Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Młodzi piłkarze ze Stężycy wśród najlepszych wojewódzkiego turnieju o Puchar Tymbarku

Opublikowany: 2017-04-13 22:18 Autor: nadesłane

W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wśród najelpszych znalazła się drużyna UKS Orlik Stężyca. Drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować woj. pomorskie podczas finału ogólnopolskiego.

REKLAMA

Finały w województwie pomorskim odbyły się na terenie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Pierwszego dnia rywalizowali najstarsi w kategorii (U-12), drugiego dnia odbywała się rywalizacja o złote medale w kategorii do lat 10, a trzeciego dnia – w najmłodszej kategorii (U-8).

W rywalizacji chłopców do lat 10 na najwyższym stopniu podium stanęli piłkarze UKS Orlik Stężyca, którzy w finale pokonali UKS Jedynka Reda 5:0.

fot.mat.prasowe/Tymbark

- Wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie powalczyć tutaj o końcowe zwycięstwo. To pierwszy taki sukces w historii naszego klubu, choć na finały wojewódzkie jeździmy już od ponad pięciu lat – mówi trener Ireneusz Stencel. – Takie turnieje to nie tylko świetna zabawa, ale i niesamowita motywacja do dalszej pracy. W naszej szatni już od kilku miesięcy mówiło się o rozgrywkach „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Praktycznie od momentu zgłoszenia drużyny ćwiczyliśmy przykładnie właśnie z myślą o tym, aby pokazać się tutaj z jak najlepszej strony. Myślę, że chłopcy potwierdzą, że było warto, bo efekt okazał się fantastyczny i już za kilkanaście dni będziemy mogli skonfrontować się z rówieśnikami z innych regionów kraju.

W tegorocznej edycji Turnieju postanowiono też wyróżnić specjalnie drużyny, które wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona „Zielona Kartka Fair Play” pozwalająca sędziemu nagradzać zawodników za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego). Na stronie Turnieju zostanie opublikowana lista ze wszystkimi drużynami z odznaczeniami „Zielonej Kartki Fair Play”, a zespół, którego zawodnicy zbiorą najwięcej zielonych kartek na przestrzeni całej edycji, zostanie wyróżniony nagrodą fair play.

(mat.pras., oprac.W.D.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 9 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fiuuuuuuu

    brawo chłopcy. trener fałszywosc !!!!!

  • 0 4 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bolek

    Nie wiem jak to sie dzieje,ze w malej Stezycy osiagaja sukcesy,a w Kartuzach jakies przyszlosci z Lotosem i d..Irek robi tam dobra robote,sam osiagal sukcesy z trenerem Krajewskim.potem przyszli do Cartusii,duzo pozniej bylo o nich slychac.Ja tylko przypomne o pewnej druzynie juniorow Cartusii,ktora bez trenera prowadzila w tabeli i ogrywala uczciwie Arke,Lechie itd.Cszasami sedziowie drukowali mecze,bo jak to oni nie maja treneiro,a tak dobrze graja?Przypomne...Wicki,Skorowscy,Hildebrandt,Kostuch,Ortmann,Woloszyk,Lica itd.no i ja,ktory tych chlopakow pozbieral..Wesolych i zdrowych Swiat..

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.