Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Po raz pierwszy startuje Kartuska Amatorska Liga Piłki Nożnej

Opublikowany: 2017-04-04 23:26 Autor: nadesłane

W tym roku pierwszy raz na kartuskich Orlikach odbędą się regularne rozgrywki ligowe dla mieszkańców miasta i okolic. Członkom Kaszubskiego Stowarzyszenia Sportowego "Sokół" udało się przygotować ofertę dla amatorów piłki nożnej.

REKLAMA

W rozgrywkach mogą występować tylko zawodnicy, którzy nie uczestniczą w zawodach organizowanych przez PZPN. Jest to podstawowy warunek uczestnictwa w tej imprezie. Organizatorzy ligi chcą tym samym dać możliwość rywalizacji sportowej nieformalnym zespołom, które na co dzień spotykają się na obiektach i amatorsko uprawiają piłkę nożną.

- Dzięki burmistrzowi Kartuz na zakończenie rozgrywek będziemy mogli wręczyć najlepszym drużynom pamiątkowe puchary, jednak to dla grających powinno to być sprawą drugorzędną – podkreśla Jarosław Kulaszewicz z KSS Sokół. – Udział w rozgrywkach nic nie kosztuje, należy wykazać jedynie chęci. Mamy przy tym nadzieję, że spotkania będą odbywały się w sportowej atmosferze z zachowaniem ducha fair play.

fot.KSS Sokół

Do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów, które zagrają systemem każdy z każdym, mecz – rewanż. Wszystkie mecze będą się odbywały na obiekcie przy Gimnazjum nr 1 w Kartuzach w godzinach popołudniowo – wieczornych. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami drużyn odbędzie się 10 kwietnia. Pierwsza kolejka zaplanowana jest na środę 19 kwietnia. Zakończenie pierwszej rundy przewidziane jest na ostatni tydzień czerwca.

W rozgrywkach wystartują zespoły: Blue Devils Kartuzy, Cube Kartuzy, FC po Nalewce Mirachowo, Gaz Rom, Korona Kartuzy, Malwa Prokowo, Natural Team Kartuzy, Okolice Kartuz Team, Orange Team Kartuzy, Samorząd Kartuzy, Sokół Kartuzy, Słońce Kartuzy.

(KSS Sokół)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [5]

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMR

  Bardzo dobra inicjatywa. Ruch na powietrzu to co innego jak halówka! Super!!!

 • 5 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo

  Inicjatywa bardzo fajna,popieram .Podziękowania dla KSS Sokół za to ,że chce Im się działać. Ja bym dodał do tej ligi jeszcze ligę oldbojów :) Niech to będą 2,3 czy 4 drużyny + 40 i zabawa jest o np puchar śp Edka Kryszewskiego .Tak dla pamięci bo Edziu piłką żył.
  No i pamiętajcie drodzy koledzy piłkarze o ubezpieczaniu zawodników .
  pzdr

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kazimierz Socha Borzestowski

  Brawo za inicjatywę

 • 3 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KMR

  Popieram! Edkowi należy się pamięć! Co do oldboji to chyba nie wypali!

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ....................

  Czy to bezpłatny turniej jak w Sierakowicach?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.