Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Koszykarki SP nr 5 w Kartuzach wicemistrzyniami Energa Basket Cup

Opublikowany: 2017-06-04 22:08 Autor: nadesłane

Za nami 9. finał Energa Basket Cup, ogólnopolskiego turnieju mini koszykówki. Pomorze reprezentowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach, które po zaciętym pojedynku wywalczyły srebrne medale.

Po kilku miesiącach, podczas których 77 tys. dzieci z całego kraju rozegrało setki meczy, wyłoniono Mistrzynie i Mistrzów Polski sezonu 2016/2017. Wśród dziewcząt triumfował zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Żyrardowa, a w kategorii chłopców złoto zdobyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 10 ze Słupska.

Na Gdyni Arenie rozegrane zostały cztery mecze. Po uroczystej prezentacji zespołów biorących udział w finale dziewcząt, przy dźwiękach motywu Alana Parsonsa, znanego z boiska Chicago Bulls, na pogrążoną w ciemnościach salę, wybiegały z obłoków pary, prowadzone światłami zawodniczki – najpierw ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Żyrardowa, a później ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach.

Pojedynek od pierwszych minut był zacięty, dziewczyny walczyły o każdą piłkę. Do początku IV kwarty prowadziły reprezentantki Pomorza. Po zdobyciu przez nie 24 punktu coś się jednak zacięło i rywalki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Wynik końcowy 30:28 dla żyrardowianek był dużą niespodzianką – w kuluarach przed meczem mówiło się o zdecydowanej przewadze dziewczyn z Kartuz.