Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Pływanie. Jakub Skierka na zawodach kontrolnych we Francji

Opublikowany: 2017-07-09 11:24 Autor: nadesłane

Kartuski pływak Jakub Skierka po wypełnieniu minimum na MŚ w Budapeszcie realizuje wspólnie z trenerem Arkiem Zalewskim cykl przygotowań do tej imprezy głównej. W programie zgrupowań na Teneryfie oraz w Warszawie i Budapeszcie zaliczył dwie seniorskie, prestiżowe imprezy startowe na najwyższym światowym poziomie odbywające się we Francji.

REKLAMA

Pierwsza z nich – Mare Nostrum (Letni Puchar Świata) w miejscowości Canet. Tam Jakub dwukrotnie zakwalifikował się do finału B gdzie na dystansie 200 m stylem grzbietowym zajął 3 pozycję (11 w klasyfikacji końcowej) oraz na 100 m grzbietowym 8 miejsce (16. w klasyfikacji końcowej). Kolejna impreza pływacka dużego formatu to Open de France w miejscowości Chartres. Tam zanotował starty na 200 m grzbietowym w finale A (6. miejsce w klasyfikacji końcowej) oraz 100 m stylem grzbietowym 6. miejsce w finale B (14 w klasyfikacji końcowej).

fot.A.Zalewski

Przypominamy sympatykom kartuskiego pływania, że starty Skierki w Mistrzostwach Świata będzie można oglądać w Telewizji Polskiej w ostatnim tygodniu lipca.

(A.Z. oprac.W.D.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 2 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kibice

    B R A W O KUBA . Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.