor: nadesłane

W ramach Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrano VI kolejkę I rundy. W pierwszym meczu Kunikowski Przodkowo podejmował lidera D&H Bytów. Pomimo braku w obydwu drużynach podstawowych zawodników, lider rozgrywek utrzymał swoja pozycję wygrywając mecz 3:1.

Gdyby drużynie Kunikowski, która przegrała pierwszy set 26:24, udało się go wygrać losy meczu mogłyby się zmienić. Przodkowianie, pomimo porażki w pierwszym secie, doprowadzili do remisu 1:1 w setach, ale w tym meczu decydowało przyjęcie piłki, w którym lepsi byli zawodnicy z Bytowa.

W kolejnym secie pokonali Przodkowian 25:16 i wyszli na prowadzenie 2:1. W czwartym secie do stanu 16:16 była wyrównana gra. Od tego momentu to Bytów podyktował warunki gry i stopniowo powiększał przewagę, żeby ostatecznie wygrać czwartego seta 25:18, a cały mecz 3:1. Brytów utrzymał pozycję lidera, gdyż Powersystem w tej kolejce pauzował.

W drugim meczu Nasz Dach Stężyca, bez trzech podstawowych zawodników uległ 3:0 na korzyść drużyny UKS Kulkowa Huta. Zespół UKS wykorzystał wszystkie błędy popełniane przez drużynę ze Stężycy, która nie potrafiła skonstruować poprawnej akcji na swoją korzyść. Tak doświadczona ekipa z Klukowej Huty nie mogła zakończyć meczu inaczej niż za 3 pkt. Tym samym plasując się na trzecim miejscu w rozgrywkach.

Trzeci mecz mógł okazać się dużą niespodzianką, gdyż Mat Bud Kiełpino pod nieobecność kilku podstawowych zawodników Acrylexu mógł odnieść zwycięstwo. Jednak to drużyna z Kościerzyny ostatecznie wygrała, ale tylko za dwa punkty, gdyż Kiełpinianie postawili swoje warunki gry w tym meczu urywając faworytowi dwa sety.

W pierwszym secie zawodnicy z Kościerzyny świetnie rozpoczęli mecz, w którym kontrolowali pierwszy set wygrywając 25:16. W tym momencie drużyna z Kiełpina postawiła swoje warunki gry. Od początku skuteczna zagrywka i mocne ataki powodowały problemy z właściwą grą przeciwników.

Kiełpinianie doprowadzili do remisu 1:1. Trzeci set to powtórka pierwszego. Acrylex zmobilizował się od początku gry w tym secie i prowadził przez cały czas wygrywając 25:14. Czwarty set to zdobywanie przez drużyny punkt za punkt do stanu 22:22. Rozstrzygnięcie meczu nie było wiadome, gdyż każda z ekip grała wspaniałą „siatkówkę”, w której korzyść odnieśli młodzi zawodnicy z drużyny Mat Bud wygrywając 25:22. W tiebreaku Acrylex uzyskał przewagę od początku seta, której nie stracił aby ostatecznie wygrać 15:11, a cały mecz 3:2.

Dziś (22.01) rozegrana zostanie VII kolejka KALPS.