Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Trzy medale Mistrzostw Polski dla zawodników GKS Żukowo

Opublikowany: 2017-03-12 22:23 Autor: nadesłane

Biegacze GKS Żukowo na hipodromie Gostar w Jeleniej Górze zdobyli aż trzy medale. W kategorii seniorów na 10 km Marek Kowalski zdobył srebrny medal i tym samym po trzech latach znowu wrócił na podium Mistrzostw Polski.

Jelenia Góra była gospodarzem 89 Mistrzostw Polski w biegach przełajowych juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Trasa, po której ścigali się zawodnicy była bardzo wymagająca. Na pętli dużej o długości 2 km pierwszy kilometr to podbieg, a drugi to zbieg z dużą ilością zakrętów.

Zawodnicy z Żukowa na hipodromie Gostar w Jeleniej Górze zdobyli aż 3 medale. W kategorii seniorów na 10 km Marek Kowalski zdobył srebrny medal i tym samym po trzech latach znowu wrócił na podium Mistrzostw Polski.

Julia Dias wśród juniorek została wiceistrzynią Polski na krótszym dystansie 2 km. Z naszej ekipy najlepiej wypadł Tomasz Kurowski, który został Mistrzem Polski na dłuższym dystansie 5 km juniorów młodszych. Po 3 km Tomek biegł na 2. miejscu ze stratą 6 sekund do prowadzącego zawodnika po czym wbiegając na ostatnią pętle dwukilometrową zaczął stopniowo odrabiać stratę i dogonił rywala z Białogardu, po czym rozpoczął długi finisz triumfując z przewagą 11 sek. nad drugim zawodnikiem. W klasyfikacji klubowej GKS Żuukowo zrównało się punktami z trzecim zespołem, a województwo pomorskie zdeklasowało rywali z innych województw.