Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Koszykówka. Kadetki UKS BAT Kartuzy przegrały u siebie z GKT Gdynia

Opublikowany: 2017-03-19 22:20 Autor: nadesłane

W ostatnim meczu we własnej hali w spotkaniu na szczycie ligi kadetek U16 kartuskie koszykarki UKS BAT Kartuzy przegrały 56 -70 z GKT Gdynia, chociaż początek meczu w wykonaniu gospodyń był obiecujący.

W połowie drugiej kwarty kartuzianki wygrywały 32 – 16. Z czasem przyjezdne agresywniej broniąc spowodowały dużą liczbę strat w wykonaniu miejscowych zawodniczek. Zbyt duża liczba niecelnych rzutów i przegrana gra na obydwu tablicach były główną przyczyną przegranego meczu.

Słabszą grą pod koszem kartuzianki próbowały zniwelować grą z dystansu. Siedem celnych rzutów za 3 pkt. – w tym 5 celnych rzutów Aleksandry Ustowskiej nie pomogły w zwycięstwie. W sobotnim meczu kartuzianki nie zagrały w optymalnym składzie.

Kadetki kończą zmagania ligowe wyjazdowym meczem z KKS Olsztyn. Spotkanie to zostanie rozegrane 24 marca o godz. 17.00. Stawką meczu będzie drugie miejsce w lidze – na 12 drużyn. Cztery najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetek U16.