Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w Kiełpinie. Zwyciężyła Baltika Mamonovo

Opublikowany: 2017-04-07 22:32 Autor: nadesłane

Drużyny juniorskie (rocznika 2008 i młodszych) przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino wzięły udział turnieju z cyklu Kiełpino Cup. Turniej miał rangę międzynarodowego, gdyż w gronie 13 drużyn byli również goście z Rosji.

REKLAMA

Pozostałe drużyny przybyły z całego woj. pomorskiego i podzielone były na trzy grupy. W grupie A prym wiodła drużyna Cartusii 1923 Kartuzy, która z kompletem 9 pkt i bez straconej bramki wygrała zdecydowanie grupę. Obok nich awans do ćwierćfinału uzyskał KS Skorzewo (4 pkt). Trzeci UKS Przyjaźń (2 pkt) zagrał w meczu barażowym, zaś czwarty Amator Kiełpino (1 pkt) o miejsca 9-13. Grupa B była bardziej wyrównana. Ostatecznie grupę wygrała Escola Futbolu wyprzedzając FC Gowidlino (obie po 6 pkt).

fot.nadesłane

Obie drużyny awansowały do 1/4 finału, zaś trzecia Cartusia 1923 II Kartuzy (4 pkt) zagrała w barażu, a czwartemu Vigo Tuchom (1 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. W grupie C zdecydowanie najlepsza okazała się Baltika Mamonovo (komplet 12 pkt). O pozostałe dwa miejsca premiowane awansem do ćwierćfinału toczyła się walka pomiędzy trzema drużynami, które zdobyły po 6 pkt. Dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich awans uzyskali GAP Bruskowo Wielkie oraz Olimpijczyk Skorzewo, zaś KP Starogard Gdański jak i piąty FC 2009 Gowidlino (0 pkt) zagrali o miejsca 9-13.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu barażowego, w którym dzięki zwycięstwu 2:0 UKS Przyjaźń awansował do ćwierćfinału, zaś przegranej Cartusii II Kartuzy pozostała gra o 9 miejsce.

fot.nadesłane

Następnie odbyły się mecze o miejsca 9-13, w których po bezbramkowym remisie Amator Kiełpino pokonał w serii rzutów karnych 2:1 FC 2009 Gowidlino, zaś KP Starogard Gdański pewnie wygrał z Vigo Tuchom 5:1.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym pojedynku FC Gowidlino pokonał KS Skorzewo 1:0. Kolejne dwa pojedynki kończyły się zwycięstwami faworytów po fazie grupowej. Baltika Mamonovo pewnie pokonała UKS Przyjaźń 4:0, a następnie Cartusia 1923 Kartuzy nie bez problemów wygrała z Olimpijczykiem Skorzewo 1:0. W ostatnim pojedynku niespodziewanie zwycięzca grupy B Escola Futbolu przegrał z GAP Bruskowo Wielkie 0:2. Zwycięzcy tych meczów awansowali do półfinałów, a pokonanym pozostała walka o miejsca 5-8.

Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. Wpierw po porażce 1:2 z KP Starogard Gdański miejsce jedenaste zajął Amator Kiełpino. Miejsce dwunaste zdobyli zawodnicy FC 2009 Gowidlino pokonując Vigo Tuchom 1:0, zaś dziewiąte KP Starogard Gdański pokonując Cartusię II Kartuzy 2:0.

fot.nadesłane

W meczach o miejsca 5-8 po bezbramkowym remisie KS Skorzewo okazał się lepszy w serii rzutów karnych pokonując UKS Przyjaźń 3:1, zaś Olimpijczyk Skorzewo wygrał z Escolą Futbolu 2:0. Mecze półfinałowe stały na wysokim poziomie. Faworyt Baltika Mamonovo okazała się zdecydowanie lepsza od FC Gowidlino wygrywając 3:0. W drugim spotkaniu decydującym o wejściu do finału po bardzo zaciętej grze Cartusia 1923 Kartuzy wygrała z GAP Bruskowo Wielkie 2:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Miejsce siódme zajął UKS Przyjaźń pokonując w rzutach karnych 2:1 Escolę Futbolu (w regulaminowym czasie nie padły żadne bramki). W meczu o miejsce piąte w derbach Skorzewa Olimpijczyk pokonał 3:0 KS. Mecz o miejsce trzecie zakończył się bezbramkowym remisem i o tym kto stanie na najniższym stopniu podium decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy FC Gowidlino pokonując 3:2 GAP Bruskowo Wielkie. W meczu finałowym spotkały się dwie drużyny mające do tej pory komplet zwycięstw. Mimo ambitnej walki Cartusia 1923 Kartuzy musiała uznać wyższość Baltiki Mamonovo przegrywając 0:3.

fot.nadesłane

Składy medalistów:
1. Baltika Mamonovo – Ilya Nazarkin (3), Matvey Korotkov (1), Sasha Kuzmin (5), Sergey Zeleznov (6), Vlad Saraev, Danil Vasykevich, Eric Sheginan (5), Dima Elkin (2), Danil Krivosheev, Artem Belaveev, Osar Niezov

2. Cartusia 1923 Kartuzy – Tymon Sapała (1), Adam Gdaniec (3), Mikołaj Jędrzejczyk (5), Hubert Renka, Błażej Labuda (1), Bartek Labuda (1) Tomasz Brzeski, Gabriel Stolc (1), Daniel Młyński (1), Michał Czapiewski

2. FC Gowidlino – Tomasz Brzeski, Gabriel Stolc (1), Daniel Młyński (1), Michał Czapiewski, Szymon Polejowski, Ksawery Kotłowski (5), Filip Klejna, Alan Merwid, Tymoteusz Szymikowski, Kuba Dawidowski (1), Błażej Szmuda

Ostateczna kolejność:

1. Baltika Mamonovo
2. Cartusia 1923 Kartuzy
3. FC Gowidlino
4. UKS Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie
5. Olimpijczyk Skorzewo
6. KS Skorzewo
7. UKS Przyjaźń
8. Escola Futbolu
9. KP Starogard Gdański
10. Cartusia 1923 II Kartuzy
11. AP Amator Kiełpino
12. FC 2009 Gowidlino
13. Vigo Tuchom

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Maksymilian Bibik (UKS GAP Bruskowo Wielkie)
- najlepszy bramkarz: Danil Krivosheev (Baltika Mamonovo)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Mikołaj Jędrzejczyk (Cartusia 1923 Kartuzy)

(M. Lamk)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [8]

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rodzic

  Może Pan Lamk uczyłby wf w tej szkole wtedy coś zaczęłoby się dziać oprócz tenisa stołowego (ukłony i podziękowania w stronę Pana Grzesia).

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ::;6&76

  Co to są za zdjecia? Co nas obchodzi zespół ze Starogardu albo Vigo Tuchom? Po pierwsze te zespoly nic nie osiągnęły a po drugie nie sa z naszego regionu. Dajcie zdjecie Cartusii ktora wszystkie mecze oprocz finalu po bardzo dobrej grze wygrała!

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stefan

  Brzeski, Stolc, Mlynski i Czapiewski to nie sa zawodnicy Cartusii

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cartusia

  co to za wyczyn? chcemy zobaczyć wyniki seniorów

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ifuvdfiuv

  Wyczyn jak wyczyn, ale czemu mam oglądać gości z Tuchomia na kartuskim portalu?

 • 7 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kamienica

  brawo fc gowidlino . Czy nasze zespoly nie moga tak jezdzic jesli wogle jakies mamy ???

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tuchom

  Jaki kartuski portal? Z tego co wiem to kaszubski, a my jesteśmy z gminy Żukowo!!! Dlaczego mamy być gorzej traktowani od jakiejś Cartusii? To wola chyba redaktora jakie zdjęcia umieszcza

 • 4 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mamamamama

  Gowidlino bardzo aktywne. Tak trzymac chłopy

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.