Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Przodkowo. VI Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej pod znakiem wielu atrakcji

Opublikowany: 2017-06-29 11:27 Autor: redakcja

W niedzielę 2 lipca o godz. 13.00 odbędzie się VI Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej. Trasa licząca 11,5 km biegnie tak samo jak w ubiegłych latach, przez Kczewo, Tokary i Czeczewo. Start i meta znajdować się będą przy hali sportowej w Przodkowie ul. Sportowa. Bieg główny przeprowadzony będzie w 15 kategoriach.

REKLAMA

Biuro biegu czynne będzie w dniu biegu od godz. 8.30. Dla uczestników biegu przygotowano, szatnie, natryski, przechowalnie bagażu, „ kawę po kaszubsku” oraz po biegu medal, gorący posiłek i masaże sportowe.

Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przewidziano puchary oraz nagrody finansowe. Zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn otrzymają po 500 zł, kolejne miejsca do szóstego włącznie odpowiednio mniej. Wśród wszystkich, którzy ukończą bieg rozlosowany zostanie m.in.: telewizor 32’.

Na wyróżnienie mogą również liczyć najlepsi mieszkańcy gminy Przodkowo.

Imprezę obsługiwać będzie elektroniczny system pomiaru czasu na bazie chipów pasywnych. Po imprezie biegowej będzie można spędzić czas do późnych godzin wieczornych na pikniku rodzinnym, przygotowano mnóstwo atrakcji min: bezpłatne stoiska medyczne, bezpłatne wesołe miasteczko dla całych rodzin, liczne występy artystyczne oraz wiele innych. W programie imprezy od godz. 11.30 na trasie wokół jeziora Książącego przewidziano 16 biegów dla dzieci i młodzieży w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają, będą również biegi dla przedszkolaków na 100 m oraz Rodzinna Mila na 1600 m.

Przodkowska impreza biegowa będzie szóstym tegorocznym wydarzeniem w ramach IV cyklu „Kaszuby Biegają 2017”. W 2013 i 2014 roku została ogłoszona najlepszą imprezą biegową na Kaszubach, a w 2016 – najlepszą imprezą biegową dla dzieci.

fot. Kaszuby Biegają

(info:Kaszuby Biegają)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 1 11 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # już niedługo

    inspektorzy RIO zgodnie z nowymi przepisami o celowości wydawanych środków budżetowych na imprezy pseudopubliczne - pseudopromocyjne (prywatne, biesiady, rajdy, hucpy przedwyborcze połączone z sesjami zdjęciowymi,... itp.) pod "patronatem właścicieli" tych środków zweryfikują ich zdolność menadżerską . Czekamy na tą chwilę.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.