Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Rafał Koryciński z niezłymi wynikami podczas 41. Biegu Piastów

Opublikowany: 2017-03-11 14:27 Autor: nadesłane

Narciarze związani z Cartusią Kartuzy uczestniczyli w odbywającym się w Jakuszycach Festiwalu Narciarstwa Biegowego, w ramach którego rozgrywany był 41 Bieg Piastów. W biegu na 30 km Rafał Koryciński zajął 26 miejsce na 410 startujących narciarzy.

Wszystkie osiem biegów poprowadzono na różnych dystansach, począwszy od 9 km, po zaliczane do Worldloppet 50 i 25 km "klasykiem oraz 30 km „łyżwą”. Ukończyła je rekordowa liczba 5102 narciarzy. Ponadto rozegrano dwa biegi dziecięce.
Kartuzianie wystartowali w trzech ostatnich dniach festiwalu uzyskując następujące wyniki. W biegu na dystansie 30 km w stylu dowolnym który ukończyło 410 narciarzy:

- Damian Merchel 106.

W tym biegu kartuskie dziewczyny wygrały kategorię wiekową do 20 lat, a w klasyfikacji kobiet były na 6 i 7 pozycji! Najlepszy kartuski zawodnik Rafał Koryciński w biegu głównym na dystansie 50 km klasykiem zajął 72. miejsce w stawce 1375 narciarzy z wielu krajów. W tym biegu najlepszą Polką była Justyna Kowalczyk zajmując 6. miejsce w klasyfikacji open.

Kartuzianie brali również udział w biegu na dystansie 16 km w stylu klasycznym który ukończyło 523 narciarzy: