Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Sierakowice. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych

Opublikowany: 2017-06-18 11:23 Autor: nadesłane

Na stadionie w Sierakowicach rozegrano XVIII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w których udział wzięli uczniowie jedenastu szkół podstawowych oraz pięciu gimnazjów z terenu całej gminy Sierakowice. W programie trzydniowych zawodów znalazły się konkurencje lekkoatletyczne oraz gry zespołowe.

REKLAMA

Sportowe zmagania dzieci i młodzieży szkolnej w gminie Sierakowice to już osiemnastoletnia tradycja. Pomysłodawcą igrzysk był nieżyjący już Tadeusz Wesółka a nad realizację i podtrzymaniem tradycji czuwa obecny koordynator ds. sportu. Zawody organizowane są pod koniec roku szkolnego, jest to podsumowanie osiągnięć sportowych młodzieży.

Najlepsi zawodnicy w każdej konkurencji otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, natomiast w klasyfikacji zespołowej zwycięskie szkoły otrzymały okazałe puchary, statuetki i również dyplomy. Zgodnie z tradycją tych zawodów, w programie zawarto cały ceremoniał olimpijski – odegrano hymn, wciągnięto flagę olimpijską, złożono przysięgę i oczywiście zapłonął znicz. Natomiast dekorowanie zwycięzców odbyło się w sposób bardzo uroczysty i podniosły, dlatego też najlepszym przyniosło to wiele satysfakcji i splendoru oraz radości. Oficjalnego otwarcia dokonał w imieniu wójta zastępca włodarza Pan Zbigniew Fularczyk w obecności dyrektorów szkół i zaproszonych gości.

Najaktywniejsi sportowcy tegorocznych igrzysk otrzymali upominki rzeczowe, na taki tytuł zasłużyli: Julia Cyman ze szkoły podstawowej w Gowidlinie, Kacper Olszewski ze szkoły podstawowej w Tuchlinie, Sebastian Kełpiński ze szkoły podstawowej w Załakowie oraz Wiktoria Bronk z gimnazjum w Tuchlinie. W rywalizacji szkół podstawowych triumfowali gospodarze z 125 pkt tuż za nimi uczniowie z Gowidlina 91 pkt na trzecim miejscu uczniowie z Tuchlina 61 pkt.

W kategorii gimnazjów także uczniowie z Sierakowic pokonali wszystkie szkoły sumą 124 pkt za nimi uczniowie z Szopy 110 pkt a na trzecim miejscu gimnazjaliści z Tuchlina 95 pkt. Punkty przyznawane za miejsca od 1 do 6.

Podziękowania należą się osobom, które od osiemnastu lat trwają przy organizacji tego wspaniałego widowiska sportowego: Maciejowi Lewandowskiemu, Mirosławowi Senwickiemu, Aleksandrze Gliszczyńskiej i Ryszardowi Gliszczyńskiemu, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu igrzysk w bieżącym roku. Są to Marian Wnuk-Lipiński – koordynator sportu w gminie Sierakowice, Natalia Krefta – obsługa biura igrzysk .

Organizatorami Igrzysk byli Urząd Gminy Sierakowice, Gimnazjum Sierakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, Klub Sportowy BAT Sierakowice, Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach.

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.