Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Rowerzyści będą ścigać się na drogach gminy Sierakowice. Wystartują tu zawody z serii Cyklo MTB

Opublikowany: 2017-06-01 13:22 Autor: Magda Dzienisz

W niedzielę 4 czerwca sprzed sierakowickiego gimnazjum wystartuje kilkuset rowerzystów, którzy ścigać się będą w ramach zawodów Cyklo MTB. Sierakowice po raz pierwszy dołączają do kalendarza tej imprezy. Dwa wyścigi odbyły się już w Gdyni, sierakowicki jest trzecim, przed rowerzystami jeszcze czwarty, który odbędzie się w Krokowej.

REKLAMA

Cyklo Sierakowice MTB debiutuje w kalendarzu Cyklo i Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Impreza realizowana jest we współpracy z Gminą Sierakowice, która została Partnerem Strategicznym wydarzenia.

Wyścig ten wyróżnia się przede wszystkim perfekcyjną lokalizacją, malowniczym otoczeniem lasów i jezior w centrum Pojezierza Kaszubskiego. Przygotowano dwa dystanse w „pełnym wymiarze” – znane jako MINI i MEGA, polegających na pokonaniu jednej lub dwóch pętli.

Trasa oparta jest na pętli liczącej 31 km, co dla dystansu MINI stanowi całość. MEGA musi pokonać pętlę dwukrotnie, ale przy pierwszym okrążeniu z pominięciem ostatnich prawie 2 km, które stanowią tylko dojazd do linii mety. Zatem MEGA musi liczyć się z długością nieco krótszą niż 62 km.

Start zaplanowano przy sierakowickim gimnazjum przy ul. Spacerowej, skąd rowerzyści skierują się ku miejscowości Paczewo. Następnie skręcą w szeroką drogę gruntową i skierują się na północ w kierunku Kamienicy Królewskiej. Nie dojeżdżając do drogi asfaltowej zawiną w prawo 120 stopni i pojadą w okolicach Jeziora Junno i Jeziora Potęgowskiego. Tam czeka ich trzykrotne pokonanie ciekawych podjazdów. Dojadą do najbardziej oddalonego od startu/mety miejsca, skąd skierują się na południe. Po drodze uczestników czeka jeszcze chwila oddechu na odcinku asfaltowym, gdzie będzie czekał bufet. Powrót zaplanowano przez zabudowania Nowalczysko, gdzie po niewielkim podjeździe brukowanym zawodnicy skręcą w prawo do lasu na wąskie drogi i ścieżki leśne. Dotrą do szerokiego szutru, na którym jest rozjazd na metę w lewo (MINI) lub w prawo (MEGA).

fot. screen z: cyklo.info.pl/cyklo-sierakowice-mtb

Harmonogram imprezy:

8:00 – 11:30 – Odbiór pakietów, zapisy w Biurze Zawodów
12:00 – Start dystans MEGA
12:10 – start dystans MINI
12:15 – start dystans FIT – rozpocznij przygodę z MTB

Więcej szczegółów o imprezie na tej stronie.


fot. sierakowice.pl

(oprac. na podst. mat. pras.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.