Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Żukowskie Biegi Przełajowe w nowym wydaniu. W planie m.in. bieg z przeszkodami

Opublikowany: 2017-03-16 10:37 Autor: Magda Dzienisz

Tegoroczna odsłona Żukowskich Biegów Przełajowych będzie pełna nowości - jako główny punkt imprezy zaplanowano bieg na 5 km, oprócz tego szykuje się prawdziwa gratka, czyli bieg z przeszkodami na 3 km. Swoje zawody będą mieli też najmłodsi, dla których przewidziano 14 biegów w różnych kategoriach wiekowych.

REKLAMA

Właśnie ruszyły zapisy na 26. Żukowskie Biegi Przełajowe, które odbędą się w ostatnią niedzielę kwietnia. Oprócz głównego biegu na dystansie 5 km, przewidziano masę innych sportowych atrakcji – Harcore Run Żukowo, czyli bieg z przeszkodami oraz zawody dla dzieci.

fot. Facebook/Przełaj Żukowski

Bieg główny prowadzić będzie szutrowo-leśną nawierzchnią w kierunku Małkowa ze startem i metą w Parku nad Jeziorkiem. Organizatorzy – OKiS w Żukowie – zapowiadają, że na liście nie zabraknie utytułowanych przełajowców z naszego kraju i kilkuset biegaczy amatorów. Limit uczestników wynosi aż 500 osób, wszystko wskazuje więc na to, że padnie rekord frekwencji. W biegu głównym z opłaty startowej zwolnieni są mieszkańcy gminy Żukowo. To właśnie dla nich przygotowano dodatkową klasyfikację w postaci mistrzostw gminy. Zgłoszenia na bieg główny tutaj

Trasa biegu.

Kolejną atrakcją będzie pierwszy na Kaszubach bieg z przeszkodami. Na początek pierwszej edycji tylko 99 śmiałków będzie miało okazję sprawdzić się na wymagającej trasie pokonując rozmaite przeciwności.

- Będzie walka z własnymi słabościami, duże zmęczenie i przesuwanie własnych granic – to prawdziwe wzywanie dla osób pragnących spróbować czegoś innego. Zawodnicy wystartują w trzech seriach i do pokonania będą mieli trzy okrążenia po 1 kilometr. Na kameralnej i widowiskowej trasie będą ustawione specjalne przeszkody o różnym poziomie trudności – zapowiadają organizatorzy.

Tutaj zapisy na Hardcore Run Żukowo.

Przewidziano również biegi dla dzieci. Odbędą się w 14 kategoriach wiekowych, a udział w nich jest bezpłatny. Tutaj zapisy na biegi dziecięce.

Więcej szczegółów na stronie Żukowskich Biegów Przełajowych na Facebooku, a także na stronie OKiS.

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszub

    Biegamy w Żukowie! Extra!

  • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pineska

    Wiadomo cos jakie przeszkody będą na hardcore? Czy jest warto ☺

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.