Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuskie Biegi Uliczne już wkrótce. Biegacze będą wspierać Milenkę i Zbyszka Brylowskiego

Opublikowany: 2017-04-19 11:29 Autor: Magda Dzienisz

Ponad 700 biegaczy stanie 29 kwietnia na starcie Kartuskich Biegów Ulicznych. Biegacze chcą promować zbiórkę pieniędzy na leczenie maratończyka i triathlonisty Zbyszka Brylowskiego z Kartuz, a także akcję zbierania nakrętek dla Milenki z Żukowa. Dzisiaj w Parku Solidarności odbędzie się trening przed zawodami, który poprowadzi Rafał Labuda.

REKLAMA

Święto biegania już wkrótce w Kartuzach. W sobotę 29 kwietnia ulicami miasta przebiegać będzie sportowa impreza z cyklu Kaszuby Biegają. Na starcie Kartuskich Biegów Ulicznych stanie ponad 700 zawodników z całej Polski.

- Bieg główny pn. Kartuska ‘10 odbędzie się na nowej, malowniczej i uroczej trasie. Start i metę zaplanowano na Orliku przy ulicy Chmieleńskiej, następnie uczestnicy pobiegną w stronę miejscowości Kosy, potem 6 kilometrowy odcinek poprowadzony będzie drogami leśnymi obok zamku w Łapalicach do ulicy Mikołaja Reja – informują organizatorzy.

fot. kartuskiebiegiuliczne.cyklkb.p

Przewidziano 15 kategorii w biegu głównym, w tym dla mieszkańców miasta Kartuzy. Na sportową rozrywkę mogą liczyć również dzieci i młodzież – przygotowano dla nich 16 biegów, będą też biegowe zmagania dla przedszkolaków. Każdy uczestnik może liczyć na unikatowy medal, pamiątkową koszulkę, ciepły posiłek. Wśród wszystkich, którzy ukończą bieg główny, rozlosowane będą nagrody niespodzianki.

fot. archiwum/M. Dzienisz

Sportowym zmaganiom przyświecać będzie szczytny cel. Biegacze chcą promować akcję zbierania nakrętek dla Milenki Plichty z Żukowa, która choruje m.in. na porażenie kończyn dolnych, wrodzoną stopę końsko-szpotawą, przepuklinę oponowo-rdzeniową. Rehabilitacja i leczenie dziewczynki są bardzo kosztowne.

Podczas zawodów odbędzie się także promocja akcji pomocy dla Zbigniewa Brylowskiego z Kartuz, maratończyka i triathlonisty, który walczy z nowotworem mózgu. W kosztownej walce z glejakiem Zbyszkowi pomóc może każdy, wystarczy przekazać na jego rzecz 1% podatku, a także przekazać środki w zbiórce zorganizowanej na platformie internetowej pomagam.pl.

fot. Triathlon Przechlewo

Dziś, 19 kwietnia o godz. 19.00 w Parku Solidarności odbędzie się trening przed Kartuską’10. Poprowadzi go Rafał Labuda z zespołem, będzie to także szansa na zapoznanie się z trasą biegu.

Szczegóły dotyczące imprezy na stronie kartuskiebiegiuliczne.cyklkb.pl.

REKLAMA

 Reklama Bat

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.