Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Puchar Polski Seniorów w zapasach. K. Niklas ze złotem, G. Sahakjan ze srebrem

Opublikowany: 2017-02-13 10:56 Autor: nadesłane

Zapaśnicy Cartusii bardzo dobrze rozpoczęli sezon 2017. Krzysztof Niklas zdobył złoto, a Gevorg Sahakjan srebro podczas Pucharu Polski Seniorów w Radomiu.

REKLAMA

Zapaśnicy Cartusii rozpoczęli nowy sezon. W miniony czwartek i piątek walczyli na matach w Radomiu podczas Pucharu Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Klub z Kaszub reprezentowało siedmiu zawodników. Świetnie poradzili sobie Krzysztof Niklas i Gevorg Sahakjan, Krzysztof zdobył złoto w kategorii 80 kg, Gevorg srebro w kat. 66 kg.

Krzysztof Niklas zdobył złoto. fot. nadesłane

Gevorg Sahakjan wywalczył srebrny medal. fot. nadesłane

- Obaj nie zawiedli w drodze do finałów, wygrali swoje walki w bardzo dobrym stylu. W finale Krzysztof wygrał w zdecydowany sposób i jest to jego pierwsze zwycięstwo na zawodach tej rangi w kategorii senior. Biorąc pod uwagę, że jest jeszcze juniorem, można założyć, że staje się kandydatem numer jeden do złota w tej grupie wiekowej – podkreślają trenerzy Cartusii. – Drugi z naszych faworytów co prawda uległ w finale swojemu rywalowi, na co wielki wpływ mieli sędziowie przyznając zwycięstwo zawodnikowi, który nie zdobył żadnego punktu technicznego, co jest ewidentnym wypaczeniem rezultatu. Oceniając tę walkę przekonani jesteśmy, że rewanż będzie należał do Gevorga.

fot. nadesłane

Pozostali zawodnicy zajęli następujące pozycje: Sebastian Bir (kat.71 kg) – miejsce 11., Jakub Hildebrand (kat.71 kg) – miejsce 12., Damian Metza (kat.71 kg) – miejsce 14., Tigran Pogosjan (kat.71 kg) – miejsce 5., Jakub Struczyński (kat.80 kg) – miejsce 8. Ekipę na zawodach prowadził Bartłomiej Pryczkowski.

- Dla młodszych zawodników, którzy zaprezentowali przyzwoity poziom, był to start kontrolny, mający wzbogacić ich doświadczenie i określić poziom przygotowań do sezonu 2017 – podkreślają trenerzy Cartusii.

fot. nadesłane

Trenerzy i zawodnicy składają podziękowania panu Karolowi Słabkowi, szefowi Pomorskiego Centrum Naprawy Pojazdów.

(nadesłane: K.P,oprac. M.Dz.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.