Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Koszykarki UKS BAT Kartuzy zdobywają punkty w kolejnych spotkaniach

Opublikowany: 2017-02-05 21:08 Autor: nadesłane

Koszykarki UKS BAT Kartuzy (rocznik 2001) po feriach zimowych udanie kontynuują zmaganiach w pomorskiej lidze. We własnej hali podejmowały w ramach ligi kadetek U16 w finale A drużynę SKS Starogard Gdański.

Kartuska drużyna od pierwszych minut narzuciła swój styl gry, co przełożyło się na pewną wygraną 110 -34. Później zespól rozegrał mecz wyjazdowy w Wejherowie z UKS Ósemką, również w ramach ligi kadetek. Bardzo dobra gra w obronie i 50 proc. skuteczność gry kartuskiej drużyny pozwoliła odnieść pewne zwycięstwo 91 -50.

Ta sama drużyna dzień później w Sierakowicach rozegrała mecz derbowy w lidze juniorek – U18 – z miejscową drużyna KS BAT. Po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał remis po 24. Druga część meczu to skuteczniejsza gra i stopniowa przewaga kartuskiej drużyny. Ostatecznie 64 – 45 wygrała drużyna z Kartuz.

Warto odnotować 9 celnych rzutów za 3 pkt. w kartuskim zespole (5 rzutów Aleksandra Ustowska i po 2 Alicja Płotka i Agata Piastowska) i bardzo atrakcyjną oprawę meczową z nagrodami dla kibiców.

Od 9 do 12 lutego trzy drużyny UKS BAT Kartuzy – rocznik 2004 (trenerka Monika Tomaczkowska), 2002 (Marek Bemowski) i 2001 (Arkadiusz Blok) wyjeżdżają na Międzynarodowy Turniej Koszykówki do Bochni ( woj. małopolskie).