Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zawodniczka Cartusii wygrała II Ski Tour w Augustowie

Opublikowany: 2017-05-09 16:14 Autor: nadesłane

Również w tym roku zawodnicy Cartusii uczestniczyli w drugiej edycji Ski Tour w biegach na nartorolkach w Augustowie. Świetnie spisała się Klaudia Merchel zajmując pierwsze miejsce.

Letnia odmiana narciarstwa biegowego cieszy się coraz większą popularnością. Nie dziwi więc, że do Augustowa przyjechali nie tylko amatorzy, ale również zawodnicy z liczących się w kraju klubów narciarskich, takich jak Rawa Siedlce, Hubal Białystok czy Puszcza Supraśl. Startowali też sąsiedzi z Litwy.

Zawody były rozgrywane techniką dowolną na dystansach od 5,5 km do 22 km na pętli o długości 5,5 km. Na najkrótszym dystansie dla szkół podstawowych znakomicie spisała się Klaudia Merchel zajmując pierwsze miejsce. Pokonała jednocześnie wszystkich chłopców z tej kategorii wiekowej, którą wygrał Michał Okniński z Rawy Siedlce.

W biegu dla gimnazjalistów na dystansie 11 km bardzo dobre 6. miejsce wśród dziewcząt zajęła Paulina Myszk, natomiast Damian Merchel był 7. a Bartek Koszałka 8. wśród chłopców. Ten bieg wygrali: Emilia Siawro z Wilna (Litwa) i Piotr Sobiczewski z Hubala Białystok.

W biegu głównym na dystansie 22 km 13 miejsce zajął trener Cartusii Janusz Meissner. W tym biegu zwyciężyli znani zawodnicy Daniel Iwanowski z Rawy Siedlce przed Krzysztofem Małkińskim z Hubala Białystok. W biegu kobiet na dystansie 16,5 km zwyciężyła Emilia Romanowicz z Puszczy Supraśl.