Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

W Żukowie biegali i poznawali historię 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty

Opublikowany: 2017-04-06 22:22 Autor: nadesłane

30 osób stanęło na starcie rekreacyjnego Marszobiegu Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty pn. "Patriotyzm w głowie i w nogach", który odbył się w Żukowie. Impreza towarzyszyła II etapowi Biegowego Grand Prix Kaszub.

REKLAMA

W imprezie wzięły udział osoby, które chciały się dowiedzieć czym jest kaszubski pułk. W biurze zawodów każdy z uczestników otrzymał kartę rozwiązań, którą wypełniał na podstawie punktów informacyjnych umieszczonych na trasie. Na mecie każdy otrzymał dyplom oraz pakiet nagród przygotowany przez Urząd Gminy Żukowo, który objął to wydarzenie patronatem. Partnerami imprezy byli też Aktywna Gmina Żukowo i Pomorski Sport.

fot.nadesłane

To nie jedyne działania mające na celu rozpropagowanie informacji na temat 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty. Młodzież, która kandyduje na XXIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży zorganizowała akcję plakatową, zbiera podpisy pod petycją w sprawie usytuowanie tablic informacyjnych o pułku przy kościele św. Jana w Żukowie, zaplanowana jest również konferencja pt. „Czym jest 66. Kaszubski Pułk Piechoty i jak związany był z Żukowem?”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 kwietnia o godz. 19.00 na Małej Scenie przy żukowskim Gimnazjum.

fot.nadesłane

fot.nadesłane

fot.nadesłane

(oprac.W.D.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

    Partnerami imprezy byli też Aktywna Gmina Żukowo i Pomorski Sport. Czy ktoś przybliży co to są za instytucje i kto je reprezentuje.

  • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do kanki

    Czy to prawda że jest pomysł likwidacji cmentarza ruskich w Żukowie?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.