Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Udane występy kadetek UKS BAT Kartuzy

Opublikowany: 2017-02-26 18:49 Autor: nadesłane

Pracowity, ale tydzień mają za sobą kadetki UKS BAT Kartuzy (rocznik 2001). Z kolei najmłodsza drużyna musiała w Bojanie przełknąć smak porażki.

REKLAMA

Kadetki UKS BAT Kartuzy w środę we własnej hali podejmowały w lidze kadetek – U16 – drużynę KKS Olsztyn. Początek meczu w wykonaniu kartuskiej drużyny nie był zbyt udany. Z czasem lepsza gra w obronie i ograniczenie liczby strat przeniosło się na jakość gry.

Ostatecznie miejscowe odniosły zwycięstwo 70 – 44. Ta sama drużyna w piątek, tym razem w lidze juniorek – U18 – również we własnej hali rozegrała rewanżowe spotkanie z drugim zespołem Politechniki Gdańsk. Przypomnijmy , że w pierwszej rundzie kartuskie koszykarki nieznacznie przegrały w Gdańsku.

UKS BAT Kartuzy.

Pierwsza połowa meczu należała do przyjezdnych. To drużyna z Gdańska w tej części meczu prowadziła 12 punktami. Druga część należała już do gospodyń. Zdecydowanie lepsza gra w obronie i skuteczne kontrataki przyczyniły się do zwycięstwa kartuzianek 62 -59. Dwa dni później – w niedzielę tym razem w lidze kadetek – U16 – w Starogardzie Gdańskim kartuzianki pewnie wygrały z miejscowym SKS 113 -32.

Ostatnie dwa spotkania w lidze juniorek zespół rozegra 3 marca z wiceliderem GTK Gdynia na wyjeździe i 5 marca we własnej hali o godz.12.00 z UKS Siódemką Sopot. W lidze kadetek we własnej hali 4.03 pojmować będą o godz. 11.00 UKS Ósemkę Wejherowo.

Najmłodsza drużyna UKS BAT Kartuzy – rocznik 2007 – w minioną sobotę zadebiutowała w pomorskiej lidze rooki – U10. W tej kategorii wiekowej rywalizuje 9 zespołów podzielonych na dwie grupy. Kartuska drużyna rozegrała turniej w Bojanie. Niestety smak porażki trzeba było przełknąć z UKS Kielno 2 – 42 i CET Bryza Kolbudy 13 – 26. Na zakończenie turnieju na osłodę zespół mógł się cieszyć ze zwycięstwa 14 -5 nad PGE Korsarz Gdańsk. Następny turniej rozegrany zostanie 25 marca i dziewczyny z drużyny zapowiadają, że w następnym turnieju będzie lepiej.

(A. Blok)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ela

  Nasze złotka, brawo jesteście najlepsze

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jeszcze wyższego wzrostu

  i celnych wrzutek życzymy, dziewczyny.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo Tropsiki

  Byle tak do końca rozgrywek !!!! Trzymamy kciuki!!!!

 • 2 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # brawo Tropsy

  Tak trzymajcie do finałów!!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.